• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

закон

 1. ContentBot

  Македонија ги легализираше криптовалутите: Новиот Закон за спречување перење пари и финансирање на тероризам ги опфати и дигиталните валути

  На 12 јули во Македонија на сила стапи Законот за спречување перење пари и финансирање на тероризам. Законот беше изгласан на 71-вата седница на македонското Собрание, која се одржа на 27 јуни, а по излегувањето во Службен весник законот и официјално стапува на сила. Со новиот закон донекаде се...
 2. zeroscience

  Закон за компјутерска безбедност и компјутерски криминал во Македонија

  Според ЕНЕР - Единствен национален електронски регистар на прописи на Република Северна Македонија - Електронски национален регистар на прописи на Република Северна Македонија Тип на пропис: Закон Пропис: Закон за безбедност на мрежи и информациски системи Надлежно регулаторно...
На врв Дно