1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  111
  77
  5 Април 2018
  Машко
  Ок,фала многу :D
   
 2. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  759
  1,218
  3 Јануари 2019
  Машко
  На PS3 е со stutter, tearing и лоша графика, но и покрај тоа ја имам свртено неколку пати. На PS4 играва е како ново искуство. Таман ми даде идеја да им направам revisit на цел серијал.
   
  На Gaston и Ragnar им се допаѓа ова.
 3. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,000
  1,082
  9 Декември 2015
  Машко
  Да заборавив во насловот да ставам REMASTERED. Сакам да играм игри не сум некој гејмер (слаб сум признавам) ама играва е мн лесна, може за тоа ми се допадна. :)
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bleys

  bleys
  Intern

  18
  26
  23 Август 2014
  Машко
  Ко веќе си почнал со Анчартед серијалот мораш да продужиш после оваа со 2ката(според мене најдобрата во франшизата) и 3ката пред Thief's End за да го увидиш развојот на едни од најдобро напишаните ликови у гејминг, а и секако акционите сетинзи.
  Многу од поупатените гејмери ги дисмисаат Анчартед игриве ради тоа што се скриптични и ептен режирани али во тоа што го прават се несомнено неприкословени, нешто ко Дарк Најт во суперхеројски филмови.
   
  Ребро, Gaston, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  759
  1,218
  3 Јануари 2019
  Машко
  Се согласувам, Uncharted 2 е врвна игра. Не само од аскпект на gameplay и приказна, но и од технички аспект - тоа што играта успева да извади од хардверот PS3 е неверојатно. Мисјата на возот кога идеш накај Хималаите е перфектно исценирана и дизајнирана.

  Уште ја немам изиграно The Lost Legacy, кога и да се решам да ја купам ја нема на лагер во Галерија. А искрено, од игрите на Naughty Dog не сакам да купувам дигитални верзии. Нивни фан сум уште од копук, меѓу првите игри што ги имам играно на PS1 e Crash Team Racing.

  Ептен шит беше кога прочитав дека The Lost of Us 2 ја одложија повторно.
   
  Gaston, Ragnar и на bleys им се допаѓа ова.
 6. bleys

  bleys
  Intern

  18
  26
  23 Август 2014
  Машко
  Види во групине на ФБ, често ја огласуваат луѓе, можеш да ја начекаш. За неа можам да ти кажам дека ја следи формулата на претходните, со тоа што на 1-2 места, областите за истражување се проширени и вертикалноста зголемена, али во најголем дел е доследна на претходните... а со тоа го удрија плафонот на таквиот начин на гејм дизајн(затоа и не доби такви заслуги ко минатите) и во Last of us 2 ќе видиме сериозни промени пред се во слободата и оставање на играчот да биде покреативен во пристапување во комбатот.
   
  На TheMarshal и omegaRED им се допаѓа ова.
 7. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  111
  77
  5 Април 2018
  Машко
  Ми се врткаше цело време овој дел у глава, па викам сепак да препрашам пред да купам. Треба windows 10 копијата да ми е активирана за да можам да ја земам/играм играва? Пошто уште не ми е активиран windows-от, се денес-утре а и нема некое големо влијание, бар до сега не сум приметил, ама ако треба да купам лиценца прво, да направам microsoft акаунт и да го активирам, да знам пред да купувам хахах :D Ако е тоа случајот, функционира со OEM клуч што може да се најде за 15-20$ или мора целосна лиценца..?
   
 8. topic

  topic
  Intern

  35
  38
  29 ноември 2018
  Kingdom Come: Deliverance
  Пријатно ме изненади, милев дека нема да издржам ни до пола со играње ама ме задржа, браво
   
  На Gjurc1n0t и Astraion им се допаѓа ова.
 9. Karamba

  Karamba
  Gaining Experience

  155
  135
  5 Јуни 2012
  Машко
  Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2
  стара љубов
   
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  931
  634
  11 ноември 2015
  Машко
  Овој месец ми ја даде гратис Project Cars 2 од Xbox, искрено да ти кажам дека не ми се допаѓа играта за разлика од Forza. Ги имам Forza Horizon 4, Motosport 6 и Motosport 7, сите три се лудило. Така да убаво разгледај си кој гејм плеј ќе ти се допадне повеќе. Мене искрено Forza повеќе ми се допаѓа за разлика од Project Cars.
   
  На pecko95 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,484
  2,701
  9 Февруари 2011
  Silent Hill Homecoming
  Малце дотерана со некој ситен мод и ReShade со сетинзи по сопствена желба.

  20200411_111934.jpg
   
 12. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  111
  77
  5 Април 2018
  Машко
  Ке ја земам Forza Horizon 4 дефинитивно, Project Cars 2 ја спомнав пошто е повеќе симулација и тоа знае да биде интересно, пример F1 2019 ми е баш интересна пошто не е лесна за играње како што треба :D Ама па од друга страна, 10 евра е PC2, ако се одлучам понатака може да ја пробам и таа, сега за сега FH дефинитивно :D
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 13. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  759
  1,218
  3 Јануари 2019
  Машко
  Моментално ја млатам Spider-Man на Playstation 4 (на 50% попуст е во Галерија). Долго време се немам изиграно поинтересна hack n' slash, и доста динамична е денес се оставив цел ден.

  Искрено, овој полицискиов час е одлилен за гејминг. Вака немам играно од кога бев во основно.

  Не е баш тешка Project Cars 2, доколку ги акитираш асистенциите и намалиш difficulty на противниците. Но, ако играш без асистенции и со потешки противници играта е доста тешка.
   
  На pecko95 и Ragnar им се допаѓа ова.
 14. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  307
  254
  19 ноември 2013
  Машко
  [​IMG]
  Многу потсејќа на Middle Earth: Shadow of Mordor, фан сум на пост-апокалиптични светови и мислам дека овој е супер изведен,одличен gameplay со доста задоволувачко чувство кога ќе те нападне цела хорда и ги тепаш еден по еден, репететивна но не на лош начин.
  Сум ја пропуштил и оваа заедно со Star Wars - Jedi Fallen Order, Star Wars ја завршив 100% оваа е следна. :D
   
  На zipi123 и Ragnar им се допаѓа ова.
 15. Karrix

  Karrix
  Intern

  18
  0
  3 Април 2020
  Машко
  Моментално CS:GO
   
 16. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Дајте препорака за некоја ПЦ игра за двајца на ист лаптоп на телевизор по можност со рачки да тепаме време викендов....
   
 17. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,137
  1,494
  26 Март 2016
  Даскал
  Cadillacs and Dinosaurs


  View: https://www.youtube.com/watch?v=qWYTBXCJU9U
   
  Molec, Deksa и на Avid им се допаѓа ова.
 18. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  158
  137
  21 oктомври 2014
  Машко
  Mortal Kombat X
   
 19. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  275
  216
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  GRID комплет со 2-те DLC, фантасична игра, одамна не сум уживал вака во некоја racing arcada. Страшно добар handling и физика на колите со доста елементи на симулација што ти дозволува да возиш на граница на извртување во зависност од снагата и погонот на колата, одлична графика, солиден звук, еден куп ивенти, солидна бројка на коли(доста ретки ѕверки) и најфоброто можит од сѐ, AI-то. Ако возите на најтешко, а препорачувам да возите со исклучени tracktion i stability control, AI-то има да ви го испие мозокот колку е добро напраено, во трка не оставаат ни малку простор, влегуваат во макази, користат и најмала грешка и се изгледа многу добро, не е одвратно скриптирано. Квалификациите се приказна за себе, нема многу тјунинг ама е клучен фактор на многу патеки во зависнот од колата за да извозите време за пол. Препорака до сите, и да после кратко време поминато на срањето NFS Heat ова е како порнич

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На AlexM и Tenny им се допаѓа ова.
 20. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  900
  2,269
  12 oктомври 2014
  Машко
  RDR 2 !
  Грми игриштево.
  [​IMG]

  Sent from my SM-G975U using Tapatalk
   
  На SpiritBond, borcep, Arkturus и уште 6 други им се допаѓа ова.
 21. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,000
  1,082
  9 Декември 2015
  Машко
  А бе кај најдоа сега да го кратат полицискиов час, па мора да шетаме :) Послe Uncharted 1 (а ги изиграв и 2 и 3 по препорака на други форумџии, тенкс се исплатеше), почнав со Uncharted 4: A Thief's End (better late than never што викаат старите). Одличен апгрејд на старите Uncharted.
  [​IMG]
   
 22. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  171
  99
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Си се вратив пак на CS:GO :cool:
   
 23. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,211
  4,065
  5 Декември 2009
  Машко
  Ке ја искористам темава да прашам, ако некој знае или може да ме упати.
  Возам Euro Truck Simulator 2 офлајн, симната од Замунда. Сакам да ја играм онлајн преку Steam. Прашање ми е дали ако ја купам ке ми остане офлајн профилот или ке треба на ново се? :)
  Благодарам

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 24. slash

  slash
  Intern

  1
  0
  26 Април 2020
  Машко
 25. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  Documents/Euro Truck Simulator 2/profiles/

  Na ovaa pateka ti se chuvaat profilite i od tamu i steamot treba da gi chita.. ako ne ti se sega zachuvani na taa pateka treba samo da najdesh na koja se i da gi iskopirash tamu koga kje ja zemesh igrata na steam...

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...