1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

HTC паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,462
  6,566
  27 Март 2014
  Tака почнува крајот на една компанија, една по една. Како за репер земи го Сони. ;)
   
 2. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  HTC U11

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  kamenko, Jovan2389 и на draganamon им се допаѓа ова.
 3. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  211
  320
  12 Декември 2015
  Машко
  Дечки, дали би купиле ХТЦ М9 за 14к ганц нов?
  Го бива? Има маани? Некој искуство?
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,782
  27,476
  4 Септември 2008
  Си вреди за тие пари. Мана камера и батерија
   
  На Војвода и draganamon им се допаѓа ова.
 5. xnickx

  xnickx
  On your way to fame

  619
  852
  20 Декември 2014
  Машко
  Евентуално само да се пази на прегревањето што беше познато кај Snapdragon 810 v1 чипсетовите. Не сум имал телефон со 810ка така да не би знаел. Знам дека @psyside едно време имаше М9ка, ама чим не го спомна тоа погоре како con, тогаш ок би требало да биде.
   
  На psyside и Војвода им се допаѓа ова.
 6. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  381
  493
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Здраво дечки.
  Имам ХТЦ 10, и денес сам се исклучи и не можам да го вклучам.
  Го приклучив на полнач, не реагира.
  До денес немав никакви проблеми со телефонов.
  Совет ?
  Исто така, знаете некој кој поправа ХТЦ телефони кај би можел да го однесам да го погледнат ?
   
 7. kamenko

  kamenko
  Intern

  95
  22
  3 Јануари 2011
 8. xnickx

  xnickx
  On your way to fame

  619
  852
  20 Декември 2014
  Машко
  Проба да направиш софт ресет (држење volume up+lock истовремено)?
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  381
  493
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Да. На никоја комбинација од држење на копчињата истовремено по 30 секунди не реагира.
  Исто така не се ни полни.
   
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,462
  6,566
  27 Март 2014
  Рокната е батеријата.
   
  На draganamon и xnickx им се допаѓа ова.
 11. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  381
  493
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Препорака за сервис во Скопје кој работи со ХТЦ ?
   
 12. xnickx

  xnickx
  On your way to fame

  619
  852
  20 Декември 2014
  Машко
  +1, тоа ќе беше мојот следен коментар, има шанси да е рокната батеријата. Не ти има паѓано телефонот претпоставувам?
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  381
  493
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Не, ми нема паднато.
  Полнет исклучиво со оригинален полнач.
  Си работеше најнормално, сам се исклучи и не реагира на ништо.
  :(
   
 14. xnickx

  xnickx
  On your way to fame

  619
  852
  20 Декември 2014
  Машко
  Туу штета. Не сум имал искуство да препорачам сервис кај нас. Од тоа што имам видено по јутуб, доста лошо се спакувани компонентите во металното тело, немаат конкретно лежиште. Така да, да се пази со изборот на сервисер.
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  Htc U11 Plus, ќе има 6" екран со 18:9, 6гб/64гб, стерео звучки и 3930mAh батерија.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Pane-G, filipkir, Jovan2389 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,782
  27,476
  4 Септември 2008
  Like, само тоа одвратните микроскопски икони да ги сменеа и топ ќе беше....
   
 17. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  665
  22 Април 2013
  Машко
  Иконите не се толку проблем ќе си ги кастомизираш/смениш, проблемот е во високата цена и камера out of flagship competition, последен добар М9.
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,782
  27,476
  4 Септември 2008
  Камерата е топ и потценета кај U11, е сега видео камерата на друга страна е....не знам.

  Икони не кастомизирам, секогаш кога ќе ставам Nova ми ги менува на дифолт некои икони во грди што не ми се свиѓаат сакам да изгледа исто како сток ама да бидат поголеми, колку што знам ова не е можно.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,480
  26 oктомври 2012
  Машко
  Возможно е, барем кај нас на Самсунг. Бираш во Home Settings, Apps Screen Grid и ти дава 4x6/5x6,со тоа што првите се поголеми икони, а вторите помали.
  Лично мене па големи икони како што беа дифолт на с7 еџ, ми изгледа како за пензионери, на толкав екран 4 икони во ширина...
  Верувам дека истото е можно и кај Ејџтиси. :)

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,782
  27,476
  4 Септември 2008
  Не ги зголемува кај Samsung, таман се дури и ги намалувам кај HTC се со лупа да ги гледаш и во шарени бои, одвратно.
   
 21. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,480
  26 oктомври 2012
  Машко
  Со таа опција се зголемуваат, очигледно е :))
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На cipiripi и Oktar им се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,782
  27,476
  4 Септември 2008
  Сакам да кажам дека на дифолт ми е ок......ако сменам грид таман доаѓа не ми пречи, додека кај HTC е преситно.

  Ако ставам друг грид на HTC ќе гледам премалце икони, или ќе стане уште поситно. Кај самсунг пошто се поголемки на дифолт со друг грид доаѓа таман.
   
 23. Astro

  Astro
  Guru

  6,686
  9,387
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Можеа сликава да ја направат со машка рака.
  Вака ме асоцира како она држи кожна пура! Пошто телефонов и личи на тоа.
   
 24. Tobey

  Tobey
  Intern

  190
  45
  23 Април 2017
  Дали некој користел U Ultra? Vo Mobelix e 330 evra
   
 25. martinco2000

  martinco2000
  Intern

  2
  1
  14 Јануари 2018
  Машко
  Drugar moj go koristi, on go zema 280 od germanija i vika deka e mnogu zadovolen

  Sent from my HTC U11 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...