1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Стигнал Samsung A70 вo vip по цена од 28к. денари!
   
 2. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,030
  627
  8 Август 2017
  Машко
  21 500 e во Ледиком.
   
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,564
  3,505
  11 Декември 2008
  Машко
  Во телеком доста понормална цена како за оператор 25к денари.

  Интересно, А50 го намалиле на 20к моментално е поефтин во телеком отколку во нептун и сетек.
   
 4. senait007

  senait007
  Intern

  27
  7
  15 Јули 2014
  Машко
  Podobar izbor koj e, s9 ili a70?

  Sent from my SM-G960F using Tapatalk
   
 5. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,045
  1,335
  17 Јуни 2009
  Машко
  С9 е подобар избор. Кога јас би бирал меѓу тие два телефона, без размислување би го зел С9.
   
  На senait007 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,410
  1,101
  2 Јануари 2012
  Машко
  S9
   
  На senait007 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,410
  1,101
  2 Јануари 2012
  Машко
  CSDE за Ноте 9 е одличен и нема потреба од custom кернел за батерија да не троши дур седи телефонот на маса. 4ч СОТ за 50% со 1ч spotify преку БТ.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  757
  811
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  CSDE фирмвер.
  Лудило, ваков СОТ со Инстаграм 4,5 часа...
  и 80% од времето на 4Г Screenshot_20190519-082012_Settings.jpeg

  Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
   
  The Geek Boy, Скоти и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  593
  232
  9 Август 2018
  Машко
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  593
  232
  9 Август 2018
  Машко
  Вчера нешто мењав SD картица преместував ово - оно, и сега гледам оп, сите песни ми се буквално со истата позадина...
  Има некој начин да се среди тоа?
  Еве како изгледа:
  Screenshot_20190523-030538_Samsung Music.jpg
  Да, имам неколку песни што се со таа позадина, и мислам дека се има измешано.
  Има и некои песни (мал број) кои што у опште не ни имаат позадина. Али сепак, повеќе доминираат песни со истата ваква позадина, а тоа не ми прија.
  Решение???
   
 11. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,121
  804
  1 Јуни 2016
  Симни си PlayerPro. Имаш кракната верзија.
  Има да си симнеш album art, artist photo, composer photo итн.
  Стискаш Download и си бара само.
   
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,410
  1,101
  2 Јануари 2012
  Машко
  Можеби ако не го оставам телефонот на раат и јас би добил ваков SOT. Како што го користам јас одам до кај 4ч за околу 50% ама телефонот како што се гледа од овој скрин пак си троши по малце дур не прави ништо.

  [​IMG]
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,698
  26,311
  4 Септември 2008
  Мислам дека со Galaxy A60, конечно Samsung се израмни со Xiaomi дури и во буџет сегменетот, телефонот кине.
   
  Jovan2389, Borsa и на DrMTR им се допаѓа ова.
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,698
  26,311
  4 Септември 2008


  Хммм, браво за Samsung, доста подобрено од launch.
   
 15. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Дефинитивно ! Да видиме како Шаоми ке одговори на ова. Не би имало поента да се купи Шаоми кога за истоте пари би можел А60-кава да се земе.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kikaco...

  kikaco...
  Intern

  11
  36
  5 Декември 2013
  Машко
  Шо е работава шо телефонов ми ја празни батерија без никаква активност? А3 2017
  Пред да дојди новиот апдејт немав никаков проблем. Од 14% ми прај паркур на 0%
   
  На DrMTR и Sharlovski им се допаѓа ова.
 17. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,030
  627
  8 Август 2017
  Машко
  Позитивна работа е што ги користат супериорните снапдрагон чипови наспрема Ексинос.
   
 18. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  593
  232
  9 Август 2018
  Машко
  Не фала. Со овој плејер ми е топ. Мислев да не знае некој решение за ова.
   
 19. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Ако под "Од 14% ми прај паркур на 0%" подразбираш дека моментално ти се гаси, најверојатно имаш проблем со батеријата или софтверот треба да ти се рекалибрира.

  Истроши го до крај, пробај да го вклучиш, да не има некој % преостанато поради софтверска грешка, и додека е изгасен наполни го до 100% без вклучување. Вклучи го и дополни го до 100%. Возможно ќе треба да го повториш неколку пати.

  Ако имаш Рут, мислам дека може побрзо да се изведе, но не сум сигурен и не сум пробувал.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  757
  811
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Не се тревожи, на Ауто си е, навечер си е црно, денски бело. :)
  Исто и Блу лајт филтерот

  А за песните вака проблемите, Spotify Premium за долар два повеќе месеци на
  redditbay на твој акаунт со Family premium
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,698
  26,311
  4 Септември 2008
  Big Galaxy S10 update brings improved camera Night mode and more! - SamMobile

   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,214
  1,646
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Интересна комбинација ... ставиле камера од А70 а намалиле доста на цена со тоа што ставиле лцд наместо амолед, за тие пари одлично парче хардвер.
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,698
  26,311
  4 Септември 2008
  Многу добро би рекол, со ONE UI и тоа. 675-та го прави сол 835 во одредени сегменти од перформансите, сериозен чип е со A76-ки, теефонче од соништата од буџет сегментот.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 24. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  363
  362
  17 Март 2010
  Машко
  Да видиме само кога би го донеле кај нас, и по која цена.
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,698
  26,311
  4 Септември 2008
  Максимум 17.
   
  На worker_x му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...