1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мислење за тотал тв интернет

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Pane24, 24 Јануари 2015.

 1. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Колку пари е приклучок?
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  На hebocig му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,562
  3,982
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 4. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Верувам дека нивните антени се далеку подобри и тестирани за разлика од овие поголемите пазарскиве, многу голема улога има и квалитетот и осетливоста на LNB-то кое е монтирано на носачот. Црната боја не е случајна, абсорпцијата на топлина е поголема за разликата од белата боја, па одтаму и снегот не се задржува многу на црните.
  Ова е мое видување и не мора да биде точно но сигурно ТТВ нема да нуди и монтира шкарт опрема за да си има секој ден пријави од страна на корисниците за лош сигнал.
  Инаку Тотал ТВ е одлично решение за онаму каде што нема никаква друга понуда за телевизија.
   
 5. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  Активираш пакет од 599 денари и го добиваш EON бесплатно, активираш 3 андроид/иос уреди и си гледаш ТВ преку EON апликацијата (низ цела МК).
   
  На philldm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pyropwnage

  Pyropwnage
  Intern

  181
  35
  28 Август 2012
  Машко
  лнб-то (окото) е профи.
   
 7. philldm

  philldm
  Intern

  42
  14
  29 Јануари 2018
  Ја користиш услугата веќе? Бидејќи ми пратија линк за активација на истата, но добивам само: „Service Temporarily Unavailable. The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later. Apache Server at mojtotaltv.tv Port 443“.
  Им пишав, одговор, се разбира, не добив.
   
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,159
  712
  12 Април 2013
  Машко
  2 Недели не им функционира ова, ужас се, ако си веке претплатник јави им се пак и кажи им дека сајтот
  https://mojtotaltv.tv/ не ви функционира.
   
  На philldm му/ѝ се допаѓа ова.
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  ЕОН-от функционира иако имаат проблем со страната mojtotaltv.
   
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,159
  712
  12 Април 2013
  Машко
  hahaah, па да гледа ЕОН мора прво да оди на мојтоталтв да активира сметка, па после да користи ЕОН
   
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  Фала што ми кажа.
   

Сподели

Вчитување...