• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски Пошти- општа дискусија

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?


  • Вкупно гласале
    421

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
851
730
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
Sapphire NITRO+ RX 580 8GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Kaj e Skopje VP 1002 ?
 

Fiatov

Intern
18 септември 2020
18
2
Идат ли брзо сега праткиве од кина кон нас?
од вчера статусот на праткава ми е
-Despatched to OverSeas Postal Admin(aliexpress standard)
за колку време би требало да стигне кај нас?
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
665
371
Во право си,ама моето платно беше 0.16 американски долари,ако е толку,па и неколку по толку,подобро е отколку овие апстракции од Латвија,летонија и остала боранија..зборов мие,ако преку СИнгапур доаѓа толку брзо,што е проблемот,со Латвијците,ако до кај нив од КИна стигнува за 7 денови,зарем до кај нас треба три месеци?
Затоа што пратките преку Сингапур се препорачани и имаат предност. Пратките преку Латвиа не се препорачани и чекаат да се создадат услови за транспорт.
Порачај преку стандардна сингапурска 4PX па да видиш колку време ќе чекаш. Латвиа ќе ти изгледа како експресна испорака.
 
Последна промена:

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1,921
941
Skopje2-[alter1 1000, Ne pobaral
2020-09-14 15:22
Skopje2-DostavaOTK 1000, Vo Posta
2020-09-14 14:23 Skopje2-DostavaOTK 1000,
Izvesten-Za isporaka na {alter
Skopje-[alter1 1000, ne pobaral
2020-09-14 15:22 Skopje2-dostavaotk 1000,
Vo Post 2020-09-14 14:23
Skopje2-dostavaotk 1000, izvesten-za isporak na {alter

Place the package locally


ни известување ни бутур, поминати се 3 месеци, и сега?
 

mkdboy

Intern
16 септември 2010
103
29
Идат ли брзо сега праткиве од кина кон нас?
од вчера статусот на праткава ми е
-Despatched to OverSeas Postal Admin(aliexpress standard)
за колку време би требало да стигне кај нас?
Tacno za 28 dena pristignuva preku ali ekspres shiping
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
922
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Странава на пошта нешто слабо работи... хаос.
 

spiritfly

Gaining Experience
19 август 2011
91
87
Веќе три дена откако не работи следење на пратки. Пробувам од Сабота вечер. И ова не е прв пат, оваа услуга им е катастрофа.

Ајде еднаш да им извршеме барем малку притисок да обрнат внимание, не само да го рестартираат серверот. Сите испратете им по една две реченици краток коментар преку контакт формата на почетната страница најдоле лево. Насловна
 

Blueberry.ar

Intern
17 октомври 2020
7
1
Знае некој што означуваат сите овие кратенки од 1001 до 1008:
1001 Skopje 2
1002 Skopje V.P.
1003 Skopje I.O.
1004 Skopje P.I.
1005 Skopje P.C.
1006 Skopje Carina?
1007 Skopje AV
1008 Skopje EMS
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,887
11,309
youtu.be
Тоа се нивни интерни пошти за примање/(пре)праќање/сортирање/ и.т.н. ...

Да, 1006 царинска испостава.
1008 е нивната брза пошта.
 

dim na struja

Gaining Experience
23 март 2016
267
289
Друштво ми стигнаа две пратки ама не ми стигнаа т.е. не на мој поштенски број треба да се на 1060-Ѓорче Петров а тие стигнаа едната на 1066-Сарај а другата 7500-Прилеп испорачани. Се јавив у пошта ме маткаат да проверме ама сигурно не се твои прашај си го продавачот и слично, му пишав на продвачот ми вика тој е тракинг бројот твојата пратка е. И сега што понатака поима немам. Кажете некое чаре што да праам имал некој вакво искуство.

Sent from my A7 using Tapatalk
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Друштво ми стигнаа две пратки ама не ми стигнаа т.е. не на мој поштенски број треба да се на 1060-Ѓорче Петров а тие стигнаа едната на 1066-Сарај а другата 7500-Прилеп испорачани. Се јавив у пошта ме маткаат да проверме ама сигурно не се твои прашај си го продавачот и слично, му пишав на продвачот ми вика тој е тракинг бројот твојата пратка е. И сега што понатака поима немам. Кажете некое чаре што да праам имал некој вакво искуство.

Sent from my A7 using Tapatalk
Имав сличен случај, стигна во Ѓорче, јас сум во Центар и нормално картонче не стигна. Без картонче бев во поштата во Ѓорче не ми дадоа да ја земам.

Пишав имејл и убаво објаснив на

Додадов лична карта (со затемнети делови на матичен број и др. неважни работи.) и скриншот од нарачката со моја адреса видлива. Средија ама им требаше околу недела и пол.
 

dim na struja

Gaining Experience
23 март 2016
267
289
Да почекам уште денес дека рекоа ќе ми се јават и као денес ќе ми кажат што е со пратките демек да провереле со луѓето што им ги испорачале, па ако не ќе им пишам и јас на маил.

Sent from my A7 using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,676
Мислења
830,293
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно