Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

аудиофили

 1. AKG K712 PRO Open-Back Studio Headphones

  AKG K712 PRO Open-Back Studio Headphones

  Студиски reference слушалки со одлична прецизност и сцена. Купени од Thomann пред 3 години, користени 2-3 пати неделно по 2 часа со повремени долгомесечни периоди пауза. Добро сочувани. Перничињата се тазе исчистени и испрани. Следуваат со оригиналната кутија која содржи и резервен кабел и...
 2. AKG K712 PRO Open-Back Studio Headphones

  AKG K712 PRO Open-Back Studio Headphones

  Студиски reference слушалки со одлична прецизност и сцена. Купени од Thomann пред 3 години, користени 2-3 пати неделно по 2 часа со повремени долгомесечни периоди пауза. Добро сочувани. Перничињата се тазе исчистени и испрани. Следуваат со оригиналната кутија која содржи и резервен кабел и...
 3. D

  Предлог компјутер за Hi-Fi аудио слушање

  Тема за аудиофили... :) Сценарио: Имате ептен добри звучници (зборуваме звучници меѓу највисоката класа), супер појачало, кабли топ и добар DAC. Што компјутер би користеле и препорачале за пуштање музика во ваков сетап? Зборуваме за нешто што може без проблем да пушта FLAC, DSD, ALAC...
На врв Дно