• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

Sherminator

Intern
3 јули 2018
43
12
Кој од следниве модели би избрале? Цената е иста 40к и на двата модели.Или

 
18 септември 2020
48
33
Кој од следниве модели би избрале? Цената е иста 40к и на двата модели.Или

PHILIPS 58PUS8505 - има позади лед светлички што светат и пријатно тоа изгледа, HDR 10+ и секако philips-от има Android.
 

civikom

Gaining Experience
17 декември 2011
249
226
PHILIPS 58PUS8505 - има позади лед светлички што светат и пријатно тоа изгледа, HDR 10+ и секако philips-от има Android.

Види ги во живо и спореди слика.Сонито е малце поквалитетен ама ИПС панелот мене лично на овој модел не ми праи мерак.Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
 

noviot

Gaining Experience
1 февруари 2008
100
56

bakigvg

Gaining Experience
28 јуни 2016
120
53
Кој од следниве модели би избрале? Цената е иста 40к и на двата модели.Или

И јас ја имав истата дилема, се одлучив за Сонито, одличен е до сега. Андроидот работи безпрекорно што ми беше некако сумљиво пред да го купам.
 

igor_xxxx

Practice makes perfect
10 септември 2010
1,279
1,544
Во недостаток на соодветна тема, може да се пофалам тука со мојот нов "телевизор" од 100 инчи ? :)

После повеќе од 15 години, конечно реализирана една детска желба - инсталиран вчера Epson EH-TW9400 проектор.Изгледа навистина била точна изреката дека "size matters" :)

Некоја аматерска фотка, колку да не биде без ич, а понатака ќе следат калибрации и фини подесувања:

 

JellyfitzDMT

Gaining Experience
19 февруари 2020
80
71

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,816
1,341
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Препорака за 49 - 50 инчен 4К смарт ТВ до кај 400 - 500 евра?
Ќе се користи главно за YouTube/Филмови и чат пат некоја игрица.
Го бендисав овој, но прифаќам предлози:
 
18 септември 2020
48
33
Препорака за 49 - 50 инчен 4К смарт ТВ до кај 400 - 500 евра?
Ќе се користи главно за YouTube/Филмови и чат пат некоја игрица.
Го бендисав овој, но прифаќам предлози:
Повели со 5 години гаранција:
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,816
1,341
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Благодарам. Не сум чул искрено за маркава. Добри се?
 

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,755
2,289
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Благодарам. Не сум чул искрено за маркава. Добри се?
Кинески бренд но во европа се доста познати се продаваат насекаде, како што кажаа погоре како бренд се ок.
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,261
1,055
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
352
404
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

dali nekoj znae koj tip na panel go ima ?
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
862
941
И јас ја имав истата дилема, се одлучив за Сонито, одличен е до сега. Андроидот работи безпрекорно што ми беше некако сумљиво пред да го купам.
Исто се мислев и го порачав Сонито,чекам денес да го донесат.

Сакав 50" да земам, ама многу е мала разликата од 50 до 55".
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
352
404
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

dali nekoj znae koj tip na panel go ima ?
kako sto najdov na google panelot e VA Direct Led , agol na gledanje h/178 , v/178

dali ova znaci ako gledas od strana nema da ima pobeluvanje na slikata ???? imam samsung so VA panel i koga ke gledas od strana slikata e katastrofa pobelena , moras da sedis pravo kon nego , neso kao pc monitor so va panel
 

LAS7AND

Intern
14 февруари 2020
4
0
Здраво.
Мислење за LG UN 7100 3LB 55" UHD. Денес е на попуст во Нептун од 36.000 на 29.000.

 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,816
1,341
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Здраво.
Мислење за LG UN 7100 3LB 55" UHD. Денес е на попуст во Нептун од 36.000 на 29.000.

Го зема?
 

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
352
404
Goran27's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900X / 4.8GHz @ NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG B550 TOMAHAWK
Storage
Samsung SSD 980 PRO 500GB,Seagate BarraCuda 2TB,WD Red NAS Hard Drive 4TB,Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
G.SKILL Flare X 16GB (4x8GB) DDR4 3200MHz (amd ryzen) F4-3200C14D-16GFX
Video card
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Razer Viper Ultimate Hyperspeed Lightest Wireless Gaming Mouse & RGB Charging Dock: Fastest Gaming Mouse
Keyboard
Razer BlackWidow V3 - Green Switch - US - Black
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,811
9,238
Скопје
decki sto mislite za ovaj tv , utre ke go zemam


eve specifikacii : 55 GFU 7900 B GRUNDIG TV
nogo e ubaf
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,439
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно