• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Torrent Invites Giveaway

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
TorrentLeech 2 инвајтс ако сака некој.

Уште 1
 
Последна промена:

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
476
448
Струга
@123456 Ghost Leеching не работи ли повеќе? Од IP Torrents кога ќе ги тргам тракерите си ресетира наново seeders/peers. Користам qBittorrent.
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
885
3,089
Прага
Имам 3 инвајтс за IPT. Би сакал ги трампам за инвајт на PassThePopcorn/HDBits/Karagarga. Знам дека не е фер трампа, ама се надевам дека има добри дечки тука. :rolleyes: Би почекал 5-7 дена, ако не се најде таков јунак би ги дал така.
Оптимистички настапив и си ја пробав среќата ама ништо. Останати се 2 инвајта за IPT, нека пише пп некој ако е заинтересиран.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,671
3,041
HDAREA e отворен за зачленување. Филмови, ТВ, музика, квалитетни снимки. Лесно за оддржување сооднос, задолжително сеење е само 24 часа.
Да напоменам и дека е кинески, некому можеби ќе му влијае. Интерфејсот е и на англиски јазик.
 

AndrejFerdzo

Gaining Experience
18 ноември 2013
849
298
AndrejFerdzo's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600X
Motherboard
Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming
Storage
Samsung 850 Pro 500GB & Toshiba 4TB & 2x500GB WD Green & WD VelociRaptor 300GB
PSU
CoolerMaster V1000
RAM
Kingston HyperX Predator 2x8GB 3200MHz
Video card
2x Saphire Nitro + RX570
Case
DeepCool Matrexx 70
Mouse
Bloody V7
Keyboard
Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000
Monitor
MSI MAG271CR
Некој случајно да не има акаунт или инвајт на e-rock.ru?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,350
8,388
Скопје
Момчади и една девојко,
Успеал ли некој да се направи connectable на приватниве тракери со динамичка ИП адреса од Телеком?
На секој тракер сум not connectable и ова мислам ме кочи драстично за upload-от.
Upload-ирав торент пред 1 недела, 100 души го симнаа а рејтиото на тој торент ми е 1.17.
Само од првиот што го симнуваше од мене 1.00 се напраи рејтиото, после сите други од мене ептен малку влечеа за да дојде до 1.17.
Тој првиот што симна од мене напраи ~7.00 рејтио све да му :D
За симнување ова што не сум connectable не е страшно ама за upload те кочи.
Не те кочи целосно, ама колку што разбрав од читање на еден приватен тракер, кога не си connectable на тебе не можат да се прикачат сите други што исто така не се connectable. Сите што сме not connectable не праиме проблем ама ако има премногу not connectable корисници сме го повредувале swarm-от.
Сегде на некој начин индиректно кажуваат дека е неопходно статична ип адреса...
Иначе се препорачуваше и порт меѓу 60000 и 65000 да се користи, пробав, џабе.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
434
566
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Момчади и една девојко,
Успеал ли некој да се направи connectable на приватниве тракери со динамичка ИП адреса од Телеком?
На секој тракер сум not connectable и ова мислам ме кочи драстично за upload-от.
Upload-ирав торент пред 1 недела, 100 души го симнаа а рејтиото на тој торент ми е 1.17.
Само од првиот што го симнуваше од мене 1.00 се напраи рејтиото, после сите други од мене ептен малку влечеа за да дојде до 1.17.
Тој првиот што симна од мене напраи ~7.00 рејтио све да му :D
За симнување ова што не сум connectable не е страшно ама за upload те кочи.
Не те кочи целосно, ама колку што разбрав од читање на еден приватен тракер, кога не си connectable на тебе не можат да се прикачат сите други што исто така не се connectable. Сите што сме not connectable не праиме проблем ама ако има премногу not connectable корисници сме го повредувале swarm-от.
Сегде на некој начин индиректно кажуваат дека е неопходно статична ип адреса...
Иначе се препорачуваше и порт меѓу 60000 и 65000 да се користи, пробав, џабе.
Не. Што не пробав, ништо не помогна. Добив пред некој месец HIt & Run Warning кај ИПТорентс додека бев на одмор, и се позамарав, но не најдов некое чаре.
Ја симнав мторрент верзијата што ја препорачуваат (2.2.1 https://iptorrents.com/indexipt.php) и ја сетирав како што е предложено на сликата.
Во моментов уплоадирам еден филм и имам 0 трафик, а гледам дека торентот има 4 активни конекции.

Едноставно се помирив со тоа, и почнав да спуштам некој Freeleach торенти колку да подобрам ратио.
90% е џабе, дали со 1 ратио дојдам, но неколку запалија. Борат пример, доњнлоадирав 6гб уплоадирав 220гб.
И така.
Сега гледам да спуштам по околу 10гб дневно и да имам до околу 20 активни торенти и ги чувам додека да им помине бараното време за уплоадирање, п ги заменувам со други freeleach.
Ако најдеш чаре пиши.
BTW имам некој инвајт на iptorrents.com ако му треба на некој.
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,430
989
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Момчади и една девојко,
Успеал ли некој да се направи connectable на приватниве тракери со динамичка ИП адреса од Телеком?
На секој тракер сум not connectable и ова мислам ме кочи драстично за upload-от.
Upload-ирав торент пред 1 недела, 100 души го симнаа а рејтиото на тој торент ми е 1.17.
Само од првиот што го симнуваше од мене 1.00 се напраи рејтиото, после сите други од мене ептен малку влечеа за да дојде до 1.17.
Тој првиот што симна од мене напраи ~7.00 рејтио све да му :D
За симнување ова што не сум connectable не е страшно ама за upload те кочи.
Не те кочи целосно, ама колку што разбрав од читање на еден приватен тракер, кога не си connectable на тебе не можат да се прикачат сите други што исто така не се connectable. Сите што сме not connectable не праиме проблем ама ако има премногу not connectable корисници сме го повредувале swarm-от.
Сегде на некој начин индиректно кажуваат дека е неопходно статична ип адреса...
Иначе се препорачуваше и порт меѓу 60000 и 65000 да се користи, пробав, џабе.
Си пробал со впн дали ке ти прави така?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,350
8,388
Скопје
немам ја толкав уплоад како тебе.
Пробај па види ако немаш впн пиши ке ти дадам ја
А бе нема врска дали имаш аплоуд колку мене или не, дали со впн-то те давало конектабл?
Пробав, имам Норд ВПН, пак неќит.
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,430
989
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
А бе нема врска дали имаш аплоуд колку мене или не, дали со впн-то те давало конектабл?
Пробав, имам Норд ВПН, пак неќит.
значи еве на работа денес торент и ми стои stalled а има сидери, и ми текна да уклучам впн windscribe имам, ставив мкд и торентот одма почна да се симиња,затоа и питав дали си пробал со впн.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,671
3,041
Успеал ли некој да се направи connectable на приватниве тракери со динамичка ИП адреса од Телеком?
Порано бев на телеком и бев поврзлив на сите можни тракери. Пред 2-3 години некаде нешто се смени и одеднаш тоа иконче светна црвено. Не успеав да го вратам назад, а искрено нешто и не се замарав многу.
Сега сум на А1, натиран и тука нема шанси да се исклучи црвеното.
Нема врска фиксна или променлива адреса, само треба дојдовните портови да се отворени и пристапни. На телеком бев на фиксна адреса кога се случи промената.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,671
3,041
И ова се средуе у рутеров или треба да им се јавам?

Погледнете го атачментот 93720
Погледнете го атачментот 93721
Вака напраив и неќе.
Тогаш и јас имав направено вака некако и работеше. Следев некој водич од сајтовите, сега веќе не се сеќавам од кој. Но еден ден само од себе престана да работи, ништо не беше сменето од моја страна. Така што заклучив дека нешто во телеком смениле.
Дали намерно, дали случајно, не можам да кажам. Може само замениле некој рутер кој по дифолт овие портови не ги пушта. Не знам, само нагаѓам. Еве дечкиве тука што работат со мрежи и рутери може ќе знаат што може да е проблемот и дали и како може да се реши.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,888
11,313
youtu.be
FilmXY-FNC

Регистрирајте се додека е уште бесплатно, наводно ќе биде за вип корисници но за сега е free.

https://www.filmxy.tv/vip-membership/

Јас се регистрирав па разгледувам што и како. :)

btw. Регистрирајте се најдобро со валиден имеил заради најавен плагин (вероватно за box - не разбрав), во спротивно ако се регистрирате со акаунти од социјални мрежи истиот нема да работи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,676
Мислења
830,315
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно