1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Problem so 580 8gb 144hz

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од coki83, 1 Декември 2019.

Тагови:
 1. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  iskustvo nekoe so 144hz slikata tintra i se gasi na 2sec vo igra. Probav poveke hdmi kvalitetni kabli ama nisto smeniv na 120hz isto, vrakam na 60hz i nemam takvi problemi.Care nekoe ?
   
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,266
  6,359
  21 Јануари 2009
  Што монитор?
  Можи мониторот да не ти подржвит поќе од шејс херца преко ХДМИ и да треби да смениш кабле DVI D нешчо ако подржвит де секако.
   
  Stefan999, Draynor, xxxMoRLoGxxx и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  На Stefan999 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,266
  6,359
  21 Јануари 2009
  На Stefan999 и dejan_str им се допаѓа ова.
 5. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
 6. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  849
  1,408
  12 Септември 2013
  Машко
  Купи си DP кабел.
   
 7. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  kabelot e dvi so hdmi i pozlateni konektori isto i display port so hdmi pozlateni konektori 1.2 se site kabli zboram za kvalitetni kabli
   
  На Stefan999 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  849
  1,408
  12 Септември 2013
  Машко
  DP-DP кабел, без конверзии.
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,313
  7,287
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Кој монитор е бе чоки. Какво искуство бараш очигледно не треба да прави така.
   
 10. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  asus va326. Smeniv podebel kabel za struja i gi izvadiv slusalkite od nego. Sega za sega ne pravi gluposti

  Испратено од ONEPLUS A5010 преку IT.mk форум апликација
   
  Stefan999, Avid и на Tenny им се допаѓа ова.
 11. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,455
  3,820
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Насловов ти асоцира ко да ти рикнала 580ка...
  А ти всушност си имал проблем со мониторот .
   
  На Stefan999 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,266
  6,359
  21 Јануари 2009
  За ваков проблем, понекогаш и не е така лесно да откриеш дали е мониторот или графичката ако немаш резервни делови.
   
  На Stefan999 и Tenny им се допаѓа ова.
 13. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Секогаш читај спецификации од кој излас нуди 144 хз мониторот. Порано само со дисплеј порт можеше а денешниве модели можат о преку хдми и гледај да не користиш стар хдми кабел кој можеби има проблем. А тоа што слушачките си ги извадил нема никаква улога.
   
  На Stefan999 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...