1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде и како дознавте за Македонски ИТ форум?

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 30 ноември 2007.

 1. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  354
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  od drugar doznav za stranicava :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  619
  31 oктомври 2011
  Машко
  Од другар ми Google. :)
  Барав нешто за огласи, испадна супер. Имам направено околу 10тина трампи/купо-продажби со членови и се испаднало тип-топ. Без грешка или некој да ме зезне со неисправен дел или нешто слично.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gokica

  gokica
  Модератор

  8,550
  10,639
  13 Јуни 2009
  Јас пак форумското патешествие го започнав така што се зачленив на еден друг МК форум наменет за хардвер. Таму се запознав онлајн со Psyside, gOJDO, Sephiroth и други. За кратко време тој форум згасна и во потрага по уште забава се впуштив на гугл и го најдов ИТ КОМ на кој забележав дека многу од луѓето од тој форум веќе дебатираат тука (некои беа тука подолго време).

  И така чекор по чекор се стекнував со форумски пријателства и сознанија и одамна овој ми е такаречи матичен форум.
   
 4. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  775
  26 ноември 2010
  јас не знам од каде научив за форумот не ми текнува:D
   
 5. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  од Ентер списанието некаде пред 3-4 години xD
   
  На Boldozer и gokica им се допаѓа ова.
 6. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,450
  917
  1 Април 2012
  Машко
  Јас за it.com.mk дознав од другар. Па ми дојде идеја да направам прв македонски турнир во League of Legends и сакав некаде да го рекламирам. Па така преку it.com.mk влегов на форумот и постирав за турнирот. И по околу една недела сакав да видам за заинтересираноста за турнирот и видов една интересна тема па така почнав редовно да го посетувам :D
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко
 8. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  ја барав кантер страјк 1,5 македонската верзија ама ја најдов 1,6 на мекдонски. Таму во менито стоеше made by хххххх from it.com.mk.
   
 9. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  720
  9 Мај 2012
  Машко
  се заинтересирав ИТ посебно за смартфони и хардвери за ПЦ-то и ТВ лцд и плазма и имам другари кои веќе се оженети и воопшто не ги интересира ИТ технологи да не речам примитивци се е сега немам со кого да споделам мислења,совети и помош и бидејќи сум форумџија но не до толку и ми текнува дека мора да има македонски ИТ технолгија форум и ете ве најдов и супер само што Форумов фалат ТАПАТАЛК за да се движам секаде.
   
 10. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Не ми текнува специфично дали од емисијата или од списанието Ентер.

  Битно го знаев форумот уште од самиот почеток, меѓутоа не го посетував бидејќи голем број од тогашните членови беа суетни админи и модови кои не придонесуваа кон квалитетни дискусии и имаа многу стриктни правила. Затоа се регистрирав многу покасно.

  За среќа голем број од тогашните админи и модови веќе не се активни и наместо нив форумот сега поседува голем број на членови и модови кои редовно учествуваат во создавање на квалитетни ентузијастички дискусии.
   
 11. krisbt

  krisbt
  Gaining Experience

  18
  72
  16 oктомври 2011
  Машко
  Од zorandesign. Ми кажа за форумов и за понудите на shifty кога требаше да купам монитор.
  Од shifty зедов монитор а тука „киснам“ секој ден :D
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  731
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Рикна хардвер.ком.мк и морав тука да дојдам а не дека незнаев :p цело време знаев а уствари ништо незнаев, и оп дознав па сега се знам... :D
  Технологија ком.мк, ИТ.ком.мк, Хардвер.ком.мк фантастични брендови на македонската ит заедница...
  Еден рикна друг стана "средовечен" и што да праиш пак номче овде од 2010 полека полека пак профи ќе бидне профилов... :crazy:
   
 13. CDR``

  CDR``
  Intern

  12
  4
  28 Јуни 2013
  Машко
  Gamer
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  3,184
  3,698
  18 Април 2007
  Нешто слично
   
 16. MachineGunMan

  MachineGunMan
  Баниран/a

  228
  125
  12 Јануари 2013
  Машко
  Продавајќи, купувајќи работи од реклама5, ми беше препорачан од различни членови (во моментов можам да се сетам само на davorkne и DJAMBAZ)..
   
 17. smdprint

  smdprint
  Gaining Experience

  378
  170
  6 Март 2010
  Машко
  Графички дизајн, ситопечат, дигитален печат...
  Од гугл, така нешто не се сеќавам одамна беше.
   
 18. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,835
  2,683
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Знам за сајтов и за форумов скоро од почеток, многу одамна беше па не ми текнува како дознав, веројатно реклама некоја имало. Си читкав од време на време, ама дури годинава ми текна да се зачленам :D
   
 19. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
  Од член на форумот ...
   
 20. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,729
  1,194
  16 Јуни 2010
  Машко
  Имаше форум на една поранешна страница нешто технологија.мк беше и од таму дознав за страница it.com.mk а со тоа и форумот го најдов.
   
 21. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  270
  180
  6 Март 2012
  Машко
 22. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,462
  10 Август 2010
  Машко
  Се дигна фама за 1110 Нокиа, отворив само да прочитам и така го случајно го најдов форумов. :)
   
 23. marambo

  marambo
  Баниран/a

  127
  64
  28 Март 2013
  Машко
  од вестите на сител
   
 24. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  На една емисија го спомнаа форумов, на оваа:
  [​IMG]
   
  На The_Man, Fatal1ty_, MasteR_#0 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Во 2007ма во Ентер списание ама заборавив да посетам, па некаде во 2008 пак ја сретнав странава на Ентер и се регистрирав.
   
  На Boldozer и Bozter им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...