1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,314
  2 Август 2009
  Тотално се согласувам, се осетив ко со цура да сум раскинал кога ја завршив. ОГРОМЕН attention to detail има играва, не памтам дека некоја друга ме има толку впиено во неа. Иначе уште ме смее видеово.
   
  На UnderMyRules и bleys им се допаѓа ова.
 2. bleys

  bleys
  Intern

  18
  26
  23 Август 2014
  Машко
  Апропо муабетот поназад, игрите ко медиум се веројатно најверсатилниот израз на денешницата, у самиот нивни зачеток, ликови ко Кармак,Мијамото,Мајер кои биле "отпадници" у нивните примарни професии, при градење на нивните франшизи и измислување жанрови, биле се у едно, програмери,дизајнери,артисти,писатели,аниматори... сеа имате цели гранки и подгранки на ова.
  Тие поедноставни времиња се усложнувале пропорционално со развој на технологии,енџини,архитектура, а со тоа и бледнеела линијата на што фактички претставува една игра.
  И сеа ги имате таквите "поедноставни игри", без да ја конзумирате идеологијата на авторот, ко Зелда,Марио,Мајнкрафт со чистокрвен гејмплеј и миљарда системи у нив за да работат така добро, имате и таканаречени одачки/наратив симулатори ко Edith Finch,Firewatch,Stanley Parable кои според некои не треба ни ко игри да се класифицираат, имате и нешто измеѓу, бленд на интеракција и приказна ко у TLou,Rdr,Gow... и за крај некоја нова форма на интеракција преку моушн ко во HL: Alyx. Заедничко за сите овие е што се сметани за врвни.
  Муабетот на тоа што можда ве тригернува е дека во моменталнава политичка клима повеќето луѓе што работат во гејминг студија се либерални и се наклонуваат по лево(не е толку изразено ко у Холивуд) и тоа се забележува во нивните производи, работата е што на повеќето нормални играчи не им смета дали некој протагонист е геј ако е логички развиен ко ликов на аватаров, туку ако тоа се прави за да им се умилкува на одредени групи ко случајот со Дамблдор дека е геј....
   
  xhktw, Ragnar и на Rikimaru им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,990
  21 Јануари 2009
  Мора да го смениш начинот на барање/да ги смениш твоите ресурси затоа што играта ја кракнаа Codex пред 4 дена, а тој крак е секако асален и лесно достапен за просечниот интернет пират.
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 4. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,067
  1,373
  17 Јуни 2009
  Машко
  Едно 5-6 години бев надвор од гејмерската шема бидејки имав преслаб PC до пред некој месец и сум заборавил како се бараа кракови. Сакав да замолам некој од форумов за помош, ама ако добро се сеќавам тука не е дозволено да се збори за пиратерија.
   
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,142
  1,502
  26 Март 2016
  Даскал
  Има една тема стара 3 години за Кракови за Денуво игри. Зборувај си таму колку сакаш.
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 6. windows8

  windows8
  On your way to fame

  769
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  Red Dead Redemtion 2 ја има ли на торент?
   
 7. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  159
  138
  21 oктомври 2014
  Машко
 8. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,314
  2 Август 2009
  Јас си купив shared account од една руска страна, на кој што лудиве руси нашле начин да има неограничен број корисници на еден акаунт во исто време. Така уствари доста игрици што уште нема крак за нив ги пројдов, а највеќе сум платил 15 еура за Forza Horizon 4 Ultimate Edition само што излезе. Ако те интересира страната, пиши пп.
   
 9. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  165
  27 ноември 2008
  Машко
  Само ме изнервира еден баг ради кој изгубив 30 мин gameplay, ако имаш оружје или коњ што го имаш фатено во дивина и го немаш купено, ако ти направат заседа банда и те убијат може рандом да ги изгубиш...пример мене ме убија коњот заедно со цел loot го немаше а седлото си беше лабаво на земја а btw коњот ми беше левел 4 бонд фулл појачан Arabian бел.
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 10. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,314
  2 Август 2009
  Оф, ти ја осеќам болката. Не ми се случило такво нешто, али ми крашна играта 40 minutes balls deep into a stealth mission, дур идев накај последната дестинација. Се дешава.
   
 11. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  263
  183
  3 Јануари 2010
  Машко
  Пиши де да дознаеме сите тука :D
   
 12. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  212
  117
  16 Јуни 2017
  Машко
  Почнав да го вртам римејкот Black Mesa 1.0 или популарно познат и како Black Mesa Xen:inlove::cool:

  maxresdefault.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  82
  102
  5 Јули 2015
  Машко
  Започнав да ја играм Asassins Creed Odyssey.. Играва е нешто екстра(бар за мене), пошто никад до сеа не сум играл од овај сериал игра. Нешто како да ми мава на Witcher серијалот, ептен слични ми се.
  Добро РПГ, за само 3 дена лупнав 10 сати :D спартанци vs атинци
  Има премногу квестој, но 80 % од нив се репетитивни, оди ваму, тепај го онај, убиј го овај.
  А за визуелен дизајн, 10/10.
  Оптимизација е средно ниво, ептен CPU захтевна

  20200327011332.jpg 20200327012205.jpg 20200327012208.jpg 20200327012730.jpg
   
  На icemaher, xhktw, Ragnar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,314
  2 Август 2009
  Има некој што пуца GTA V Online да се позезаме малце?
   
 15. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  World War Z e besplatna momentalno do 2ri april, nudi coop kampanja do 4 lugje ( da, mnogu e slichna na left 4 dead ) i eden kup multiplayer modovi shto ushte ne uspeav da gi izigram. Grafichkiot izgled e skalabilen u zavisnost od vashiot high-end pc ili prastar pentium 4, a gameplay-ot e zabaven - posebno koga ima swarm na iljadnici zombinja.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Julian

  Julian
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Сакам да направам сервер на call of duty 2 да играме со другарите. Идејата е да играме преку хамачи или некое слично програмче меѓутоа од на почеток имам проблем. Првин пробувам да направам лан сервер каде би пробал како функционира. Кога креирам сервер излегува cod2 console и не оди понатаму. Некој да не знае како кожам да го средам тоа?
   
 17. JellyfitzDMT

  JellyfitzDMT
  Intern

  59
  25
  19 Февруари 2020
  Машко
  Игра ли некој Escape from Tarkov?

  Почнав сам, многу тешка... многу... :D Ако има некој да се групираме, пишите.
   
 18. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  300
  238
  17 Јануари 2013
  Машко
  Red dead redemption 2 - ако не се случи тоа до блек фрајдеј, фино лепо ќе си ја купам.
  Ух ја промашив темата.
   
 19. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,142
  1,502
  26 Март 2016
  Даскал
  Јас би почекал да ја пачнат има проблеми се уште некои. Дотогаш кецот мани ја.
   
  На Luca Toni и Arkturus им се допаѓа ова.
 20. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  111
  77
  5 Април 2018
  Машко
  Знам дека е стар коментаров, ама налетав на него, а се мислам дали да ја земам FH4, па, да те прашам што вика играта? Ја бива ли, интересна е? Вреди 40е за онлајн (од g2a) или на друг начин да ја земам..? :D Вака што изгледав некое видео делува интересно, ама се мислам дали ова дали project cars 2 (едното е акрадно, другото поише тера накај симулација..)
   
 21. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  780
  208
  10 Јуни 2007
  Star Wars Battlefront 2
  COD: Warzone од пред 2-3 дена.. зараза.
   
 22. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  43
  95
  17 Април 2019
  Машко
  Играта е одлична. Ќе ти се допадне. Бај д веј 40€ е многу ако е на G2A. Јас ја купив за 25€ на попуст од Microsoft Store пред 8 месеци.

  На Microsoft Store имаш 30% попуст.

  https://www.microsoft.com/en-US/p/f...tion/9pnjxvcvwd4k?activetab=pivot:overviewtab

  Пред да ја земеш би ти препорачал да погледнеш некои видеа на YouTube од reviews што има некој направено. Погледни го постарите прво па после некое од пред 2 - 3 месеци.

  Се надевам дека ти помогнав во твојата дилема. Имај убав ден

  Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На pecko95 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  111
  77
  5 Април 2018
  Машко
  Супер, фала ти многу, си ми заштедил скоро 1000че со линков од Мајкрософт. Ако ја земам од тука, не треба ништо посебно да се селектира, така? За на ПЦ ми е, ама гледам тука пишува и XBOX, па ваљда истата копија може и на двете да се игра ? Фала уште еднаш :D
   
 24. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,637
  7,708
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да ако има Xbox Play Anywhere знакче, ќе ја имаш и на Windows Store. Претпоставувам знаеш дека треба да си логиран со истиот @outlook.com акаунт со кој што ја врзуваш-купуваш.

  Сепак би ти препорачал Ultimate Edition итекако вреди играта со експензии и незнам колку коли.
   
  На pecko95 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,085
  9 Декември 2015
  Машко
  Како да сум бил во подрум овие 15 години па сум ја испуштил. Сега ја играм Uncharted: Drake's Fortune. Треба да ја завршам неделава па да почнам со Uncharted 4: A Thief's End (бесплатна е на PSN Plus овој месец, а трилогијата беше бесплатна пред некој месец).
  [​IMG]
   
  Gaston, icemaher, bleys и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...