Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

видео

 1. ContentBot

  Која видео стриминг платформа користите?

  Која видео стриминг платформа (Netflix, HBO, Amazon Prime Video и други...) користите и зошто баш таа? Потпрашање: На која серија сте навлечени во моментот?
 2. nashio

  Отпакува.ме или Рекламира.ме?

  Идејата за овој канал е интересна главно поради тоа што е македонски. Со секое ново видео многу е приметно дека тие всушност се платени и производите ги рекламираат во секоја смисла на зборот, односно каналов нема врска со отпакување - туку примарната цел е рекламирање. Со други зборови...
 3. J

  Плата на фотографите и камерманите кои се вработени во фото студија или продукции?

  Ме интересира колку отприлика им изнесува платата на фотографите или камермани овде во Македонија? Кои се вработени во фото студија, продукции или весници. Дали вреди да се работи таква работа кај нас? Ако некој има искуство со тоа слободно нека пише во темава.
 4. smole

  IP CCTV aka ИП видео надзор

  Со аналоген видео надзор имам искуство но IP видео надзорот ми е нешто ново па имам неколку прашања: 1. Дали да се оди со квалитетен гигабитен Cat 6 - на пр. Draka UC400 S23? 2. Некои преферираат NVR а некои компјутер (кој се користи само за видео надзор) со програма за снимање - Blue Iris е...
 5. A

  Видео Конференција

  Здраво Дечки, Ќе ве замолам совет околу камери и аудио системи за конференција.Вака, сакам наскоро да направам livestream или пак да одржам конференција преку skypе и други апликации. Имам училница околку 20-25 метри квадратни (20 столици-ученици). CAM1 сакам мене да ме снима. CAM2 студентите...
На врв Дно