Netflix во Македонија

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,521
3,824
Скопје

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,336
4,604
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Каде? Во Македонија? Јас имам платен Netflix и вакво нешто нема.
Старичка вест, ама има луѓе не знаат дека во сеттингс се мести и хрватски јазик

Испратено од Redmi Note 10s преку IT.mk форум апликација
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,438
1,571
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Јас го наместив пред две недели. Малце е глупо што и насловите се на хрватски :) Доволно е еднаш да користиш хрватски ВПН да се логираш и после тоа иди во сетингс намести и тоа е тоа.
 

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
191
206
Јас го наместив денеска само без VPN, ги дава сите јазици и од Македонија.

Се мести со одење во апликацијата (на мобилен) во профилот и после тоа во Account. Ова те носи на Netflix.com, таму на секој профил моѓе да се намести различен јазик. Го местиш на хрватски и после тоа на сите уреди на тој профил цел Neflix е на хрватски. Ова дава опција и за хрватски титл.
 

Атачменти

  • Screenshot_20210916-140357.png
    Screenshot_20210916-140357.png
    170.5 KB · Прегледи: 89
  • Screenshot_20210916-140345.png
    Screenshot_20210916-140345.png
    164.5 KB · Прегледи: 88

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,336
4,604
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Ај некој нека стави screenshot дека може да се одбере хрватски титл.
Кај мене само го смени јазикот на интерфејсот. Од титлови само англиски.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
590
1,463
Ај некој нека стави screenshot дека може да се одбере хрватски титл.
Кај мене само го смени јазикот на интерфејсот. Од титлови само англиски.
Јас ко што гледам во делот
"Shows & Movies Languages"

Which languages do you like to watch shows and movies in? Letting us know helps set up your audio and subtitles.

нема хрватски во листата. Само во горниот "Display Language".
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,336
4,604
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

krema

Epic
24 јуни 2009
12,746
12,025
youtu.be
Без хрватски VPN нема ништо од муабетов.
Фондот на филмови и серии преведени на хрватски е од ден на ден сѐ поголем.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,559
3,298
Нетфликс имаат некоја регионална стратегија, може Македонија под Адриа регионот и ќе ги има и тие преводи. Истото го имам приметено на рускиот Нетфликс, дел од содржината е достапна и на фински, а на германскиот па има одредена содржина достапна на руски, турски итн.
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,521
3,824
Скопје
hrflix.eu ќе ги најдете тие со хрватски титл, нема на секој филм/серија
Мислењето е автоматски споено:

Без хрватски VPN нема ништо од муабетов.
Фондот на филмови и серии преведени на хрватски е од ден на ден сѐ поголем.
Нема потреба од ВПН, само промена на јазикот на интерфејсот (т.е. sučelje) барем еднаш...Додуша хрватски се појавува кај конкретните филмови, не може да се постави како дифолт. Сега си пуштив и романски за проба...

IMG_20210916_220932.jpg IMG_20210916_220902.jpg IMG_20210916_221003.jpg
Мислењето е автоматски споено:

Нетфликс имаат некоја регионална стратегија, може Македонија под Адриа регионот и ќе ги има и тие преводи. Истото го имам приметено на рускиот Нетфликс, дел од содржината е достапна и на фински, а на германскиот па има одредена содржина достапна на руски, турски итн.
Мењај интерфејс и ете магија :)
 
Последна промена:

krema

Epic
24 јуни 2009
12,746
12,025
youtu.be
За да се појави хрватска опција мора барем еднаш да се пројде преку VPN, инаку воопшто не ја дава за избор, барем така беше пред една година. Откако ќе се добие хрватската опција понатаму не е потребно VPN.
 

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
191
206
Piedpiper погоре пишал дека наместил без VPN...
Никогаш немам гледано со хрватски VPN, само отидов, сменив Display language, после тоа отидов во Get Help, Reload Netflix, се вкличи Neflix со хрватски интерфејс и опција за хрватски титл. Да биде посмешно, Neflix-от ми е турски (за поефтина претплата).
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,336
4,604
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,336
4,604
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,605
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно