• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од DeltronZero

 1. DeltronZero

  Mеханички тастатури

  Дечки мислење за Logitech MX Keys за office работа?
 2. DeltronZero

  Совет за сет алат за електронски уреди

  Wiha, Knipex има и во Хубо Маркет може и таму да провериш.
 3. DeltronZero

  Македонски Пошти- општа дискусија

  Same here, Czech Republic (the) PRAHA 120 12/20/2017, 9:50:00 PM Send item abroad (EDI-received) Нејќе да чуе да се смени состојба.
 4. DeltronZero

  Aliexpress

  Дечки,истиот проблем само малце подругачуе формулиран.Ако напраам диспјут и во меѓувреме се појави на тракинг дека е влезена во Македонија(моментално заглавена на (PRAHA 120 sent item abroad веќе 14 дена),дали им реагирате на продавачиве дека ви е пристигната пратката или ќутенката.Првпат се...
 5. DeltronZero

  Aliexpress

  И кај мене е исто другар.Пред 5 недели нарачани пратки од АлиЕкспрес сеуште никаков трекинг неам добиено од Македонски Пошти.Можно е каснењево заради акцијата што ја имаа на 11.11.
 6. DeltronZero

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  USB type C to HDMI за 15 еура.Сакав да земам оргинален Microsoft Display Dock за Lumia 950,али многу пари ми се фаќаше па си ја пробав среќава со битпазарскава верзија.Сликата е топ,си добиваш PC like experience со Continuum,нешто што сега Samsung го усоврши со Dex.Једина мана е што звукот не...
 7. DeltronZero

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  Изработката е добра,знам на другар му го земав тој сетот од Купи Алат од Еxtol,некако овие подобро се направени.Една мана што приметив е дека пластиката мириса на мртов кинез :)
 8. DeltronZero

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  Сет штрафцигерче со битови од Али Експрес за шеснаес еура.Не сум ги тестирал уште на запечени штрафови,али битно ги има сите форми на битчиња.
 9. DeltronZero

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  По препорака на повеќе членови земав од истиов бренд слушали ROCK ZIRCONE.За цената(околу 10 еура од Gearbest) мислам дека се бест бај од тој ценовен ранг.
 10. DeltronZero

  Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  Imgur: The most awesome images on the Internet Microsoft Lumia 950 без ефекти
 11. DeltronZero

  Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  Imgur: The most awesome images on the Internet Lumia 950 Сликани on the go.. без чепкање по сетинзи
 12. DeltronZero

  Microsoft Surface, lumia and other devices Service/Support in [emoji1154]

  Пред некој месец другар земав Lumia 950,еве како изгледа картичката за гаранација.Може да ги исконтактираш дали сервисираат Surface.
 13. DeltronZero

  Yellow screen

  И мене вака ми случило другар , испадна дека верзијата на Windows што сум ја симанл била шит.Пробај некоја друга инсталација.
 14. DeltronZero

  Препорака за in ear слушалки за телефон

  Gearbest.com 11 долари со шипинг и tracking бројче.Испорака 2 1/2 недели.
 15. DeltronZero

  Препорака за in ear слушалки за телефон

  Денес ми стигнаа Rock Zircon , значи кој ги препорача на темава секоја чест другар,за тој price range,а и поскапи боље звук не сум слушнал од овој вид на слушалици.Удобни на уво,басот изразен,средни и високи тонови бомбона.Секоја чест.Прашањево ми е , пошо глеам две различни паковања има(моето...
На врв Дно