Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

електроника

 1. ivche1337

  Поправка на PCB на тастатура

  Здраво дечки, Имам тастатура Anne Pro 2 и после 2 години чепкање ја расипав. При одлемување на свич го откорнав падот за лемење и жичката што иде до диодата. Има ли некој тука што работи со плочи да направиме муабет?
 2. The Geek Boy

  Некој што се разбира?

  Бидејки не најдов соодветно место каде да пишам/прашам, ја отворив оваа тема. Прашав на друг форум ама не добив соодветен одговор. Со моменталнава ситуација, последниов период нас не натрупаа со домашни, а и реално моето училиште почна касно со ова Google Classroom. Е сега, периодот кога не...
 3. Христијан П.

  Софтвер за правење PCB монтажни шеми

  Здраво на сите :) Би сакал да прашам дали имате предлози за софтвер со кој може преку креирање на електрична шема автоматски од истата да се генерира монтажна шема за печатена плочка (PCB - printed circuit board). Имам искуство со Proteus, но се соочував со проблеми со библиотеките (libraries)...
На врв Дно