• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Payoneer картичка

cppffs

Intern
7 април 2019
58
42
Јас денес конечно добив верифијација прво ме одбија еднаш со сметка од А1 после преку live chat пуштив сметка од струја ( на име на татко ми ) така инсистираше батаката од супорт. И преку payoneer.com ми даде пак да прикачам пуштив и извод од НЛБ каков што имаше пишано некој неколку страни предходно... сега конечно ми е approved.
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,567
2,025
Мислам дека првите пари мора да одат преку Payment Request или некоја платформа која користи Payoneer за исплата. Ако добро памтам, намерно е така направено за да не можеш да добиеш физичка картичка освен ако вистина не заработуваш преку нив.
Само да потврдам за други членови, првите пари мора да се преку бизнис акаунт платени. Пробавме преку Make a Payment опцијата, исто и директно преку банкарска трансакција, но не помина ни тоа.

Претпоставувам преку новата опција на Upwrok, Direct Contracts, би можело. Некој искуство?
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,413
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Само да потврдам за други членови, првите пари мора да се преку бизнис акаунт платени. Пробавме преку Make a Payment опцијата, исто и директно преку банкарска трансакција, но не помина ни тоа.

Претпоставувам преку новата опција на Upwrok, Direct Contracts, би можело. Некој искуство?
Зошто некој од клиентите со кои што работиш не ти плати преку Пејонир и ќе си порачаш картичка.
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,567
2,025
Зошто некој од клиентите со кои што работиш не ти плати преку Пејонир и ќе си порачаш картичка.
Барем $100 треба да се од Mass Payout Companies за да можеш да нарачаш картичка. Секако ова за нови акаунти.

Да потврдам само, преку Direct Contracts од Upwork завршивме работа.
Инаку сервисот работи супериорно, парите стигаат моментално, провизијата што ја зема Upwork е 3,4%.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,413
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Значи клиентот нема акаунт на UpWork, не работи преку UpWork?
Aко клиентот e на UpWork (UpWork contracts) може со обично повлекување од UpWork on Payoneer, за тоа провизијата е 1 долар.
 

jassum20

Intern
15 февруари 2014
59
14
Некој искуство со тоа да добива пари преку Global Payment Service и парите да му биле under review. Пишев со сапортот ми викат од 1-3 бизнис деној ќе се андер ривју.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

spytronicmk

Intern
4 август 2017
63
20
Некој искуство со тоа да добива пари преку Global Payment Service и парите да му биле under review. Пишев со сапортот ми викат од 1-3 бизнис деној ќе се андер ривју.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ќе ти ги одобрат за некој ден. Во детали на трансакцијата ти пишува точно до кој датум и време ќе ти бидат достапни.
 

jassum20

Intern
15 февруари 2014
59
14
Ќе ти ги одобрат за некој ден. Во детали на трансакцијата ти пишува точно до кој датум и време ќе ти бидат достапни.
Ми стигна на маил да испратам фактура. Испратив, па сеа да видиме. Ама до сега сум немал вакво искуство, не знам од што зависи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

cppffs

Intern
7 април 2019
58
42
Ми стигна на маил да испратам фактура. Испратив, па сеа да видиме. Ама до сега сум немал вакво искуство, не знам од што зависи


Sent from my iPhone using Tapatalk
И кај мене беше така со последниот payment, кај мене ја одобрија по некој 3-4 дена...
 

rubble

Intern
27 август 2011
5
0
Skopje
rubble's setup  
Processor & Cooler
i3
Storage
1.4 TB
RAM
8 GB
OS
Win10
Дечки, прашање едно, дали некој има искуство од Transferwise да му префрлат пари на Payoneer? Дали има таква опција?
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
672
415
Испратив документ за верификација уште пред 2 недели и сеуште е Under Review. Им пишав на чат пред некој ден и ми рекоа дека ќе добијам маил во рок од 1 работен ден. Ни маил добив ни се промени тоа од Under review. Да се замарам уште на чат или да оставам вака?
 

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
445
363
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
Испратив документ за верификација уште пред 2 недели и сеуште е Under Review. Им пишав на чат пред некој ден и ми рекоа дека ќе добијам маил во рок од 1 работен ден. Ни маил добив ни се промени тоа од Under review. Да се замарам уште на чат или да оставам вака?
Гњави ги секој ден
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,514
3,621
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Епа еве и мене ме задеси таа беља со Under Review, ама не ми побараа они туку картичката истекува во декември па ми пратија мејл да си нарачам нова, си нарачувам како и секогаш до сега и ми викаат прати додатни документи за потврда бла бла.. Им пратив извод од банка на 4 октомври и до денес абер нема, стои Under Review.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,413
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Исто и јас.
Ми ја одбија личната карта, им пратив извод од банка и цело време стои under review, а картичката уште 20 дена ќе ми истече.
 

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
440
490
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Исто и јас.
Ми ја одбија личната карта, им пратив извод од банка и цело време стои under review, а картичката уште 20 дена ќе ми истече.
И мене личната карта ми ја одбија, сметка од телеком ја прифатија.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,514
3,621
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Ќе чекам до ноември после ќе ги контактирам на чат, ваљда до декември ќе успеат да потврдат дека тоа сум јас, истиот клиент што веќе трет пат нарачува картичка на иста адреса, со исто име и презиме.
 

krcko

Intern
12 февруари 2020
16
2
Мене ми ја одбија сметката за интернет од Нео-тел. Со телеком смектата немавте проблеми? И јас скоро 10 години ги користам, прв пат да ми направат проблеми. Предходно ми го прифатија пасошот.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
891
824
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
Мене ми прифатија од НЛБ онлајн извод. Толку.
 
Последна промена:

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,514
3,621
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Мене ми прифатија од НЛБ онлајн извод. Толку.
После колку денови прифатија? Ги контактираше на чат или си чекаше? Јас чекам од 4-ти октомври со НЛБ онлајн извод.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
891
824
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
После колку денови прифатија? Ги контактираше на чат или си чекаше? Јас чекам од 4-ти октомври со НЛБ онлајн извод.
Од 18ти септември прикачив. По втор пат. Првиот пат не видов и пратив лична карта постара. Пред 3-4 дена ми одобрија. Не ми стигна никаков емаил само видов дека е Approved.
 

Blagojcebt

Intern
1 септември 2009
118
48
Ми одобрија сметка од ЕВН во име на член од фамилијата, на чат му досадвав неколку пати
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,413
688
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Во задно време успеал некој да ја добие подршката на чет?
Порано за 15-тина минути ги добивав, сега околу 2 саати и цело време ми покажува Searching for an available agent.
Нешто чудно им се случува.
 
12 март 2020
9
1
Во задно време успеал некој да ја добие подршката на чет?
Порано за 15-тина минути ги добивав, сега околу 2 саати и цело време ми покажува Searching for an available agent.
Нешто чудно им се случува.
Mozhebi podobro da gi kontaktirash pri krajot na nivnoto rabotno vreme za da go namalis periodot na chekanje. Jas deneska eden saat chekav a prethodno po okolu 40 min.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,706
Мислења
830,896
Членови
28,699
Најнов член
bichobi
На врв Дно