• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

hero

 1. Oktar

  Продадено GoPro Hero 4 Black Edition

  Бидејќи вирусот не сопира, а со него и економската криза, се решив на уште еден драматичен и тежок чекор, да ја огласам и мојата акциона камера :( Ок не е толку драма затоа што скоро и да не ја користам, одкако ја купив утврдив дека не правам некои нарочито интересни и возбудливи работи во...
 2. shifty

  Продадено Haswell платформи и конфигурација

  Ќе ве замолам за проценка на следниве плочи со вклучен I3-4150/4160/4170 најизменично со секоја плоча: 1. GIGABYTE GA-B85M-HD3 2. GIGABYTE GA-Z97P-D3 3. GIGABYTE GA-Z97X-SLI 4. GIGABYTE GA-H97-HD3 5. GIGABYTE GA-Z87P-D3 6. ASUS MAXIMUS VII HERO - дел од плочиве не се користени воопшто, боцнат...
На врв Дно