Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која видео стриминг платформа користите?

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
249
805
www.IT.mk
Која видео стриминг платформа (Netflix, HBO, Amazon Prime Video и други...) користите и зошто баш таа?
Потпрашање: На која серија сте навлечени во моментот?
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.252
1.435
Amazon prime video користам во моментов со комбинација на ВПН. Ја користам бидејќи е најефтина, 8 Турски лири е месечната претплата, за споредба најефтината Нетфликс претплата е 28 лири.
 

icemaher

Gaining Experience
27 мај 2009
150
156
Куманово
www.tvtime.com
icemaher's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3400g / 6800h
Motherboard
Gigabyte B450M‐H
Storage
SAMSUNG 250GB SSD 970 EVO Plus M.2 PCI‐E NVMe
PSU
500 NJOY 80+
RAM
2 x DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black / 2x8gb ddr5 4800
Video card
rtx 3060 6gb
Case
MS METROPOLIS PRO
Monitor
Benq BL2480
OS
Win10 Pro
Ниту една платформа.
Моментално гледам Наркос Мексико 3 и ќе ја почнам Јужни ветар.
Претходно одгледани: Hit & Run, Okkupert s3, Tehran, Caliphate, Jedini Izlaz, Fauda s3, Drzavni sluzbenik s2, Tom Clancy's Jack Ryan, Klan, Tajkun, Besa, Ubice mog oca s4 и купишта други, филмови ретко.
 
Последна промена:

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Не користам ниедна видео стриминг платформа, а моментално сум навлечен на Killing Eve.
 

gamer-eddie

Practice makes perfect
22 април 2007
1.118
1.711
Skopje
gamer-eddie's setup  
Processor & Cooler
CPU i7 4790К Deep Cool Captain 360EX
Motherboard
Asus Maximus 7 Formula
Storage
Bunch Of Disks
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
32GB Kingston Beast 2400mhz
Video card
OnBoard madafakaz :) & понекад GTX 980Ti Matrix
Case
Corsair 780T
Mouse
R.A.T. 7
Keyboard
Asus Cerberus
Audio
Logitech G330
Monitor
BENQ GW2760
OS
Windows 7 Ultimate 64bit & гомноно 10-ка
Torrent стриминг :)
 

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.904
2.119
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Netflix и HBO GO. Нетфликс затоа што има голем избор, а HBO Go ми е дел од пакетот од Телеком. Моментално гледам Narcos: Mexico трета сезона. За нијанса послаба од втората ама сепак е добра. :)
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
1.022
3.618
Прага
Нетфликс, Амазон, HBO Max и HBO Go + торенти.

Навлекување на една серија е за [цензурирано од администрација] :D Бинџ глеање до сабајле цела сезона.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.328
3.061
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7950X3D | ROG Ryuo III 360 ARGB
Motherboard
ROG Crosshair X670E Hero
Storage
Kingston FURY™ Renegade 2TB | Samsung 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX 2x2TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
Kingston FURY™ Renegade DDR5 32GB 6400MT/s
Video card
ASUS TUF Gaming GeForce RTX® 4090 OC Edition 24GB GDDR6X
Case
be quiet! Dark Base Pro 901
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix GO Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro
FlixTor за стриминг, а за 4K HDR односно кога сакам квалитет RARBG.

Серија само што видов една тазе излезена анимирана Blade Runner: Black Lotus, па еве сега ќе ја почнам. Инаку се чека втора сезона Witcher, потоа Boba Fett, Stranger Things и Lost in Space од позначајните.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.110
Скопје
androgaming.com
Која видео стриминг платформа (Netflix, HBO, Amazon Prime Video и други...) користите и зошто баш таа?
Потпрашање: На која серија сте навлечени во моментот?

А ти стварно си бот или некој се преправа?

Ај кажи БаНАна.
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
184
116
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G
Netflix- заради шо имаше интересни работи, мада одамна ништо немам гледано заради немање на време.
HBO Go- заради шо имам личности шо не зна англиски околу мене па мора превод, али сепак има добри филмови не е лош.
 

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.904
2.119
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Netflix- заради шо имаше интересни работи, мада одамна ништо немам гледано заради немање на време.
HBO Go- заради шо имам личности шо не зна англиски околу мене па мора превод, али сепак има добри филмови не е лош.
Како што пишавме, Нетфликс голем дел сега има превод и на хрватски јазик (под услов да познава гледачот хрватски).
 

Маша

Unstoppable
24 април 2007
946
2.537
Netflix, HBO Go, Hulu, Amazon Prime, Paramount+, Disney+
Некои ги плаќам, на некои другари ми креирале јузер па се шлепам :)

Зошто? Станав размазена и без трпение за торенти :(

Моментално ги терам Narcos: Mexico и Succession, но чекам неколку да ми продолжат со нови сезони наредниве месед-два. Но некако во последно време повеќе преферирам мини серии.
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
734
725
Скопје
Ниту една платформа.
Моментално гледам Наркос Мексико 3 и ќе ја почнам Јужни ветар.
Претходно одгледани: Hit & Run, Okkupert s3, Tehran, Caliphate, Jedini Izlaz, Fauda s3, Drzavni sluzbenik s2, Tom Clancy's Jack Ryan, Klan, Tajkun, Besa, Ubice mog oca s4 и купишта други, филмови ретко.
Каде ги гледаш српскиве серии? Ми требаат Crna svadba и Ljubav ispod zlatnog bora за моите дома.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.219
653
rutracker.org + rarbg.to
Моментално гледам Dexter, а Narcos Mexico трета сезона е на листа на чекање.
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
437
319
Rokkr- ѕвер нема што нема од филмови и телевизии и се е со превод!
 

Allen

Gaining Experience
27 февруари 2015
55
57
Netflix
Потп: Со душа чекам The Witcher втора сезона! Hmmmmm (Geralt humming sound)... :ROFLMAO:
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.416
5.526
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Сите :(

HBO Go има највеќе и најквалитетна содржина. Штета што апликацијата за андроид/андроид тв и телевизори им е тиња и сеуште не пуштаат DD/DD+ сараунд.
Netflix мислам дека го плаќам поради Stockholm Syndrome. Има добри анимирани серии, другото ми е некако.. мех. Најдобра апликација од сите.
Прајм за пар серии. Имаше добри сај фај серии, нешто што е реткост денес. Апликацијата беше so-so, сега е близу нетфликс.

Инаку, apple tv ми е гем во последно време, искочи со многу квалитетна и високобуџетна содржина - Foundation, For all Mankind, Invasion и сл.
Не работи за наш пазар out of the box и е тиња што се врзува со епл акаунт.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.230
Мислења
976.978
Членови
35.540
Најнов член
Matej213
На врв Дно