• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Некој што се разбира?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
932
364
Бидејки не најдов соодветно место каде да пишам/прашам, ја отворив оваа тема.
Прашав на друг форум ама не добив соодветен одговор.
Со моменталнава ситуација, последниов период нас не натрупаа со домашни, а и реално моето училиште почна касно со ова Google Classroom.

Е сега, периодот кога не трупаа со многу домашни помина, еве нема и матура па малце да здивнеме, но последна година после тоа треба запишување на факултет, итн... па затоа гледам оваа година оценкиве да ги средам. Гледам по поважните и потешките предмети да решам се со време што ми е зададено, и си ја извршувам соодветно зададената работа.
Е сега, јас треба да полагам и тест за претприемач следниот месец, па гледам на тоа да се фокусирам, после запишување на факултет.
Да прејдам на главното.
Дали некој се разбира овде по предметот Електронски Склопови и Уреди за IV година средно стручно образвование, ако може да ми пише во пп слободно, ќе појаснам што треба.

Слободно и други членови може да ја користат темава, ако на некој друг му треба појаснување за нешто/некој предмет, или некое програмче.
Ако мислите дека соодветното место не е овде, тогаш слободно преместете ја темава во соодветно место :)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,221
10,166
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Каков е тој тест за претприемач? Каде се полага тој и зошто служи? Дали е тоа за матуранти?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
932
364
Каков е тој тест за претприемач? Каде се полага тој и зошто служи? Дали е тоа за матуранти?
Не. Точно вака незнам, ама четврта година средно му доаѓа како опционален испит ако сакаш, преку некој европски сајт, прво ти дава општи прашања, па после, во мојот случај се полага финален испит на први Јуни и се добива диплома. Ова е по предметот Бизнис.

Инаку ако се најде некој што се разбира по предметот Електронски Склопови за IV година нека ми пише у пп.
 

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
664
690
Напиши тука, цело интро имаш напишано а конкретното прашање не.
Околу што ти треба помош по тој предмет?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
932
364
Напиши тука, цело интро имаш напишано а конкретното прашање не.
Околу што ти треба помош по тој предмет?
Имам еден прашалник пратено, да ти го испратам да го ѕирнеш. Темава може да си остане и за некој друг ако му треба помош, да не биде дека ја трупам само јас :)
 

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
937
1,464
Скопје
Офтопик, ај некој што се разбира нека го преправи насловот, вака ништо не се разбира. Потоа нека го избрише мојов пост, благодарам.
 

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
138
129
Наслов боли глава.. Неразбрани едни.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,392
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно