1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  268
  582
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Од аромите останато:

  10 мл Cereal 27 - Capella - неупотребено
  10 мл Juicy Lemon - TFA-95% останато
  10 мл Golden Butter - Capella - неупотребено

  Од атоматизерите останато
  • Копија на Reload RTA и Apocalypse GEN 2 RDA - Цена за двете заедно: 600 ден.

  Нова цена за модот+батеријата: 1500 ден. (Може и одделно)
   
 2. zdrnik

  zdrnik
  Gaining Experience

  60
  72
  31 oктомври 2016
  Машко
  ПРОДАДЕНО
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
  Нова Цена 400 денари
   
 4. vaskoboya

  vaskoboya
  Gaining Experience

  144
  169
  17 Септември 2014
  Машко
  Продавам Vaporesso NRG SE tank $17.46 Authentic Vaporesso NRG SE Tank Clearomizer - 3.5ml / 0.4ohm/0.5ohm at FastTech - Worldwide Free Shipping.
  Купен од умбрела за 1700 ден. Само еднаш е пробан и толку. Купен е од мој роднина, избрзана реакција без да се консултира и без основни познавање од атомизери.
  Цена како на fasttech, ~900 ден. [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 5. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,936
  7 Април 2012
  Машко
 6. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  31
  25
  11 Мај 2016
  Машко
  drugari baram mod da kupam neka ponudi nekoj ako ima,moze i so edna baterija moze i so dve.
   
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,386
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Еве за тебе или кој прв ќе се јави:

  IMG_20190719_182642.png

  Комплет се` заедно за 500 денари - колку да не биде без ич (не е поклон, освоен е во наградна игра, сум се борел за него :hay:). Не е ова за мене, атомизерот по 2-3 дена користење ми го расцепи грлото и се мислев и без пари да го давам, но ете и модот не ми е потребен, па може и тој да оди. Не му фали ништо, проблемот со полнењето не се појави повторно, но да, препорачливо е да не се полнат батерии во него. Без батерии. Потрошени се 5-6 резервоари со едната глава, другата е неотворена.

  Ако не сака @nikolceeeeee, оди кај кој прв ќе се пријави овде, да биде јавно (не важи ПП).
   
  На cacko1, Ace Lud, AleX Vapes и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Gaining Experience

  82
  77
  21 Мај 2019
  Машко
  Дан имат некој грејачи за Наутилус2 за продавање по можност 1.8


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  JASSS

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,386
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ако не го сака @nikolceeeeee , оди кај тебе.
   
 11. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  31
  25
  11 Мај 2016
  Машко
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  И сега? Каде ќе оди китот? :)
   
 13. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,936
  7 Април 2012
  Машко
  Кај мене

  Sent from my SM-T561 using Tapatalk
   
 14. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,386
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Отиде кај @AleX Vapes . Негова била среќата. Овој пат заборавив да пишам дека не праќам по карго, а имам пишано порано. Се чувме со @nikolceeeeee и ферски го отстапи.
   
  На nikolceeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  31
  25
  11 Мај 2016
  Машко
  Seushte baram da kupam mod
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Metuzalem
  Е зушо не праќаш по карго? :D
   
 17. MarioB

  MarioB
  Intern

  20
  13
  20 Септември 2018
  Машко
  Случајно некој да не продава ароми?
   
 18. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,386
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Долго е да се расправа, а и ова не е место за тоа... На кратко, имам трауми од три компании и доста е. :)
   
  На Ace Lud и krema им се допаѓа ова.
 19. nikolaa96

  nikolaa96
  Gaining Experience

  48
  57
  17 Март 2019
  Машко
  Ја купив пред недела дена, искористено е околу 5мл макс, 6ка никотин 60мл, убава е се ама е доста блага за мој вкус. 1200 ден.
  20190725_215839.jpg
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 20. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  Барам да купам некој мод немора да е некој напреден (претежно да се надоградам)т.е нешто што ќе држи батерија околу 8 саати (т.е цело работно време).
   
 21. nino.09mk

  nino.09mk
  Intern

  8
  11
  3 Август 2019
  Машко
  Дечки, јер живееме во ова тињава од држава, нарачав мод, и малце подоцна нарачав батерии за него. Е сега пошто стигна модот порано, побарав тука батерии, и нормално, ми продадоа нешто што не ваља, па сега се бркам со момакот за парите...случајно, случајно, некој да не продава една 18650 батерија, да е асална, за Aegis Solo, да барем е асална, и да можам да го тегнам на 40тина watt-ти ^_^ Слободно пишете ми :) Да си го комплетирам, па ке си ги почекам другите батерии дур стигнат :) П.С. По можност ако сте од Скопје, уште одма би дошол каде и да сте, меракот е поголем него чекањето :)
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  901
  714
  29 Март 2011
  Да не има некој dwarv 16mm или каков бил за продажба ?

  Испратено од ЧипиЧан
   
 23. nikolaa96

  nikolaa96
  Gaining Experience

  48
  57
  17 Март 2019
  Машко
  Подот е користен 1-2 недели, купен е пред 2-3 месеци, цена 1000 ден.
  67874453_498007411024891_8520656541882253312_n.jpg 67969902_2251883198273454_7367862262796648448_n.jpg 68860919_481633542670794_358063941634490368_n.jpg
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 24. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
  Изменето од модератор: 12 Септември 2019
  На cacko1 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  101
  192
  18 Февруари 2017
  Машко
  Се продава:

  Dovpo Topside Dual - во тип топ форма, користен само 2 месеци
  Eleaf Invoke - вратичката за батерии му е олабавена ама пак се затвора и модот си работи, ама поради тоа ќе биде за пониска цена)
  Wotofo Nudge 22 RDA - загубен е оригиналниот дрип тип, освен тоа друго се е во ред
  Wotofo Profile Mesh RDA - исто така е загубен оригиналниот дрип тип и исто така освен тоа се друго е во ред
  Digiflavor Drop Solo RDA - се е во ред

  IMG_20190921_213347.jpg

  Алатки за билдање на атомизери итн.

  IMG_20190921_211008__01__01.jpg

  Pre-built жици (coils) и памуци Cotton Bacon Prime i Koh Gen Do
  (Koh Gen Do е отворен, но има повеќе од пола останати парчиња и малото пакетче доаѓа гратис со него).

  IMG_20190921_212109__01.jpg

  4x Батерии Sony VTC6, полнач Liitokala Lii-202, врапови за батерии и 2 кутивчиња (едно за 2, друго за 4 батерии)


  IMG_20190921_211514__01__01.jpg

   
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  892
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  775
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  428
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  191
Вчитување...

Сподели

Вчитување...