• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ит безбедност

 1. D

  [Анкета] Колку пропустот на Неотел ве засега?

  Колку реално пропустот направен од страна на Неотел - детално објаснет тука Безбедност: МК сајбер простор и инфраструктура (поконкретно: Истражување: .мк сајбер инфраструктура - JT3500V 4G LTE WiFi & VoIP CPE ⋆ IT.mk ) - ве засега и ви игра улога при одбирање или менување на операторот? Тие што...
 2. D

  Истражување - Безбедност: МК сајбер простор и инфраструктура

  Истражување на @LiquidWorm: https://www.it.mk/bezbednost-mk-sajber-prostor-i-infrastruktura/ TL;DR
На врв Дно