• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од fis1976

 1. fis1976

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Продавам KangerTech Juppi Starter Kit + 2 батерии Sony VTC6, комплет 2.300 ден. Ова е последниот мод што го имам купено и е малку користен (и модот и батериите). Атомајзерот од китот не е користен воопшто, батериите се во оригиналните врапови. Локација Скопје, не би праќал по карго.
 2. fis1976

  Електронски цигари втор дел

  Среќна Нова, многу здравје и среќа и некоја паричка плус ;)
 3. fis1976

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Mi 9T Urnyx05 се на ауто. Јас сум задоволен од овој порт, на Parrot приметив неколку багови, од визуелни (иконите во more не се читаат, бојата е иста со текстот и позадината), многу често кога одиш на преглед на последната слика или не ја покажува или не ја дава воопшто (црн екран) или ја дава...
 4. fis1976

  Електронски цигари втор дел

  Убаво вика @Saso Trpenoski не му фали него вејпањето, "жал" му е за претплатниците :) (и јас се надевам) :hay:
 5. fis1976

  Електронски цигари втор дел

  Интер Хем се супер услужливи, јас земав некои хемикалии за аквариумот и супер оди комуникација. Се јавив во канцелариите во Лептокарија, направив нарачка (пошто немаа се таму мораше да им носат од магацин), ми рекоа помини утре после 15:00, отидов, ми дадоа уплатница се спремно со сумата што...
 6. fis1976

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Default се без HDR, сега видов дека на GCam-от бил уклучен HDR (обичен), инаку да последната верзија е. Попладне ќе го пробам Parrot модот. Sent from my Mi 9T using Tapatalk Еве еден тест од сабајлево: 1. Stock 2. Stock+HDR 3. GCam Еве уште една споредба Stock vs. Parrot 7.4 , што знам...
 7. fis1976

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Продавам OBS Cube 80W Mod Kit, 3000 mAh вградена батерија, многу малку користен, атомајзерот не е чепнат, цена 1500. Заборавив во Инаверините (тутунски) да пишам уште една Арома 7 Leaves. Продадено!
 8. fis1976

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Помина веќе месец дена откако го оставив никотинот и не планирам да се враќам назад така да останаа доста спремни течности и база. Сите се 50/50 ПГ/ВГ 6мг никотин (Chemnovatic никотин, ПГ и ВГ од Umbrella) така да ако има заинтересирани пишете. Еве список на достапните ароми: Готови (спремни)...
 9. fis1976

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Mi 9T stock камера vs. Urnyx05 GCam (смалени на 800х600 да не го оптоварувам форумот :) ) , point and shoot, се е на ауто, мислење? Night mode vs. Night Sight
 10. fis1976

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Ајде нека е со среќа :) , Mi 9T
 11. fis1976

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Кај мене на 9Т-то е MIUI Global 11.0.5.0 (QFJEUXM). Немам некое големо искуство со Андроид и со флешување итн. До пред 2 години бев iOS корисник (од доаѓање на iPhone 3GS во Телеком па до 8-цата ги имав сите модели и се зезав со jailbreak :) ). Пред 2 години зедов Mi А2 lite поради тоа што беше...
 12. fis1976

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Денес стигна Mi 9T-то :) , како за прв ден се е ОК ама имам уште доста работи да проучам. Се надевав на MIUI 12 ама се уште нема :(
 13. fis1976

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  KF Lite комплетот продаден, со здравје да се користи @Saso Trpenoski Пикото плус футролата плус батериите (од погорниот пост) нова цена, 1700 ден.
На врв Дно