1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,500
  9,198
  24 Јуни 2009
  Машко
  Колку отприлика полнења имаат батериите?
   
 2. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  101
  192
  18 Февруари 2017
  Машко
  Не знам точно, ама не е малку. Купени се од nkon пред да прекинат да шипаат до кај нас и полнети се на секои ~4 дена. Би рекол околу 175 полнења.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  460
  876
  15 Март 2016
  Машко
  Продавам ULTON Millennium практично нов, многу малку користен плус резервно стакленце (едно, едно успеав да скршам уште првиот ден :oops: ). Ако сакате може да ставам и слики, викам ај да не го китам постот, се што ве интересира има на линкот. Цена 1000ден.
   
 4. nikolaa96

  nikolaa96
  Gaining Experience

  48
  57
  17 Март 2019
  Машко
  70694784_2403999936505483_1289041245988978688_n.jpg 70759974_3073114889429769_4353203101163847680_n.jpg 70804264_1602756906528366_2290323286623518720_n.jpg 71097876_763576367388731_3900268846698725376_n.jpg 71138338_2488043651409251_7304144988441411584_n.jpg 71199904_430043987646812_7534516983975378944_n.jpg 71909771_920071291697245_1512042029670989824_n.jpg
  Се продава :
  Мод Vola купен од city mall - 2000 ден.
  Атомизерот crown uwell 4 плус 3 грејачи - 1800 ден.
  Под caliburn со 4 грејачи - 1600 ден.
  Атомизерот и подот купени од солун.
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Leonid332

  Leonid332
  Intern

  5
  3
  7 Јуни 2018
  Машко
  Продавам Vaporesso Mini 85W купен од Zamplebox 70$
  нов отпакуван само еднаш, не користен

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. nino.09mk

  nino.09mk
  Intern

  8
  11
  3 Август 2019
  Машко
  Здраво дечки :) Прво да си прашам тука, пред да се свртам кон чичко Али, и чекање на пратка, рифреш на трекинг и слично :) Случајно да не продава некој MTL танк, или поточно Berseker V1.5? Не ми е битно дали е мини или обичниот....Фала однапред :D
   
 7. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,783
  1,348
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продавам или менувам нов кајфујн лајт за по отворен или д2л(дррбно) било каков танк.

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 8. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,783
  1,348
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Имам нова Самсунг 25р нова не употребена.

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 9. vaskoboya

  vaskoboya
  Gaining Experience

  144
  169
  17 Септември 2014
  Машко
 10. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  18
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Moze zamena za mtl set.
  [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 11. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  140
  28
  29 Јули 2012
  Машко
  Купувам полнач за 18650
  и дали некој продава Samsung 25R или некоја солидна батерија некористена
   
 12. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  460
  876
  15 Март 2016
  Машко
  !
   
  На AstroBoy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,632
  1,288
  13 Август 2009
  Машко
  Некој од Штип да продава комплет стартер-кит со течност и се друго што треба ?
   
 14. zdrnik

  zdrnik
  Gaining Experience

  58
  70
  31 oктомври 2016
  Машко
  Купувам греачи за Smok Nord.
   
 15. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  18
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Nov e-grip vt
  1300den[​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 16. DinoJ

  DinoJ
  Intern

  12
  17
  4 Декември 2018
  Машко
  kupuvam
  1. geekvape aegis legend ili geekvape aegis x.
  2. Polnac za 18650 za 2 ili povekje baterii
   
 17. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  470
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
 18. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  470
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
  Здраво ме интересира далие продаден SMOK Alien AL85 и која е цената без батеријата и заинтересиран сум за SERPENT SMM 24MM RTA BY WOTOFO X SUCK MY MOD - Цена: 600 ден.
   
 19. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  25
  13
  11 Мај 2016
  Машко
  Decki ima li nekoj nikotin da mi prati po kargo i sho cena kje bide.pozdrav
   
 20. DinoJ

  DinoJ
  Intern

  12
  17
  4 Декември 2018
  Машко
  Се продава
  Mod:Eleaf Istick power
  Atomizer: Ijust 2 mini
  Користени се од март модот е со внатрешна батерија од 5000mAh која е полнета помалце од 250 пати држи батерија цел ден вејпање на 65W има неколку гребаници од нормално користење.
  Купени се од амбрела мислам дека беше околу 6000 заедно.
  Го продавам поради тоа што купив нов мод цената за двете заедно е 3000ден.[​IMG][​IMG][​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На krema и Metuzalem им се допаѓа ова.
 21. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  460
  876
  15 Март 2016
  Машко
  700 ден.
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,386
  25,819
  4 Септември 2008
  Ми треба итно полнач за 26650 кој има за продавање нека пише.
   
 23. Macedonianist

  Macedonianist
  Intern

  26
  40
  18 ноември 2010
  Поздрав дечки.
  Знам дека веројатноста е мала до никаква ама...

  ...КУПУВАМ 18650 батерии!
  Може да бидат и малку користени.
   
 24. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,506
  3,441
  12 Јануари 2016
  Машко
  Ако не ти понудат за продавање и ако ти е за бргу да завршиш работа за едно полнење, со било кој полнач за 18650 може да завршиш работа - само да ги импровизираш контактите плус и минус. Всушност било кој од полначите за единачни 18650 батерии може да ти заврши работа, ако има слајдери контакти и ако ја собира 28650 батеријата. На пример може да видиме дали 28650 влегува во LiitoKala Lii-100 (или некој од другиве полначи).

  Инаку не сум го правел ова, ако превидувам нешто нека ме поправи кој знае подобро.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  869
  683
  29 Март 2011
  Можам да ти поклонам модул да си направиш сам полнач ако се разбираш од лемење
  -1087779644-1653889995.jpeg

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  864
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  753
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  409
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  162
Вчитување...

Сподели

Вчитување...