• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dell

 1. NikacXMKD

  Продадено DELL S2319H IPS

  Prodavam DELL S2319H IPS odlichno sochuvan,koristen edna godina samo za rabota. Doagja so originalna kutija, godina i pol garancija od Telekom. Se prodava bidejki e zamenet so UltraSharp. cena:6.000den
 2. dipetar

  Продадено Се продава Dell Inspiron 3542, i3, 8Gb, 500SSD, NVidia GeForce 820M

  Здраво, Продавам: Dell Inspiron 3542 i3 4005U 8Gb DDR3 RAM Intel HD Graphics Family NVidia GeForce 820M 2047Mb 500GB SSD Samsung EVO Windows 10 Licensed Office 2019 Licensed *SSD се уште под гаранција *DDR3 се уште под гаранција Користен исклучиво на биро, дома, во период од шест месеци. Во...
 3. dipetar

  Dell 3593 i7-1065G7

  Но можев да пребарам дали има веќе тема за овој модел. Конгигурацијата е следна: https://www.anhoch.com/product/599869665/notebook-dell-3593-i7-1065g7-8gb512gbmx230-2gb156-fullhdtypec3cellblackubuntu Processor: 10th Generation Intel® Core™ i7-1065G7 8M Cache, up to 3.90 GHz RAM: 8GB DDR4...
 4. dipetar

  Dell 3542, кулерот работи и при исклучен лаптоп

  Имам dell 3542, windows 10 64bit. Ажуриран, сите драјвери ажурирани. Кога ќе го исклучам лаптопот, не работи ништо. Логично. Штом го приклучам на полнење, лаптопот е исклучен, на струја приклучен, по некоја минута се вклучува кулерот, врти, работи, ја цеди батеријата тотално (иако е на...
 5. nikigo

  Продавам sff конфигурации Dell Optiplex 760

  Се продаваат две SFF конфигурации со лиценциран Windows: DELL OPTIPLEX 760 INTEL CORE 2 DUO E7400 3M Cache, 2.83 GHz, 1066 MHz FSB 4 GB DDR2 800MHz (3GB DDR2 800Mhz) HDD 250 GB 7200 rpm Graphic INTEL GMA 4500HD Optical drive Display port, VGA, Parallel port, Serial port, 8USB ports, eSata...
 6. Woofer

  Продавам Dell UltraSharp U2412M, LED IPS, 16:10

  Продавам монитор Dell UltraSharp U2412M. Мониторот е во беспрекорна состојба, чуван во домашни услови, фиксен на една локација. Мониторот нема ниту еден мртов/заглавен пиксел, и нема маани со IPS Glow/Backlight bleed. Се продава затоа што преминав на поголем монитор. Спецификации: 24" LED...
 7. A

  Проценка Dell XPS 15 9530

  Се решив некако да го продадам лаптопот од насловот. Барам понуди за цена. Лаптопот ја носи следнава конфигурација: CPU: i7 4712HQ RAM: 16 GB DDR3 HDD: Samsung EVO 840 250GB mSata + 1TB HDD Toshiba GPU: NVidia 750M + Intel HD 4600 QHD+ (3200x1800) MultiTouch Display Лаптопот е купен 2015год. од...
 8. toshex

  PD USB-C полначи за лаптоп (MacBook, ThinkPad, XPS, ASUS...)

  Бидејќи сум во потрага по добар полнач и бидејќи непроверени и лоши струјни доставувачи може да направат повеќе штета отколку ќар, би сакал да отворам тема кај шо би се споделувале мислења и прашања околу USB полначи за лаптопи (и мобилни) бидејќи веќе натаму конвергира пазарот и во догледна...
 9. MilanS87

  Проблем со лаптоп Dell Inspiron 15R 5521

  Здраво, имам Dell Inspiron 15R 5521 лаптоп со i7 процесор (2013 година) и наеднаш престана да работи. Ми кажаа дека изгледа графичката е проблем, но поради тоа што е интегрирана на матичната, а исто и процесорот, морало да менувам цела матична и се ова кошта околу 15-16к. Дали ова е...
 10. gorgekara

  Dell XPS 13" лаптоп во Македонија

  Разгледувам моментално лаптопи низ продавниците наши, но никаде не можам да најдам Dell XPS 13". Бидејќи макпетрол се официјални дистрибутери си помислив дека они може да имаат, но немаат ништо поставено на сајтот. ___ Дали знае некој каде е можно да се најде ваков лаптоп и какви конфигурации има?
 11. T

  Monitor 24" U2414H x2 + Lenovo Z710

  Здраво, Имам Lenovo Z710 и еден Dell U2414H монитор поврзан преку HDMI. Сакам да земам уште еден идентичен Dell U2414H монитор и да ги поврзам преку DisplayPort1.2. Дали лап топот Леново ја подржуваа оваа комбинација? Од графика има:
 12. F

  dell precision m6500 Графичка

  Лаптопов има проблем со графичката и потребно е да се замени со друга. Моментално има quadro fx 3800m. Проблемот е во тоа што не знам каква графичка да барам на ebay. Прочитав дека користат mxm слотови, ама пак има mxm II, mxm III. Дали може да се земе било каква mxm графичка?
 13. gokica

  OLED монитори во 2016

  На CES2016 Dell го претстави нивниот OLED 30 инчен 4К монитор (UltraSharp 30 UP3017Q) кој ќе се продава за некои 5,000 долари/евра: http://www.anandtech.com/show/9923/dell-demonstrates-30inch-4k-oled-display Еве го и на видео...
 14. bxxxn

  Барам digitizer (touch) за HP Inspiron 15R 5521

  Почитувани форумџии, После пад на лаптоп HP Inspiron 15R 5521, се скрши тачот заедно со дел од безелот. Екранот во заднина е во добра состојба. http://www.aliexpress.com/item/Original-Brand-New-Touch-Screen-Digitizer-for-Dell-Inspiron-15R-5537-3535-5521-Bezel-Glass-Digitizer/1925556574.html...
На врв Дно