1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко
  @fis1976 уште едно респектабилно ривју поткрепено со многу добри слики, ти благодарам.

  Прашање: Од каде го зема Берсот и по која цена?
  Сугестија: Монтирај го Клептонот, па повторно јави се со впечатоци, ме интересира како ќе го до(пре)живееш тој филинг :)
   
 2. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  442
  835
  15 Март 2016
  Машко
  Berserker-от го зедов од FT, со MAP е $28.29 (сребрениот е поевтин за $1 и нешто) , здравје боже утре ќе го пробам клептонот :)
   
  На Tom Ford му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,776
  1,345
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  @gokica ако најдеш воопшто ОБС енгине нано зимајго зошто воопшто го нема скоро во 95% шопови го нема  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  9,104
  8,836
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го нема Nano на Gearbest!
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gokica

  gokica
  Модератор

  8,396
  10,203
  13 Јуни 2009
  Вчера го имаше мислам на овој линк.

  Original OBS Engine NANO RTA - $25.79 Free Shipping|GearBest.com

  Ту бе шо среќа сум. Ќе го нарачам штом го видам било од каде и да е со шипинг до МК.

  Фис со здравје да те служи берзеркер. Добро машинче е.
   
  На krema и fis1976 им се допаѓа ова.
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,246
  11,318
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  И ти ли отиде на дробно... :( :oops: :cry:
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gokica

  gokica
  Модератор

  8,396
  10,203
  13 Јуни 2009
  О не. Јас сум ти асли МТЛ. Сакам само заради ново искуство ете да имам DL танк па еднаш - два пати да го навиткам со клептон и да пафнам. Одамна мислам да си нарачам еден па ете дојде време.
   
  На aalekso0 и Metuzalem им се допаѓа ова.
 8. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,776
  1,345
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  @gokica
  За ДЛ танк би ти препорачал ОБС Енгине нано,Kylìn mini,Waporeso Serpent Elevate.Арома лудило и сите се со 1 коила и лесни за билдање

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На gokica и Metuzalem им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  9,104
  8,836
  24 Јуни 2009
  Машко
  @gokica
  Ако го има на GB тогаш зимај од таму, ретко го има по продавници овој танк.
   
  На gokica и Ace Lud им се допаѓа ова.
 10. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,638
  760
  3 Март 2018
  Fis a siren-от го продаде? Која им е разликата?
   
 11. Bambuca

  Bambuca
  On your way to fame

  552
  573
  12 Декември 2015
  Машко
  Електричар
  Како е колеги ?
  Има ли Облаци


  Испратено Од Централна Македонија
   
  На Chaeld10_8 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  827
  633
  29 Март 2011
  Има :) не многу Али има :) IMG_20190111_061715.jpeg

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На gokica и Metuzalem им се допаѓа ова.
 13. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  442
  835
  15 Март 2016
  Машко
  Денес стигна уште едно пакетче :) (неочекувано пошто беше нарачано неколку дена после Berserker-от) Ehpro 101 Mod 50W

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Одамна сакав цевка и повеќето што ги гледав беа нерегулирани. Изборот падна на 101 најмногу поради можноста за користење на 18650 и 18350 батерии и големината на цевката поготово со помалите батерии.
  Стигна во картонско пакување и внатре само модот и упатство, нема USB полнење. Изработката е одлична, навоите добри, нема оштри рабови, екранчето е централно поставено (не е криво како на некои ревјуа). Спојките се одлични и воопшто не се приметуваат дури и одблизу ако се загледаш.
  Го пробав во power mode и си работи :) , не планирам да го користам во температурна контрола. Отпорноста на грејачите ја чита за малку повисоко (0.03Ω) но ништо страшно.

  Еве неколку слики со 22мм атомајзери

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  И две за споредба со iStick Power

  [​IMG]

  [​IMG]

  ПС
  Извинете поради нередот, приметив на крај и ме мрзеше да пресликувам :)
   
  На OldSchoolPvP, Metuzalem, Sharlovski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  698
  502
  11 ноември 2015
  Машко
  Цена и од каде го нарача?
   
 15. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  442
  835
  15 Март 2016
  Машко
   
 16. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  442
  835
  15 Март 2016
  Машко
  Го продадов, некако ми беше "спора" (и требаше повеќе време да створи пареа без оглед со кој build и да пробав и на која ватажа) , не дочека да ја пробам со некој клептон
   
 17. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  24
  17
  10 ноември 2018
  Мора да има :D.
   
 18. krema

  krema
  Professor

  9,104
  8,836
  24 Јуни 2009
  Машко
  Има, има :D

  [​IMG]
   
 19. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  442
  835
  15 Март 2016
  Машко
  [​IMG]

  Сите на куп :)
   
  На Maki_SM, gokica, OldSchoolPvP и уште 6 други им се допаѓа ова.
 20. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,011
  2,261
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако треба да одбериш само 1 "кит" , кој ќе е и зошто? Вака како што се, нема ама овај мод со овај тенк.
   
 21. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  442
  835
  15 Март 2016
  Машко
  Што би рекол GrimmGreen "if FDA comes and I have to choose one" ќе биде густо меѓу Кајфун и Берсеркер китот , долговечноста на батеријата на iStick-от би била пресудна, аромата малку (но сепак приметливо) подобра на Берсеркерот но како целина мала предност на Кајфун китот.

  Башка :p

   
  Последна промена: 11 Јануари 2019
  На Metuzalem и Sharlovski им се допаѓа ова.
 22. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,638
  760
  3 Март 2018
  A klepton e?
  Онда за кој мод велеше дека на тц бил толку прецизен што дури и на суво не го горел памукот ?
   
 23. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,776
  1,345
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Ново за годинава[​IMG]

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На gokica, OldSchoolPvP, aalekso0 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  442
  835
  15 Март 2016
  Машко

  Ако се однесуваат на мене прашањава, клептон е уствари fused clapton жица , зедов едно котурче, Vandy Vape NI80 32ga*2 + 38ga и да ти кажам право не осетив некоја голема разлика во вкус и одма се вратив на кантал грејач (29ga) sorry @Tom Ford :oops:.

  А за второто прашање (ако и тоа е за мене) не сум коментирал нешто такво за било кој од модовите што ги имам :rolleyes:
   
 25. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,638
  760
  3 Март 2018
  За убаво Мики. Шчо е ова?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...