• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

geforce

 1. G

  Gigabyte GeForce RTX 3060

  Дали некој нешто знае во однос со оваа графичка како, кога ќе искочи во продажба, цената која ќе е итн...???
 2. Ficiani

  Проценка Asus GeForce GTX 1050Ti 4gb GDDR5

  Asus Phoenix GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5 Проценка на графичкава би било од огромна корист. Купена е почеток на Јануари 2018та. Нема гаранција.
 3. dipetar

  Продадено Се продава Dell Inspiron 3542, i3, 8Gb, 500SSD, NVidia GeForce 820M

  Здраво, Продавам: Dell Inspiron 3542 i3 4005U 8Gb DDR3 RAM Intel HD Graphics Family NVidia GeForce 820M 2047Mb 500GB SSD Samsung EVO Windows 10 Licensed Office 2019 Licensed *SSD се уште под гаранција *DDR3 се уште под гаранција Користен исклучиво на биро, дома, во период од шест месеци. Во...
 4. ntb91

  Проценка Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G

  Продавам Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G купена од @gOJDO Истечена гаранција. Користена е само за 3Д рендерирање. Ја продавам бидејќи имам потреба од RTX технологија за новите софтвери. Беспрекорна состојба, редовно чистена. Оди со оригинална кутија.
 5. cgfreak

  Проценка GIGABYTE GeForce GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2

  Проценка пред да оди на продажба. Не е нит копана, нит гејмана, во куќиште со филтри, непушачка просторија. GIGABYTE GeForce GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2
 6. ayahuasca

  Asus ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5

  Купена е од сетек, со преостаната гаранција до ноември 2019. Зачувани се кутија и додатоци за картата. 10500 ден.
 7. RagingDemon

  Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G со писмена гаранција

  Продавам графичка карта Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4Gb со писмена гаранција од DDStore. Графичката е G1 Gaming верзијата и е во перфектна состојба. Воопшто не е мачена, користена е за лајт гејмање на CS:GO. Доаѓа во оригиналната кутија и со писмена гаранција од ДДСтор до март 2020-та година...
 8. Necromancer

  Продавам Gigabyte GTX 1050 OC

  Ја продавам картата од линкот. Во кутија, со сите додатоци фабрички. Графичката е супер, многу тивка, до 50 и нешто степени воопшто не вклучуваат вентилаторите. Картата е оваа од линкот: Anhoch PC Market Online - Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Windforce OC 2GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 WINDFORCE...
 9. Oktar

  Продадено Asus Strix GeForce® GTX 970

  Продавам Asus Strix GеForce® GTX 970, Гаранцијата е истечена Февруари 2018та, купена од форумов и не е користена ни за копање ни за играње. Ја поседував само од мерак и поради тифкоќата, како што сега поседувам 1070 Стрикс. Целосно исправна, никакви проблеми, пали вози/играј/копај. Доаѓа...
На врв Дно