• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Hamlet

 1. H

  Графичка карта.

  Ќе сакаш ли да ми објасниш што е толку голема разликата меѓу Ati 4670 и 4650 ?
 2. H

  Графичка карта.

  Околу 3000 денари.
 3. H

  Графичка карта.

  Разгледав што се нуди на пазарот во Македонија , и изборот го сведов на 3 картички , според парите со кои располагам. Знам дека не ги задоволуваат барањата на погоре наведените игри , но сепак сакам да ја сменам графичката картичка бидејќи не сум задоволен. Барам мислење од вас , која од овие 3...
 4. H

  Графичка карта.

  А за колку пари би можел да ја продадам мојата графичка? ( Radeon x550 ) Инаку имам 2 картички. ( Crossfire )
 5. H

  Графичка карта.

  LG Flatron L194WS19 Wide LCD. http://www.devhardware.com/c/a/Flat-Panel-Reviews/LG-Flatron-L194WS-19-Wide-LCD-Monitor/
 6. H

  Графичка карта.

  Дајте предлог за графичка карта ( до 3000 денари ) , со која можат да се играат поновиве игри како Call of Duty ( 5 и 6 ) , Battlefield Bad Company 2 , Prince of Persia ( најновата ) , Assassin's Creed... Инаку сега имам Radeon x550 и скоро никоја од новите игри неможам да играм. Јас се мислев...
На врв Дно