• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Tehnologiva

 1. Tehnologiva

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

  Скапо ова бе, немам ја толку пари ко овие погоре јбг.
 2. Tehnologiva

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

  Пиши подетално кога ќе го пробаш/тестираш, сакам да земам и јас едно.
 3. Tehnologiva

  Кој модел на мобилен/смартфон користите?

  За таа големина и не е баш толку тежок споредено со iphone 12 pro max кој што е со метална рамка помал екран а е потежок во предов ако падне ајванот од него е толку, самсунгот има поголеми шанси да преживее.
 4. Tehnologiva

  Cyberpunk 2077

  Ова саркастично ти е или?
 5. Tehnologiva

  Cyberpunk 2077

  Што е хајпов околу играва, да ја пробувам или да си седам мирен ?
 6. Tehnologiva

  Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  Yamaha HS7 Studio Monitors од Thomann.de 390eu Edit: JBL-ot отидоа во дневна да брчат додека гледам нешто на тв.
 7. Tehnologiva

  Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  iPhone 12 pro max 256gb + адаптер+кавер од Apple store Deutschland цена 1412 евра се комплет на сликата.
 8. Tehnologiva

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Од Германија ќе се купува уредот може и во околните држави во европа, не знам дали воопште има с865+ во европа од нотот, ако го начекам некаде 99% ќе го земам нотот, кога излегува овој с21 ? Note 20U 256gb exynoss околу 900евра во германија моментално.
 9. Tehnologiva

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Не знам за кој е ова ама мене прашањето ми беше друго, ме интересира кој уред најмногу вреди за парите и во кој да инвестирам не спомнав никаде иос или андроид, сакам да го користам во наредните 3-4 години без да го менувам Фала за одговорот.
 10. Tehnologiva

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Поздрав до сите, подолго време чекам и сум во мисла кој телефон да го купам како апгрејд, моментално сум на S9+ 64GB го имам 2+ години и веќе ми здосади, се мислам помеѓу Note 20 Ultra 256/512 и Iphone 12 Pro Max 128/256, е сега кога би идел со Нотот пошто во еу имаме само ексинос варијанта дали...
 11. Tehnologiva

  Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  Sennheiser Momentum True Wireless 2 AE од официјална страна, цена 290евра.
 12. Tehnologiva

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Имам едно прашање, да земам Note 20 ultra 5G или да чекам iphone 12 pro max?
 13. Tehnologiva

  Аудио опрема: Слушалки, засилувачи, звучни карти, звучници, HI-Fi (аудиофилска дискусија)

  Ги имам 305P и сум презадоволен од куповината, одлични се за цена-перформанс, понатаму ќе го земам и сабот од јбл и ке надополни ниски каде што недостигаат.
 14. Tehnologiva

  Nvidia - Генерална дискусија

  Пази сега, јас можам ама не сакам пошто не сум од таа раја при здрав разум да лупнам наново 1500еу а сум купил хајенд карта пред повеќе од 9 месеци и можам да кажам дека ни 50% не сум ја искористил картава од тоа што нуди пошто немам време за тоа, а првично го земав пц то за 3Д дизајн и...
 15. Tehnologiva

  Nvidia - Генерална дискусија

  Добро си пиша и самиот, нема да чувам гордост, а најмалце би ја шитнал мојава 2080ti, а уште помалце овде на форумов кога би ја шиткал, а нормално ги гледам новиве карти и секако можам да си дозволам и 3090 ама за среќа не сум од таа раја што ти ја споменуваш секој нов пост и ја хејташ...
На врв Дно