1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

1. pecko95

pecko95
    Gaining Experience

111
    76
    5 Април 2018
    Машко
    Ок,фала многу :D

2. TheMarshal

TheMarshal
    On your way to fame

634
    973
    3 Јануари 2019
    Машко
    На PS3 е со stutter, tearing и лоша графика, но и покрај тоа ја имам свртено неколку пати. На PS4 играва е како ново искуство. Таман ми даде идеја да им направам revisit на цел серијал.

На Gaston и Ragnar им се допаѓа ова.
  3. Ragnar

Ragnar
    Practice makes perfect

950
    1,038
    9 Декември 2015
    Машко
    Да заборавив во насловот да ставам REMASTERED. Сакам да играм игри не сум некој гејмер (слаб сум признавам) ама играва е мн лесна, може за тоа ми се допадна. :)

На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bleys

bleys
    Intern

17
    25
    23 Август 2014
    Машко
    Ко веќе си почнал со Анчартед серијалот мораш да продужиш после оваа со 2ката(според мене најдобрата во франшизата) и 3ката пред Thief's End за да го увидиш развојот на едни од најдобро напишаните ликови у гејминг, а и секако акционите сетинзи.
    Многу од поупатените гејмери ги дисмисаат Анчартед игриве ради тоа што се скриптични и ептен режирани али во тоа што го прават се несомнено неприкословени, нешто ко Дарк Најт во суперхеројски филмови.

Ребро, Gaston, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
  5. TheMarshal

TheMarshal
    On your way to fame

634
    973
    3 Јануари 2019
    Машко
    Се согласувам, Uncharted 2 е врвна игра. Не само од аскпект на gameplay и приказна, но и од технички аспект - тоа што играта успева да извади од хардверот PS3 е неверојатно. Мисјата на возот кога идеш накај Хималаите е перфектно исценирана и дизајнирана.

Уште ја немам изиграно The Lost Legacy, кога и да се решам да ја купам ја нема на лагер во Галерија. А искрено, од игрите на Naughty Dog не сакам да купувам дигитални верзии. Нивни фан сум уште од копук, меѓу првите игри што ги имам играно на PS1 e Crash Team Racing.

Ептен шит беше кога прочитав дека The Lost of Us 2 ја одложија повторно.

Gaston, Ragnar и на bleys им се допаѓа ова.
  6. bleys

bleys
    Intern

17
    25
    23 Август 2014
    Машко
    Види во групине на ФБ, често ја огласуваат луѓе, можеш да ја начекаш. За неа можам да ти кажам дека ја следи формулата на претходните, со тоа што на 1-2 места, областите за истражување се проширени и вертикалноста зголемена, али во најголем дел е доследна на претходните... а со тоа го удрија плафонот на таквиот начин на гејм дизајн(затоа и не доби такви заслуги ко минатите) и во Last of us 2 ќе видиме сериозни промени пред се во слободата и оставање на играчот да биде покреативен во пристапување во комбатот.

На TheMarshal и omegaRED им се допаѓа ова.
  7. pecko95

pecko95
    Gaining Experience

111
    76
    5 Април 2018
    Машко
    Ми се врткаше цело време овој дел у глава, па викам сепак да препрашам пред да купам. Треба windows 10 копијата да ми е активирана за да можам да ја земам/играм играва? Пошто уште не ми е активиран windows-от, се денес-утре а и нема некое големо влијание, бар до сега не сум приметил, ама ако треба да купам лиценца прво, да направам microsoft акаунт и да го активирам, да знам пред да купувам хахах :D Ако е тоа случајот, функционира со OEM клуч што може да се најде за 15-20$ или мора целосна лиценца..?

8. topic

topic
    Intern

35
    38
    29 ноември 2018
    Kingdom Come: Deliverance
    Пријатно ме изненади, милев дека нема да издржам ни до пола со играње ама ме задржа, браво

На Gjurc1n0t и Astraion им се допаѓа ова.
  9. Karamba

Karamba
    Gaining Experience

155
    136
    5 Јуни 2012
    Машко
    Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2
    стара љубов

10. BorisSapphire

BorisSapphire
    On your way to fame

920
    630
    11 ноември 2015
    Машко
    Овој месец ми ја даде гратис Project Cars 2 од Xbox, искрено да ти кажам дека не ми се допаѓа играта за разлика од Forza. Ги имам Forza Horizon 4, Motosport 6 и Motosport 7, сите три се лудило. Така да убаво разгледај си кој гејм плеј ќе ти се допадне повеќе. Мене искрено Forza повеќе ми се допаѓа за разлика од Project Cars.

На pecko95 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Gaston

Gaston
    Unstoppable

1,464
    2,676
    9 Февруари 2011
    Silent Hill Homecoming
    Малце дотерана со некој ситен мод и ReShade со сетинзи по сопствена желба.

20200411_111934.jpg

12. pecko95

pecko95
    Gaining Experience

111
    76
    5 Април 2018
    Машко
    Ке ја земам Forza Horizon 4 дефинитивно, Project Cars 2 ја спомнав пошто е повеќе симулација и тоа знае да биде интересно, пример F1 2019 ми е баш интересна пошто не е лесна за играње како што треба :D Ама па од друга страна, 10 евра е PC2, ако се одлучам понатака може да ја пробам и таа, сега за сега FH дефинитивно :D

На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
  13. TheMarshal

TheMarshal
    On your way to fame

634
    973
    3 Јануари 2019
    Машко
    Моментално ја млатам Spider-Man на Playstation 4 (на 50% попуст е во Галерија). Долго време се немам изиграно поинтересна hack n' slash, и доста динамична е денес се оставив цел ден.

Искрено, овој полицискиов час е одлилен за гејминг. Вака немам играно од кога бев во основно.

Не е баш тешка Project Cars 2, доколку ги акитираш асистенциите и намалиш difficulty на противниците. Но, ако играш без асистенции и со потешки противници играта е доста тешка.

На pecko95 и Ragnar им се допаѓа ова.
  14. IcePick

IcePick
    Gaining Experience

306
    254
    19 ноември 2013
    Машко
    Многу потсејќа на Middle Earth: Shadow of Mordor, фан сум на пост-апокалиптични светови и мислам дека овој е супер изведен,одличен gameplay со доста задоволувачко чувство кога ќе те нападне цела хорда и ги тепаш еден по еден, репететивна но не на лош начин.
    Сум ја пропуштил и оваа заедно со Star Wars - Jedi Fallen Order, Star Wars ја завршив 100% оваа е следна. :D

На zipi123 и Ragnar им се допаѓа ова.
  15. Karrix

Karrix
    Intern

18
    0
    3 Април 2020
    Машко
    Моментално CS:GO

16. eX3v1l

eX3v1l
    On your way to fame

1,127
    693
    2 Мај 2011
    Дајте препорака за некоја ПЦ игра за двајца на ист лаптоп на телевизор по можност со рачки да тепаме време викендов....

17. Rikimaru

Rikimaru
    Practice makes perfect

1,065
    1,315
    26 Март 2016
    Даскал
    Cadillacs and Dinosaurs

View: https://www.youtube.com/watch?v=qWYTBXCJU9U

Molec, Deksa и на Avid им се допаѓа ова.
  18. Torlakian

Torlakian
    Gaining Experience

147
    116
    21 oктомври 2014
    Машко
    Mortal Kombat X

19. mkgunner

mkgunner
    Gaining Experience

243
    182
    29 oктомври 2008
    Машко
    ИТ сервисер
    GRID комплет со 2-те DLC, фантасична игра, одамна не сум уживал вака во некоја racing arcada. Страшно добар handling и физика на колите со доста елементи на симулација што ти дозволува да возиш на граница на извртување во зависност од снагата и погонот на колата, одлична графика, солиден звук, еден куп ивенти, солидна бројка на коли(доста ретки ѕверки) и најфоброто можит од сѐ, AI-то. Ако возите на најтешко, а препорачувам да возите со исклучени tracktion i stability control, AI-то има да ви го испие мозокот колку е добро напраено, во трка не оставаат ни малку простор, влегуваат во макази, користат и најмала грешка и се изгледа многу добро, не е одвратно скриптирано. Квалификациите се приказна за себе, нема многу тјунинг ама е клучен фактор на многу патеки во зависнот од колата за да извозите време за пол. Препорака до сите, и да после кратко време поминато на срањето NFS Heat ова е како порнич

Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација

На AlexM и Tenny им се допаѓа ова.
  20. Fredy

Fredy
    Unstoppable

886
    2,222
    12 oктомври 2014
    Машко
    RDR 2 !
    Грми игриштево.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk

На SpiritBond, borcep, Arkturus и уште 6 други им се допаѓа ова.
  21. Ragnar

Ragnar
    Practice makes perfect

950
    1,038
    9 Декември 2015
    Машко
    А бе кај најдоа сега да го кратат полицискиов час, па мора да шетаме :) Послe Uncharted 1 (а ги изиграв и 2 и 3 по препорака на други форумџии, тенкс се исплатеше), почнав со Uncharted 4: A Thief's End (better late than never што викаат старите). Одличен апгрејд на старите Uncharted.

22. krashot

krashot
    Gaining Experience

161
    104
    21 Април 2013
    Машко
    Video Editor
    Си се вратив пак на CS:GO :cool:

23. StalkeR

StalkeR
    Unstoppable

4,173
    3,896
    5 Декември 2009
    Машко
    Ке ја искористам темава да прашам, ако некој знае или може да ме упати.
    Возам Euro Truck Simulator 2 офлајн, симната од Замунда. Сакам да ја играм онлајн преку Steam. Прашање ми е дали ако ја купам ке ми остане офлајн профилот или ке треба на ново се? :)
    Благодарам

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

24. slash

slash
    Intern

1
    0
    26 Април 2020
    Машко
  25. Valsorim

Valsorim
    Gaining Experience

50
    54
    6 Декември 2016
    Documents/Euro Truck Simulator 2/profiles/

Na ovaa pateka ti se chuvaat profilite i od tamu i steamot treba da gi chita.. ako ne ti se sega zachuvani na taa pateka treba samo da najdesh na koja se i da gi iskopirash tamu koga kje ja zemesh igrata na steam...

Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација

На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...