• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

XboX Series X

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,958
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Пак е со АА батерии или сеа ставија внатрешни?
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,566
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,958
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Пак е со AA. Те тераат да го купиш ова.
Купив едно од грција пред 2 години, сииба мамката после 3 месеци и бавно се полни. Подобро ќе купам батерии.
Со Варта Longlife Power AA терам многу многу долго време. Земам од електрометал тие што се 4+2 гратис ко ќе начекам и ми траат месеци.
 

aleks989

Intern
19 ноември 2016
5
7
Битола
Пак е со АА батерии или сеа ставија внатрешни?
Новиот е пак со 2 АА, само подобар грип има, малку помал е + Share button и подобар D pad. Во однос на батерии иам земено вакви Sony и се топ ми траат месеци, од Анхоч ги зедов.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
382
190
Искрено ми се допаѓа тоа што е со АА батерии, имам сони сет 4х2400мах и се забораваш од играње и со слушалки закачени а кога ќе се потрошат ги мењам со другите 2 и тераш пак месец дена без замарање. Купив на пунење батерија оригинал од хбокс ама е 800мах и знае у незгодно време да снема па оп на кабел или па со АА. Незнам за вас ама имам 5 контролери и само еден работи со кабел како што треба
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,246
8,485
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Carbon Black Model: QAT-00001
Robot White Model: QAS-00001
Shock Blue Model: QAU-00001

Тие се новите нема грешка, црвениот искача наредниот месец.

Edit:

За оние што незнаат, ако немате на полнење батерии или сте останале без алкални, сите овие (и пред БТ) можат со кабел да се закачат на пуњач за мобилен, да работат на струја. Од нова година така играм ме мрзи и заборавам да купам.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,446
4,013
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Пак е со AA. Те тераат да го купиш ова.
25 долари за ова, односно пола гејмпад?

Јас имав за 360ка оригинален со батерија + полнач, помалку трае, кабелот беше катастрофален (бидејќи е долг нели), не препорачувам...
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,081
1,460
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64
Поздрав дечки! Може Сериес Х да се најде во МК? И ме интересира колку одат цените за препродажба на Series X генерално?

Фала ви!
 

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
952
885
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
@theMAD Јас мислам дека и сериес џ ќе најдеш и ртх 3080 и 3090 ако си спремен бубрег еден да дадеш , а гратиш добиваш ПС5 .

Не ме сваќај погрешно ама јас го гледам пазарот како се движи.
Еве и гојдо почна да не ги продава графичките туку само во конфигурации кога виде дека има загуба од 10к 20к евра минимум од тие графички што ги давал на ригови, а после тоа непоминало ни 1 или 2 месеци и се качиле цените тродупло.
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1,081
1,460
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64
Прашував за Xbox Series X, не за графичките, да не претеруваме со бубрези сеа, не е до толку. ама сепак фала на одговорот
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,673
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно