1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вашето образование е...

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од D, 24 Декември 2007.

Пронајдете се...

 1. Сеуште сум во основно.

  52 глас/а
  6.6%
 2. Јас сум средношколец.

  171 глас/а
  21.6%
 3. Јас сум студент.

  273 глас/а
  34.4%
 4. Имам завршено факултет и сум вработен.

  136 глас/а
  17.2%
 5. Имам завршено факултет и сум невработен.

  46 глас/а
  5.8%
 6. Не студирам и сум вработен.

  74 глас/а
  9.3%
 7. Не студирам и сум невработен.

  41 глас/а
  5.2%
 1. sostius

  sostius
  On your way to fame

  177
  520
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Дипломиран економист, вработен како автомеханичар во сопствена фирма.Фотограф за викенди. Живот-компот. :)

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
  На mrkela2009, FreakyDroid, iTechnique и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  41
  71
  30 Март 2018
  Дипломиран информатички инжинер, вработен како веб девелопер. Во слободно време ако има нешо фриланс, али гледам да потпикнам малку гејминг тајм, поточно некоја партија Дота или во последно време Overwatch. :)
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TheGamerTeacher

  TheGamerTeacher
  Gaining Experience

  113
  71
  9 Декември 2016
  Машко
  Дипломиран стручен толкувач од англиски и француски кон македонски и обратно. Магистер по менаџмент на човечки ресурси. Моментално учам основи на QA.
  Вработен како професор по англиски и француски, тренер на одбојкарскиот тим "Синалко" од Крушево, Call agent и чат пат стример на Twitch.
   
  На FreakyDroid и DrMTR им се допаѓа ова.
 4. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  166
  169
  12 Август 2014
  Машко
  Username checks out. :D
   
 5. TheGamerTeacher

  TheGamerTeacher
  Gaining Experience

  113
  71
  9 Декември 2016
  Машко
  Нели ? :))))
   
 6. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,044
  436
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Недипломиран информатичар, работам како веб програмер (исклучиво фирленс) и топ ми е. :crazy:
   
 7. Турќин

  Турќин
  Intern

  15
  3
  17 Септември 2018
  Машко
  4та год, не дообразован графичЌи дизајнер.
   
 8. FreakyDroid

  FreakyDroid
  Gaining Experience

  400
  388
  21 Август 2008
  Машко
  3D Visualizer
  Дипломиран економист со ниту еден ден искуство од струката. Фрлив диплома уште дента кога ја добив, работам 3D визуелизации што почна како хоби во студенските денови и решив да се посветам на тоа.
   
  На Rukfash, Ragnar, hebocig и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  131
  140
  24 Јануари 2010
  Машко
  Дипломиран новинар работам како vfx артист и во последно време како фрееланце QA на неколку онлајн платформи.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На JensenInterceptor и FreakyDroid им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...