Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

 1. Skopski4Ever

  Skopski4Ever Intern

  27
  48
  3 Април 2017
  Машко
  Добродојде пак тогаш;).Би ги препорачал следниве две за МТЛ.Лесни за билдање одличен вкус даваат и 5 ка МТЛ искуство.Сирен В2. https://m.2fdeal.com/siren-2-24mm-style-gta-tank-atomizer-45ml-silver_p3210.html [/URL] Кајфун Приме $18.89 (Free Shipping) YFTK Prime Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer (Prime, 316 SS, Silver (YFTK)) at m.FastTech.com


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 20 ноември 2017
 2. goki1990

  goki1990 Gaining Experience

  414
  290
  24 Септември 2013
  Машко
  јас го гледам истиот приме само на sxk
   
  Последна промена: 20 ноември 2017
 3. Astraion

  Astraion Practice makes perfect

  1,225
  1,704
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Мислам дека и двата се добри (316SS материјал), а јас ќе почекам уште маалце (Black Friday на 24ти), и најверојатно ќе одам со на Скопски YFTK клонот, оти нели не бива два купони да се користат во исто време.
  Зависи колку ФТ ќе се опуштат со попустот, ако е мизерниот 10%, ќе одам со SXK клонот. (имаш MAP купон за SXK клонот)
   
 4. MikickoHC

  MikickoHC On your way to fame

  1,181
  757
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Јас ретко парам МТЛ, но доколку сега зимам МТЛ танк би зел некој од овие: [​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my C6603 using Tapatalk
   
  На Vst94 и Bambuca им се допаѓа ова.
 5. Metuzalem

  Metuzalem Guru

  4,378
  7,402
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @krema Професоре, за со клучот. :hay:
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 7n00dle7

  7n00dle7 Gaining Experience

  517
  307
  26 Февруари 2012
  Машко
  Како се користат Rebate поените на Fasttech. Го знам тоа дека за секои 10 поени можам да купам гифт сертификат но не можам да најдам каде и како се прави тоа
   
 7. Metuzalem

  Metuzalem Guru

  4,378
  7,402
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Oвде (линк до линк до линк), ама тука има дискусија, а на линкот... линк. :hay:
   
  На Vst94 и 7n00dle7 им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema Professor

  5,193
  4,486
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со ова ќе изгледам како руски олигарх :D
   
 9. Sharlovski

  Sharlovski Gaining Experience

  146
  199
  28 Јануари 2017
  Машко
  Во едно од ревјуата на фастеч за Ендура Т22, го најдов и ова... како бе... адфг јкпкјхќа .!?
  Која будала еј, пушачи од Ендура и кајфуни кашлаат на прво тргање, тој на негојте му дават ТФВ12.

  2017-11-21_11h25_12.png
   
  Последна промена: 21 ноември 2017
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Astraion

  Astraion Practice makes perfect

  1,225
  1,704
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 11. 7n00dle7

  7n00dle7 Gaining Experience

  517
  307
  26 Февруари 2012
  Машко
  Немаше никакво натегање околу поените, дури и некомплетни ми ги префрлија (имав 19 а не 20 и ми дадоа сертификат во вредност од 19$)
   
  На krema и Metuzalem им се допаѓа ова.
 12. Bambuca

  Bambuca Gaining Experience

  497
  482
  12 Декември 2015
  Машко
  Електричар
  Поштава Наша Се Подобри [​IMG]

  Испратено Од Централна Македонија
   
 13. Metuzalem

  Metuzalem Guru

  4,378
  7,402
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Купон за Fasttech -8% : TABLET , важи до крајот на утрешниот ден (23.11), што по наше време е до 6-7 ч. наутро на 24-ти.

  Дали по него ќе следува помрсен за црн петок, појма немам.
   
 14. Chicco69

  Chicco69 On your way to fame

  339
  920
  21 Април 2016
  Машко
  Кинезите ќе пробаат пак да не ошурат, наше е да не се даваме. :hay:

  Healthcabin има добар попуст на хартија (40%), ама изборот е лимитиран и најголем број производи се со набилдани цени:
  black-friday-2017.jpg

  Hotecig има голем избор и може нешто да се ископа (фри шипинг > $20):
  Hotecig.jpg

  Sourcemore првично ми делуваат јадно со понудата, но имаат екстра купон "BF" ($2 off):
  Sourcemore.jpg

  Cigabuy немав желба да ги проверувам, но еве ја и нивната понуда:
  Cigabuy.jpg
  СРЕЌЕН ШОПИНГ ! :hay:
   
  На Ace Lud, Astraion, Metuzalem и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. JovanKrstevski1

  JovanKrstevski1 On your way to fame

  982
  944
  25 Март 2013
  Машко
  ^ Да бе, ти извади порнографски материјали па после Библијата вели да не се мастурбира :D
   
  На VapeS, Ace Lud, Astraion и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. Astraion

  Astraion Practice makes perfect

  1,225
  1,704
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Дали сѐ уште не знаеме колку попуст ќе има за Црниов на ФТ?
  Сериозно? :suprised:

  Ме зачеша раката за еден ДНА во боја, и моментално најдобра вредност за парите гледам во HCigar VT75D, а најдоброто е што е компактен и фацлест + со 2 батерии. (Сребрениот)
  Спомнаа долу во видеата дека може да се користи и со една батерија, со две е во паралелен сетап, така да ова е голем плус лично за мене. Со МАП паѓа на 80 зелени и многу му се мислам.. :inlove:
  Го има и на Али, за 72 зелени, ама во моментов го немаат сребрениот. Може да се почека до Нова Година зашо да не.

  Знам, ќе кажете C2D1 на пола трошок, ама сите екстри што се добиваат со VT75D ги оправдуваат додатните 40 зелени, сепак ова е ДНА во боја.
  VT167 го пазам и работи одлично, нема ни една гребка, така да HCigar ми влегоа под кожа со нивните одлични ДНА модови. (Не сите)
  Потенцијалниот сетап би бил HCigar VT75D + YFTK Prime.
  Овој тип ме убеди со деталната рецензија на Прајмот, напишал дека е одличен Прајм клон, ако не и најдобриот од сите. (SXK овојпат ќе ме извинат)
  Го споредува со оригиналниот Прајм: Perfect!!!: FastTech Forums

  Кој се мисли што да си купи за новогодишните празници, мислам дека овој сетап би бил перфектен самоподарок. :)
   
  На VapeS и Chicco69 им се допаѓа ова.
 17. Skopski4Ever

  Skopski4Ever Intern

  27
  48
  3 Април 2017
  Машко
  Ајде сега држи се двете ќе те зачешаат :).А купон кај нив дали има незнам.Hcigar VT75D TC BOX Mod-$66.99 and Online Shopping | GearBest.com Mobile


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Chicco69 и Astraion им се допаѓа ова.
 18. zoki977

  zoki977 Gaining Experience

  78
  154
  6 oктомври 2009
  Машко
  THANKS15 за 15% на ФТ од денес до 27.11
   
  На Vst94, Chicco69, Sharlovski и уште 4 други им се допаѓа ова.
 19. Chicco69

  Chicco69 On your way to fame

  339
  920
  21 Април 2016
  Машко
  Убаво колегата @Skopski4Ever што ме потсети на Gearbest, нив ги заборавив. :)
  Спремиле и тие понуда за Црн Петко.
  Ќе издвојам само еден пример(ок):
  Skyline.JPG
  Секој што размислувал за Скајлајн, нема сега изговор да не си купи. :)
  Има и други интересни чуда погоре во линкот, но кај ГБ се броени парчињата. Треба да се прати количината и да се дејствува.

  Почна шопинг треската, нема запирање сега. :hay:
   
  На zoki977 и Astraion им се допаѓа ова.
 20. zoki977

  zoki977 Gaining Experience

  78
  154
  6 oктомври 2009
  Машко
  Си чекаме :) . Допунски и кутрето го чекам, кај да е треба да дојде, china-post вика полетало од кина на 10.11. .
  Во меѓувреме ми стигна жица ss 316 L AWG 28 и кајфун в3 мини го пробав на TC со evic mini и сум прилично задоволен од резултатот, секако со предвид на моето никакво искуство со TC. (0,75 ома, 8 намотки раздвоено).

  upload_2017-11-23_13-38-53.png
   
  Metuzalem, Astraion и на Chicco69 им се допаѓа ова.
 21. Astraion

  Astraion Practice makes perfect

  1,225
  1,704
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  За сквонкерите, или таквите како мене што бараат некоја алтернатива на сквонкање без да се фрла пари на сквонк мод.
  Сакам да го користам Хадали не само по дома, без да носам со мене шишенце, ама не ми се купува специјално за него сквонк мод, така да ова е интересен концепт, за сите РДА.
  Чекам ФТ да го пуштат наскоро во продажба, гледам им дале предлог за него.. и се разбира со примамлива цена. :)
   
 22. Metuzalem

  Metuzalem Guru

  4,378
  7,402
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На Astraion и Chicco69 им се допаѓа ова.
 23. Chicco69

  Chicco69 On your way to fame

  339
  920
  21 Април 2016
  Машко
  И официјално, тоа што го чекавме! :hay:
  20171122-a04fc350219f4b158b608f753c991a12.jpg

  Метузалем друже, аха, значи ти си овој на сликава со празна корпа. :D

  @Astraion
  Ќе чекаме Нова Година, или ... ?
  Capture.JPG
   
  Последна промена: 23 ноември 2017
  MikickoHC, Astraion и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 24. Astraion

  Astraion Practice makes perfect

  1,225
  1,704
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Сум го имал на многу пати во предвид C2D1, ама после позитивните рецензии на Busardo и DJLSB ќе го чекам VT75D. Чим на ГБ паднал до 67 со бесплатен шипинг, ќе падне на секаде.
  Има премногу убави екстри на него за да го одминам, а дизајнот (SS) и ДНА во боја се неспоредливи, што според мене вредат за +20 зелени.

  Веќе имам обичен ДНА (VT167) така да мислам дека е време за боја и нови искуства. :)
   
  На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Metuzalem

  Metuzalem Guru

  4,378
  7,402
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Арно прашувавте, S'Camel (Dromedary) повторно го прекрстиле, сега во Pyramid. :rolleyes:

  [​IMG]
   
  Ace Lud, Chicco69, zoki977 и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели