1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Т-Home оптика

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од FATAL ERROR !, 15 Април 2013.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  896
  962
  9 Декември 2015
  Машко
  Држи муабетот!
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ayahuasca

  ayahuasca
  Gaining Experience

  61
  61
  14 Април 2013
  Машко
  Некој со оптика низ центар проблеми последните два три дена?
   
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,298
  6,389
  21 Јануари 2009
  Јас имам едно питање. Дали има информации колку домаќинства користат домашен интернет од Телеком?
   
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,302
  1,592
  5 oктомври 2007
  Машко
  Има некаде низ извештаите на АЕК ако ти се бара.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  150
  79
  24 Јуни 2008
  Машко
  Cca 150 000
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,298
  6,389
  21 Јануари 2009
  Сори што не прецизирав, мислев на Скопје.
   
 7. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  896
  962
  9 Декември 2015
  Машко
  Град Скопје со приградски населби или само урбаниот дел?
   
 8. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  93245
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,298
  6,389
  21 Јануари 2009
  Урбаниот дел.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  246
  150
  25 Февруари 2017
  Машко
  Втора вечер по ред овие си играат... Жут картон.
   
 11. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  вo momentov site prijateli od telekom se oflajn, telekabel i neotel se ok, vekje 1 cas
   
  kirev, Ragnar, TexasUS и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  246
  150
  25 Февруари 2017
  Машко
  Мобилен на Телекабел си имам, се е во ред а користат мрежа на Телеком, Телекомци на своја мрежа се капут. :p И вчера истото беше, само вечерва е доста подолго...
   
 13. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  да во исто време околу 23 часот
   
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,532
  1,184
  2 Јануари 2012
  Користам VPN за да имам интернет, не знам што се дешава. Вчера на телефон немаше ама барем 10-20 минути беше тоа. Ова е веќе 1 и пол саат.
   
 15. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  408
  107
  15 Мај 2012
  Машко
  Нема телекабел (коаксијал) нема телеком 4г веќе 30минути....Вип се врати во игра пред 15мин.Телекабел веќе е нормално еве 2-3 месеци е катастрофа....
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,423
  8,901
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Телеком оптика немаше последниве 70 минути. Сега као еве има нет ама кашла, едвај отвора.
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,372
  7,355
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Мене само МК страни ми отвара. Ај да си легнеме најубо.
   
  Luca Toni, Avid, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,532
  1,184
  2 Јануари 2012
  Може ли некој да ми објасни како можам да сурфам по нет преку VPN, кога телеком има проблеми? Ова е сериозно прашање или барем посочете ме како да го барам одговорот.
   
 19. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  408
  107
  15 Мај 2012
  Машко
  Телекабел нема....4г телеком е средено...
   
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,372
  7,355
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па очигледно ти работи линкот кон впн серверот. Некои хостови работат не е се паднато.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Ljesh Njeri

  Ljesh Njeri
  Intern

  6
  4
  12 Јуни 2017
  Дај некој нека даде мислење дали/како може да се раскине договор за Магента 1 со Телеком, без плаќање пенали?
   
 22. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,795
  3,264
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Немам мислење
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  408
  107
  15 Мај 2012
  Машко
  Да се договориш со техничарите да напишат дека загарантирана минимална брзина не може да биде испорачана..еден начин

  Испратено од SM-A320FL преку IT.mk форум апликација
   
  На Ljesh Njeri му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Astro

  Astro
  Guru

  6,423
  8,901
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Според договорот, истиот може да се раскине без плаќање на пенали во случај на смрт на едната договорна страна.
   
  На Futurelakimens, kirev, boriseto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 25. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  833
  768
  26 Март 2016
  Даскал
  Освем T-HOME дали некој друг нуди оптика кај нас. Исто така, кои се брзините?
   

Сподели

Вчитување...