1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,472
  6,725
  21 Јануари 2009
  Многу брзо бе. Требаше уште 2 пати да им се јавиш на тех поддршка.
  3 поста напиша без веза откако ти кажаа што да направиш и ти кажаа дека веќе беше спомнат проблемот.
   
  На viktormkd, DonFrozex, maki01 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. maki01

  maki01
  Gaining Experience

  64
  50
  2 Август 2017
  Машко
  Види го клипчево може ќе ти помогне.


  View: https://youtu.be/PZugi22vUFc


  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Викса

  Викса
  On your way to fame

  519
  646
  12 Март 2011
  Машко
  На Mister и farkizz им се допаѓа ова.
 4. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  999
  410
  17 Јуни 2008
  Има опција да го конектирам тв уредот марка Arris од Телеком со Mi Remote?

  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
   
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,472
  6,725
  21 Јануари 2009
 6. maki01

  maki01
  Gaining Experience

  64
  50
  2 Август 2017
  Машко
  Пробај :)

  [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На ekonomist му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maki01

  maki01
  Gaining Experience

  64
  50
  2 Август 2017
  Машко
 8. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
 9. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  314
  295
  31 Јули 2011
  Машко
  кога ми пишаа, јас бев на веза со вип. Веќе спомнав дека 30 мин без везе ме мотаа на телефон.
   
 10. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  468
  287
  25 Јуни 2008
  Има нека тајна веза....

  Sent from my Redmi 4 Prime
   
  Викса, Avid, viktormkd и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  821
  743
  31 Мај 2011
  Дали некој успеал да enable-не 1080p/60fps снимање на камерата? Гледам да земам некој Xiaomi, ама пресудно ми е ова. Некој што има camera API 2.0 и GCam да види дали има опција? Фала многу.
   
 12. dule_

  dule_
  Gaining Experience

  199
  104
  7 Март 2015
  За Mi6 постои фикс и велат дека работи. Јас лично не сум го пробал.

  Sent from my MI 6 using Tapatalk
   
 13. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Се извинувам можда е off topic прашањево,на странава од xiaomi за проверка на продукт Product Authentication никако не ми го покажува security code,не можам да проверам дали power bank е оригинал или fejk,ако сака некој да ми го провери serial number е 75533106716142770400

  Благодарам.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 14. dejanm

  dejanm
  Intern

  88
  28
  15 Јануари 2014
  Машко
  На А1 не работи
   
 15. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  This is an authentic product. This is the first time this security code has been queried.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 16. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Ти благодарам.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 17. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  За сите "ентузијасти" и оние на кои им се троше околу 950$ за новиот Mi 8 Explorer Edition (8GB + 128GB) - можам да ви го набавам по цената по која што го гледате на Али.
  (за мене ова е премногу, но има луѓе кои ме прашуваа кога ќе го има за нарачка)

  [​IMG]

  Review for Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

  Достава ќе биде околу 10 дена преку ДХЛ, без никакви дополнителни трошоци за данок, царина и слично.

  Ова ми е форумска понуда.
  За некој ден ќе го имам телефонот по огласници со друга цена.
   
 18. Mr Bean ^.-

  Mr Bean ^.-
  Intern

  62
  25
  2 oктомври 2017
  Машко
  Го има ли некаде Note 5 изложен да се прочепка во живо да се види каков е?Во нептун сити мол го нема сеуште само другите шаоми ги има.
   
 19. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  797
  751
  5 Април 2015
  Машко
  Би требало кај мејкерот во Хај да го има,провери
  Sent from my MI 5X using Tapatalk
   
  На Mr Bean ^.- и Mister им се допаѓа ова.
 20. Mister

  Mister
  Intern

  110
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  Не е лош, јас имам неколку замерки.
  Прво екранот не е доволно светол. Потемен ид мојот РН3 Про. Со камерата имав проблем, му требаше 7-8 секунди да ја стсртува, па се кочеше, споро ја обработуваше сликата...
  Вчера отклучив бутлоадер па се ресетираше, и не ми прави проблем моментално, претпоставувам е фирмвер ствар.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 21. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Нептун кај Бриколаж и Нептун кај стадион
   
  На Mr Bean ^.- му/ѝ се допаѓа ова.
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,441
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Изгледа тоа со екранот го приметуваат само тие што користеле Note x уназат. Јас користев 3 и 2 и двата се посветли и боите се појаки. Нај очигледно е зелениот горен дел во dialer-от. Го пуштам на сите 3 на 5ката е блед. Најверојатно е софтвер во прашање.

  Привремено решение е Reading Mode да го вклучиш на минимум 10% од прилика, ова ги поправа боите, ама осветленоста е иста.
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Се е полесно за европски граѓани
   
 24. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Точно.
  Затоа сакам и да излезам во пресрет на тие што не се европски граждани :)

  Испратено од MI 5 преку IT.mk форум апликација
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,594
  3,344
  24 Септември 2012
  На Xiaomi Note 5 Pro како може да добијам мануелни контроли на камерата? Само ISO и WB можам да менувам.

  И на Xiaomi Mi5s plus исто како да добијам мануелни контроли? Има мануелни, ама Shutter Speed оди само на 0.2s или побрзо, неможе да оди на повеќе. Би сакал една-две секунди експозиција да си наместам.
   
  На Mihajlo Micho му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...