игра

 1. bogdan.j

  Игра која ви оставила најголем емотивен впечаток

  Која игра не сте можеле да ја извадите од памет после завршување ? За мене е дефинитно Silent Hill 2. Иако изиграна пред многу многу години, приказната и атмосферата што се доживува во играта е незаменливо.
 2. D

  Направив Нова Игра на Google Play, пробајте ја!

  За сите оние кој го сакаат фудбалот, тука можете да проверите колку добро ги познавате играчите, а ако не ги знаете можете да ги научите полесно. Ми треба вашето мислење за играта, слободно изразете се во коментарите подоле, така многу ќе ми помогнете, освен тоа оставете и солиден review на...
 3. NecrotoX

  Вашата омилена кежуал игра?

  Сите знаеме колку е лесно да летне времето кога ќе се задлабочиме во некоја игра и да поминат 3,4 па и 5 часа а да ни делува како да сме играле 30тина минути. Многу од нас немаат секогаш време за такви долги гејминг сесии па често и не ни седнуваме да играме доколку претходно го немаме...
 4. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Поздрав корисници на it.com.mk Македонското студио за игри MegaTechRevolution(MTR) ја објави својата игра за андроид Upside Down. Целта на играта е да ги прескокнувате малите чудовишта, а додека ако видите големо чудовиште да отидете од спротивната страна и да го прескокнете малото чудовиште...
 5. edin.ademovic

  Игра слична на ^

  Ајде да играме една “игра“. Ја ставам под наводници бидејќи со ова ќе си помогнеме еден на друг да најдеме слични игрици на тие што ги сакаме без многу да пребаруваме и со препораки од наши гејмери :) Правилата се едноставни: Пишувам една игра или неколку игри и членот под мене ќе треба да...
 6. alekso666

  ARK: Survival Evolved

  Нова игра уште е во алфа верзија: голема мапа, мултиплеер, преживување и градење, со диносауруси (можеш да си припитомиш и да го јаваш и да убиваш со него :crazy:) ,племиња, разни алатки, оружја и др. Мноогу добра графика за сеуште алфа верзија и бара малце по јака конфигурација Unreal Engine 4...
На врв Дно