Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

144hz

 1. orce97

  Gejming na 144hz

  Zdravo na site, momentalno igram na 1080p 75hz me interesira dali ke ima razlika ako zemam 144hz monitor posto uglavno igram cs2..
 2. ASUS PG279Q 27 inch 2K QHD,IPS,165Hz, G-SYNC

  ASUS PG279Q 27 inch 2K QHD,IPS,165Hz, G-SYNC

  Ќе ве замолам за проценка на мониторов, ASUS PG279Q 27 inch 2K QHD,IPS,165Hz, G-SYNC Купен од сетек со помината гаранција и си работи најнормално во супер состојба. (Минимален беклајт блид.) Се мислам дали да го продавам, ако има добри проценки/понуди ќе го дадам. Се размислува ради апгрејд.
 3. Проценка: 27" SR75 WQHD LED Space Monitor

  Проценка: 27" SR75 WQHD LED Space Monitor

  Купен 18-Јун-2020 од Anhoch, без гаранција Maximum Resolution: 2560 x 1440 Aspect Ratio: 16:9 Screen Size: 27" Display Type: VA Response Time: 4 ms (GtG) Refresh Rate: 144 Hz Contrast Ratio: 3000:1 Features: Picture in Picture (PiP), Picture by Picture (PbP), Widescreen, Flat Screen Video...
 4. AOC CQ27G2U 2K 144Hz

  AOC CQ27G2U 2K 144Hz

  Оди на продажба мониторот, бидејќи сакам да се подновам или со поголем или со IPS екран. Купен на Април 2021, гаранција има преостанато уште година и пол некаде. (3 години гаранција) Состојба: 10/10. Комплет кутија и се што дојде со него. Може проба на лице место или по карго со претходно...
 5. Нема Слика

  MONITOR 24" AOC G2590FX 1920x1080, 16:9,144HZ

  Ако може проценка за мониторов - MONITOR 24" AOC G2590FX 1920x1080, 16:9,144HZ. Мониторот е во одлична состојба, мислам дека нема потреба од слики. Ако некој е заинтересиран не е проблем ќе пуштам и слики. Доаѓа со оригинал кутија и сите додатоци. Има гаранција до 12 месец 2022 година во Нексио.
 6. Roxas

  Preporaka za monitor

  Izdvoiv dve opcii od anhoch. Ne najdov mnogu pisuvano za modelot na Gigabyte tuka na forumov. Koi se vasite predlozi? anhoch.com/product/599870349/monitor-34-gigabyte-g34wqc-led-gaming-1ms-144hz-wqhd-8bitshdr-2xhdmi2xdp-curved-heighttilt...
 7. KjEBE

  AOC 24G2 монитор во Македонија?

  Здраво дечки отварам една тема со цел како би си помогнал на себе а се надевам би ги интересирало и другите. Ме интерсира дали некој од вас би знаел да ми каже каде и дали воопшто го има во Македонија AOC 24G2 мониторов со IPS 144hz панел? Јас колку што успеав излистав низ сите сајтови на...
 8. coki83

  Problem so 580 8gb 144hz

  iskustvo nekoe so 144hz slikata tintra i se gasi na 2sec vo igra. Probav poveke hdmi kvalitetni kabli ama nisto smeniv na 120hz isto, vrakam na 60hz i nemam takvi problemi.Care nekoe ?
На врв Дно