1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  552
  220
  14 ноември 2016
  Машко
  [​IMG]

  :annoyed:

  Не е важно , важно да ти брка работа, и едно нешто фали, вграден тип ц PD 3.0 charger port.
   
 2. mmanevski

  mmanevski
  Intern

  12
  2
  28 Февруари 2019
  Cudno trakig brojot go sledev preku fedex i toj sto go donese rece deka e od fedex haha
   
 3. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  552
  220
  14 ноември 2016
  Машко
  Тогаш го имаш порачано преку ДХЛ а ти го испратиле по Федекс. Прават така кога ќе им се виде некоја поефтина варијанта и ти испраќат по поефтин шипинг, мене колку пати само сум избрал AliExpress Standard а сепак ми испратиле 4PX Singapore или YanWen.
   
 4. mmanevski

  mmanevski
  Intern

  12
  2
  28 Февруари 2019
  Fala da si kupus poubavo
   
 5. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,569
  24 Јуни 2009
  Машко
  Убо телевизорче си зел, и немој да гледаш филмој додека возиш! :)
  Честито нека е.
   
 6. Maxtor

  Maxtor
  Intern

  41
  49
  22 Април 2012
  Има некој искуство со купување половен процесор од али?
   
 7. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  223
  127
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Да пред неколку години земав Intel Xeon 2.67ghz половен, уште тера без проблем, за појаки процесори не знам
   
  На Maxtor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mmanevski

  mmanevski
  Intern

  12
  2
  28 Февруари 2019
  Fala druze
   
 9. Maxtor

  Maxtor
  Intern

  41
  49
  22 Април 2012
  Сакам i5 4690 да земам па има неколку продавници со добра цена, големи количини и orders, 4.9 рејтинг и добри ривјуа би требало да е ок.
   
 10. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,569
  24 Јуни 2009
  Машко
  Многу процесори се купени од Али така да немај гајле.
   
  На Deksa и Maxtor им се допаѓа ова.
 11. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  735
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Мислам дека е добра зделка. Кај нас ова радио е преку 200€. Ако не се лажам...


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 12. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Posle ovoj status, otprilika za kolku vreme stiga pratkata preku SG Post?
  45 dena do sega za statusov :([​IMG]

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 13. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,151
  680
  8 Август 2017
  Машко
  И јас толку чекав за да ми се промени статусот а можеби и повеќе и се промени на 15Мај и сеуште нема ништо пристигнато, инаку се работи за Вифи картичка https://m.aliexpress.com/item/33010...er_id=70717561ebab428f994a2362fe5f3921&is_c=Y и не е така мала пратка.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nikola Dimitrovski

  Nikola Dimitrovski
  Intern

  10
  3
  14 Јуни 2019
  Машко
  Гледајќи ги претходните коментари ~35 дена
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mmanevski

  mmanevski
  Intern

  12
  2
  28 Февруари 2019
  400 evra mi pobaraa tuka hahah
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,569
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кај мене за 2 недели стигна после тој статус.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  288
  168
  23 Февруари 2017
  Машко
 18. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  764
  1,229
  3 Јануари 2019
  Машко
  Обично со магаре ги носат, но изгледа твојава пешки ја пратиле. Ако мислиш дека си чекал многу, ја чекам 3 пратки од средината на Март.
   
  DrMTR, DaVoRkNe и на Joco Ilievski им се допаѓа ова.
 19. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  288
  168
  23 Февруари 2017
  Машко
  Јеб*га полека хајпот ми умира во мена за маусот ама ај до крај на јуни би требало нешто апдејт да дат

  Edit: Да не знај некој зошто неможам деспјут да отворам? Се работи за постари пратки кој се порачани пред 3 месеци и нема абер за нив, кога одам за деспјут да отворам и кликам дека не ми стигнала пратката ми вади дека подолг ќе бил периодот за достава, побарано еднаш да продолжат време па сега остана уште 6 дена
   
  Последна промена: 4 Јуни 2020
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  223
  127
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Почекај тиа 6 дена кога ќе завршат имаш 15 дена заштитен период кај што ќе можеш да отвориш диспјут
   
 21. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  319
  319
  22 Февруари 2012
  Машко
  Моето радио уште е заглавено. Во меѓувреме ја продадов колата

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Daniel86, it_boy, Deksa и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Kupi si kola vo koja ke pasuva radioto :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  319
  319
  22 Февруари 2012
  Машко
  Си купив, ама ова беше исклучиво за Мазда за жал не пасува :(
   
 24. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Prodaj ja novava I kupi Mazda inace dzabe cekanjeto :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,569
  24 Јуни 2009
  Машко
  Па имал мазда ама ја продал.
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...