• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски Пошти - Општа Дискусија

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?


  • Вкупно гласале
    429

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
750
415
Имав нарачано неколку пратки од Алиекспрес, за кои до пред неколку дена кога ќе отворев на тракерот од наша пошта, можев да им го видам статусот бидејќи ми стигна и мејл дека влегле во државава.. Од денес ниедна пратка кога ќе и го укуцам тракинг бројот на страната не ми ја дава како воопшто да не влегле.. знае некој што се дешава?
Сабајле имаше проблем со тракинг системот на пошта. Ако постеле таму не може да ги нема. Пробај преку VPN.
 
16 мај 2018
59
25
Денес се јавив во царина, бидејќи од почеток на месецот е заглавена пратката таму, а нема никакво известување од нивна страна. Немаше ни статус за нецелосна документација, а меил со слики пратив истиот ден кога ја препратија во царина.

Дечкото ми кажа дека на меил само PDF документи примале, и дека не ги отворале ако нема о.О

Ги ставив сликите во PDF, и пратив уште еден меил. Дечкото сугерираше и лично испечатени да ги однесам, ама не можам деновиве. Можеби во понеделник, ако не се смени статусот ни утре.

Некако безвезе е целава постапка.

Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
 

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
64
110
Добро е што му текна на поштата да ја енкриптираат страната, до пред некое време не беше.
 

krashot

Gaining Experience
21 април 2013
173
101
Bitol, Bitola, Macedonia
krashot's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard
Gigabyte B450M-K
Storage
240 SSD 1TB HDD
RAM
16 GB
Video card
Gigabyte 1060 3GB
Mouse
Redragon M711 Cobra
Monitor
Benq 24"
OS
Windows 10 Pro
Испратив и фактура и све, 5 дена ништо нема. Порачав едни филтри за кола цената беше околу 60тина евра, колку ќе биди царината? Предходно исто имав вакви 2 пратки, не ги царинеа..
1610812718191.png
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,341
2,163

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
750
415
Знае некој веќе колку дена не работи системот за следење на пратки на пошта?
Колку што се сеќавам и во неделата не работеше.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
750
415
Јок немам веќе држави, изгледа има некој проблем со DNS-иве кочи, ќе видам што e.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,171
1,127
Скопје
Смени држава на VPN!
денес ти работи? пошто пробав и VPN и човек што никад не отвара пошта, страната ја отвара се и делот за тракинг, само врти нон стоп кога ќа удриш пребарување
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,593
3,742
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Ja отворив темава само за да прашам дали е до мене или тракингот не им работи :) Само врти тоа кругчето кога ќе кликнеш "Барај". Абе еден сајт со основни функционалности не се способни да одржаваат во 2021 година бе, срамотилаци...
 
16 мај 2018
59
25
Ja отворив темава само за да прашам дали е до мене или тракингот не им работи :) Само врти тоа кругчето кога ќе кликнеш "Барај". Абе еден сајт со основни функционалности не се способни да одржаваат во 2021 година бе, срамотилаци...
posta.com.mk/tnt/api/query?id=xxxxxx

xxx.. ти е бројчето од пратката, ако ти врти страната или добиваш proxy error најверојатно е до нив. Исто може и да ти блокираат IP адреса на некое време ако премногу кликаш

Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
 

Delta111

Gaining Experience
23 мај 2010
116
117
Ja отворив темава само за да прашам дали е до мене или тракингот не им работи :) Само врти тоа кругчето кога ќе кликнеш "Барај". Абе еден сајт со основни функционалности не се способни да одржаваат во 2021 година бе, срамотилаци...
Не до тебе не се секирај, нормално е да заглави едно 70% од времето односно два дена работи три дена не, зависи како ќе му текне .
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,593
3,742
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
posta.com.mk/tnt/api/query?id=xxxxxx

xxx.. ти е бројчето од пратката, ако ти врти страната или добиваш proxy error најверојатно е до нив. Исто може и да ти блокираат IP адреса на некое време ако премногу кликаш

Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
Па да, премногу кликам зашто не им отвара кога кликам еднаш :D. Вртеше едно 30 секунди и на крај излезе Proxy Error. Тапа се.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,593
3,742
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Добро е проработи :)

Screenshot 2021-01-20 141046.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,328
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно