• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од dogee

 1. D

  Ubuntu phone

  Видиеото е BS...секој андроид работе на линукс кернелот, не е ништо ново
 2. D

  Edubuntu 7.04 од по школиве

  install gentoo
На врв Дно