1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ficiani, 6 Септември 2018.

 1. џонидерп

  џонидерп
  Gaining Experience

  66
  54
  16 Јуни 2019
  Машко
  Скутерот да но дисплеј плочката не, купи си вакво и ќе немаш гајле € 1.51 27% de DESCUENTO|M365 cubierta impermeable Universal Scooter Pro PCB tablero placa de circuito de silicona para Xiaomi Mijia BT placa de circuito-in Piezas y accesorios de escúter from Deportes y entretenimiento on Aliexpress.com | Alibaba Group
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  177
  117
  19 Септември 2017
  Машко
  Едно прашње,

  Сите имаме проблем со дупење на гумите на тротинетите.
  Дали некој има искуство или познавање со оние лепаците што се ставаат внатре во гумата(во последно време ги исфрлаат резервните гуми во колите и ставаат такви лепаци нешто како пур пена е) што ќе биде доколку се ставе помала количина и со тој лепак да се вози тротинетот?

  За тубелес гумите се става но после дупење на гумата и користење на тој лепак прво што треба е да се оди е на вулканизер.
  Така пише и на него.

  Прашњето ми беше дали може да се стави и така да се вози дали ќе се стврдне внатре и после тоа да е неупотребливо и уште полошо да направи некаква штета на моторот и сл?

  Го размислував како решение.

  Фала :).
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  167
  124
  21 ноември 2012
  Машко
  Ако мислиш за оние средствана ко slime ко на видеово:

  View: https://www.youtube.com/watch?v=VXi25Jc68kA


  Не би требало да имаш мака, имам гледано кај што кажуваат дека и после 500км тек одат на вулканизер.
   
  На tamamuzicar и Goran. им се допаѓа ова.
 4. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  177
  117
  19 Септември 2017
  Машко
  Слично нешто е ...

  Како боца од пур пена и се полне внатре под притисок.
  Но незнам дали се суши внатре после одреден период па да не може ни да се издиши внатрешната гума.

  Ова со Slime e интересна опција.
   
  На tamamuzicar и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 5. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Јас на велосипед користам вакво и супер си функционира за дупнати гуми. Проблем е што се суши и треба да се дополнува на 6 месеци или ако не го користиш подолго време. Зависи и до гумите дали држат воздух без внатрешна.
   
  На Goran. и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 7. џонидерп

  џонидерп
  Gaining Experience

  66
  54
  16 Јуни 2019
  Машко
  Во mi store сервисот многу се чекало месец + за да ти сменат гума, точно е ова? И каде во Скопје менуваат гуми, педантно, не онака класичен точкар да ти го испогребе целиот тротинет :) ?
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  71
  91
  29 Јуни 2016
  Машко
  Прашај ги на фб, брзо даваат одговор.

  Испратено од Redmi Note 5 преку IT.mk форум апликација
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  736
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  ВУЧКО позади Универзална. 300ден со моја гума.
  Одлични и брзи! Препорака...


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На џонидерп и Goran. им се допаѓа ова.
 10. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  167
  124
  21 ноември 2012
  Машко
  300ден од тркало или ?
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  736
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  На Makedonec^ му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  191
  9 Јули 2015
  Машко
  У лептокариа некој точкар 150 денари менување на моја гума плус лепење на две дупнати гуми, се заедно. 300 денари по гума, по мене, со твои гуми малку те репнале али си завршил работа барем.
   
  На Makedonec^ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  167
  124
  21 ноември 2012
  Машко
  @tomi друже де сподели инфо со нас како се понаша скутерчето после месец дена.

  Дали имаш забелешки на custom firmware-от, т.е дали многу побрзо се троши батеријата и дали брзо прегрева(дава сигнал дека треба да се одмори)?
   
 14. tomi

  tomi
  Guru

  9,830
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  тротинетот се вози секој ден, до сега немам никакви проблеми, го полнам на секој 3-4 дена но релациите кој ги возам секој ден се мали, од прилика 10км
   
  На Антониј.К и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 15. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  167
  124
  21 ноември 2012
  Машко
  Значи пак исто 35-40км му доаѓа со едно полнење, значи не скратува ништо кастом фримверот. :)

  За оние кои сакаат да видат како се менуваат гуми(од 8 на 10инчи):

  View: https://www.youtube.com/watch?v=kswoX7UY_sQ
   
  Последна промена: 18 Јули 2019
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,515
  1,974
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Ова за тротинет, не за точак, така?

  Hi Store репаат по 600 од гума, така да 300 и не е така лошо. :D
   
  На tamamuzicar и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 17. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  191
  9 Јули 2015
  Машко
  Да бе за шаомиво.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  На tamamuzicar, Draynor, stefan_off и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  786
  652
  8 Јануари 2008
  Машко
  Јас го имам истиот. Откако ми се дупна гумата си ставив од тие полните што не се дупнуваат и сега сум раат. Имаат малце по тврда вожња по дупки али не е драстична разлика.
  Совет: Сите што ги имаат обичните гуми редовно пумпајте ги на мин. 3.5 bar бидејки ако се меки надворешната гума од внатре ја јаде внатрешната и ја дупнува. (ова ми го кажа мајсторот што ми ја смени гумата)
   
  tamamuzicar, prichina и на Goran. им се допаѓа ова.
 20. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Овој тој мајстор мора да го документира ова, да не го пронајде уште некој друг и да ги земе сите заслуги.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  736
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Линк од каде ги купи гумите?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 22. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,790
  18 Април 2007
  Denes kupen pro-to od hi.mk, slednata nedela ke go otvaram i vozam.[​IMG]
   
  На tamamuzicar, stefan_off, architect и уште 8 други им се допаѓа ова.
 23. џонидерп

  џонидерп
  Gaining Experience

  66
  54
  16 Јуни 2019
  Машко
  Не се добри полните, ги намалуваат перформансите на тротинетот поготово на угорници а и лошо изгледаат. Мислам дека лентиве може да се решение против дупнување на гумите, планирам да ги тестирам во иднина.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Arben94

  Arben94
  Intern

  4
  3
  24 Јули 2019
  Машко

  I jas sum za pro..
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  167
  124
  21 ноември 2012
  Машко
  Ќе те имам во предвид ако се собереме 5 души овде на форумов(пошто @smole веќе го купи). Ако не ти се чека толку тогаш ќе треба сам да си го купиш :)
   
  На tamamuzicar и Arben94 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,489
 2. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  764
 3. Delicon
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  711
 4. Makedonec^
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  270
 5. ekonomist

  Проценка Xiaomi Mi A1

  ekonomist, 28 Мај 2020, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  813
Вчитување...

Сподели

Вчитување...