• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

NikacXMKD

Processor & Cooler
Ryzen 5800x / NZXT Kraken x62
Storage
Seagate 2TB/ WD BLUE 1TB / SAMSUNG 850 EVO 256GB
PSU
Bequiet! Straight Power 11 750w 80 plus Platinum
RAM
HyperX Predator RGB 64GB 3600Mhz
VGA
GIGABYTE RTX 3070 Gaming OC
Case
NZXT H510 ELITE
Mouse
LOGITECH G502 PROTEUS SPECTRUM
Audio
RAZER KRAKEN 7.1 V2
Monitor
Alienware 25 AW2521HF
Keyboard
G.SKILL KM570
Motherboard
ASUS STRIX B550-F
OS
Windows 10
Пол
Машки

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 3. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 4. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 5. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 6. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 7. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 8. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 9. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 10. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 11. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно