1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  епа да де,мене мело 3 ми пукна, или евентуално некој ако продава некој поефтин мод.
   
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Тоа би требало да биде ова, но провери ги димензиите, некако премногу високо ми изгледа (а еден вика дека било лабаво, иако не течело).

  Ако има некој случајно, нека се јави, јас немам ни приближно толку високо.

  Ако не, ќе си го нарачаш.
   
 3. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,627
  3,640
  12 Јануари 2016
  Машко
  300 денари за следниов комплет концентрати од Инавера. Или размена (со доплата или без) за никотинска база, PG, VG, нешто... :)


  1 x E-FLAVOUR TABACCO "PEAR" - 10ml.
  - capacity: 10 ml

  1 x E-FLAVOUR "YUMMY CLASSIC SPICE M " - 10 ml.
  - capacity: 10 ml

  1 x GODFATHER COMESTIBLE CONCENTRATE - 10 ml.
  - capacity: 10 ml

  1 x FRESH MINT by Inawera COMESTIBLE FLAVOUR - 10 ml
  - capacity: 10 ml

  1 x E-FLAVOUR TABACCO ORANGE 10 ml.
  - capacity: 10 ml
   
  Изменето од модератор: 25 Јануари 2019
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
  Вака нешто ? Ова е од ClaptonQ не знам дали одговара Клон на Melo 3 Е IMG_20190113_174310.jpeg

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
 6. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  Според странава, 22 мм диаметар има Мело 3 мини и должина 55мм
   
 7. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
  Еве некој што се разбира појќе нека кажи :) IMG_20190113_180953.jpeg IMG_20190113_180743.jpeg IMG_20190113_180709.jpeg

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @InfinitasX Според твојата слика, ми личи на Мело 3 мини, затоа што не се гледа оџак и не е толку долг севкупно атомизерот како Мело 3. Ваљда нема да искочи дека е Нано. :) (тогаш овие, иако ми изгледаат исти со мини).

  Значи, овие, овие или овие (вторите се оригинал).

  Според нивните димензии, ова на @Chaeld10_8 ќе одговара, зависи од дебелината на стаклото (која не ја знаеме кај Мело 3 мини).
   
 9. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  Да напоменав дека е мини ,а за дебелина ич не знам.
   
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Мора да се проба. Договорете се во приватна порака, а ако има некој друг атомизер со глави, нека ти понуди, јас исто немам таков.
   
  На Chaeld10_8 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
  Можам да ти го пратам во среда прати ми инфо во пп ќе прајќам за Скопје нешто можам да ти пратам и на тебе :) јас сум од Битола Btw :)

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 12. Macedonianist

  Macedonianist
  Intern

  26
  40
  18 ноември 2010
  Не сум навратил поодамна ама ве читам... :)

  Сакав да купам батерии (10 ком. Sоny VTC5A) од NKON ама многу ми дојде она шипингот од 30 евра. 5-киве имаат предобра цена, 2.5 евра од парче е супер дури и со скапиов шипинг ама во моментов мене ми се многу за давање. ПОмалку од 10-15 комада не се исплати да се купува, шипингот си е тој, така да ќе морам да се стрпам некое време.

  Ако некој случајно има вишок...
  Купувам Samsung, Sony или евентуално LG батерии. (доаѓа во предвид и замена за нова опрема)

  ...или можеби опција за организирано купување од Холанѓаните т.е. да делиме шипинг со некого.

  Голем поздрав до сите!
   
  AleX Vapes, Ace Lud и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 13. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,805
  865
  3 Март 2018
  ја би зел некоја батерија ако се организира групно купување, или предлог од кај да се земат батерии... ?
   
  На Tomica Jovevski и Macedonianist им се допаѓа ова.
 14. GoCe_

  GoCe_
  Gaining Experience

  279
  292
  18 ноември 2007
  Продавам:
  -Eleaf Invoke. Цена 1000 денари. Нема оштетувања освен гребаниците
  [​IMG]
  [​IMG]

  2. Joyetech VTC Mini. Цена 300 денари. Оштетен е горниот магнет. Врши работа во зорт :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  3. КОРИСТЕНИ батерии, 2хSony VTC6 и 1x Samsung30Q. Цена 300 денари сите три. Користени се некаде 5 месеца.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Изменето од модератор: 19 Јануари 2019
 15. krema

  krema
  Professor

  10,119
  9,733
  24 Јуни 2009
  Машко
  @GoCe_
  Колку циклуси на полнење имаат батериите (отприлика)?
  Нешто као заинтересиран сум. :)
   
  На GoCe_ му/ѝ се допаѓа ова.
 16. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  Ако некој е заинтересиран за Его АИО само 1 коил иам сменето на него,вториот го стаив и еден тенк иам само истрошено на него,шо ќе бере прашина некој ако сака нека понуди нешто.
   
 17. VApeVape

  VApeVape
  Intern

  24
  15
  4 Април 2018
  Машко
  Da ne prodava nekoj mod (vape) samo modot bez atomizer so 510 konektor so 2x18650 baterii nesto pokvalitetno...?

  Испратено од HUAWEI VNS-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 18. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  130
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  Се продаваат:

  Атомизери
  • 1x Crown 3 rainbow 10/10
  • 1x Crown 3 black 10/10
  Мод
  • 1x Wismec Reuleaux GEN 3 6/10 - поради лупење на бојата
  • 1x Wismec Reuleaux RX 2000S 8/10 - година и некој месец користен, и неколку пати паднат се гледа кај што е излупена бојата
  Батерии
  • 3x 18650 LG 1 3000mha 10/10 полнети само со NiteCore I4 и оддржувани со истиот
  Слики

  Е сега се супер, ама производиве што ги пишав дека одат на продажба се лоцирани во Исланд кај другар кој е преселен пред некое време таму. Нема што да им прави, па ме замоли ако можам да му најдам некој што сака да ги купи. Состојбите се најреално опишани. Доколку има некој заинтересиран нека пише пп, па ќе се договориме.
  За испорака на истите или ќе бидат пратени по пошта, или доколку некој доаѓа од таму навака, ќе бидат испратени по него.

  П.С. Сите производи се купени во локален вејп шоп, GEN 3 е уште под гаранција.
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,119
  9,733
  24 Јуни 2009
  Машко
 20. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  130
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  Ако може некој нека даде проценка најубаво, според тоа што е опишано. Голема е разликата на цените според нивниот стандард, а и дека не се продаваат кај нас незнам од кај да правам споредба. Кој би бил заинтересиран нека даде предлог цена, може така?
   
 21. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Vidi vo pp

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 22. GoCe_

  GoCe_
  Gaining Experience

  279
  292
  18 ноември 2007
  Батериите и ВТЦ отидоа. Остана уште Invoke-от.
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 23. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  ај нека ми пише некој ПП што продава течности за ел. цигари, му пишав на еден член не форумов што ми го препорачаа ама не добив одговор. па некој што е од скопје нека пише па ке се договориме. јас сум и ке бидам наредниве неколку дена во аеродром кај ред кафе.
   
 24. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  374
  197
  2 Април 2014
  штотуку ми стигна течност од @Sharlovski и не можев да издржам да не го пофалам, 10 класи подобра од оние на umbrela; пребогат вкус, добри густи облаци... ТОП! да знаев порано никогаш немаше у живот да купувам такви срања од umbrela.
   
  На ven0m, fis1976, gokica и уште 4 други им се допаѓа ова.
 25. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,627
  3,640
  12 Јануари 2016
  Машко
  Продадено, со кеиф да се микса и да се вејпа. :)
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  898
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  785
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  441
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  205
Вчитување...

Сподели

Вчитување...