• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

5gdemo

  1. DrMTR

    Телеком презентираше 5G Demo во Македонија.

    МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ ГО ИЗВЕДЕ ПРВОТО 5G ДЕМО ВО МАКЕДОНИЈА Измерена брзина на мобилната мрежа за над четири пати поголема од 4G брзините Телеком се подготвува за комерцијалниот старт на 5G Денес, во Скопје, Македонски Телеком го реализираше првото 5G демо во земјата, со што направи уште еден...
На врв Дно