1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
alekso666
Зачленет:
6 Декември 2013
Мислења:
92
Допаѓања:
111
Поени од трофеи:
140

Ги следи 2

Пол:
Машко
Роденден:
Декември 24
Локација:
Skopje
Занимање:
3D

Сподели

  1. gamer-eddie
   gamer-eddie
   wazaaa kako Nepton-oт
   1. На alekso666 му/ѝ се допаѓа ова.
   2. alekso666
    alekso666
    samo gumickite falat za tie sto se strafat da ja drzat pumpata
    10 ноември 2015
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  Декември 24
  Локација:
  Skopje
  Занимање:
  3D
  Processor & Cooler:
  AMD Ryzen 1800X (OC-3.9) & CM Nepton 240M - Water Cooling
  Storage:
  SSD-Corsair Force LX 256GB(OS), 2 SSD RAID 0-Samsung 850 EVO 500GB(1TB), WD Red 3TB
  PSU:
  Cooler Master Vanguard 850W
  RAM:
  G.SKILL DDR4 TridentZ Series 32GB (2 x 16GB)
  VGA:
  Gigabyte GeForce GTX 1070 XTREME Gaming
  Case:
  Cooler Master Storm Enforcer
  Mouse:
  Bloody R8 Wireless 1ms 3200-DPI
  Audio:
  Headphones Kingston HyperX Cloud
  Monitor:
  ASUS PB287Q True 4K UHD-1ms, 28-inch, pixel density 157 PPI, 10-bit
  Keyboard:
  Genius Full speed Pro Gaming MANTICORE 1ms (Full-Color Backlight,Eight Macro Keys, 2 USB Ports)
  Motherboard:
  ASRock X370 Taichi AM4
  OS:
  Windows 10 Pro 64bit ®
  Прекар:
  Alekso
  Професија:
  Наркоман
  Омилен цитат:
  LOL
  Музика:
  Tomos ауспух
  Програмски јазици:
  0 и 1
  Најчесто користени апликации:
  Restart
  Омилен спорт:
  Лежење на стомак
  Интереси:
  3D Design, Gaming :P