1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продадено

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 2. ven0m

  ven0m
  Intern

  8
  13
  17 Декември 2018
  Машко
  Isto i kaj mene stigna tecnost od @Sharlovski i e odlicna. 10+ :)
   
  На Sharlovski и Metuzalem им се допаѓа ова.
 3. VApeVape

  VApeVape
  Intern

  24
  15
  4 Април 2018
  Машко
 4. VApeVape

  VApeVape
  Intern

  24
  15
  4 Април 2018
  Машко
 5. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Не ги користам па ај да ги огласам:

  Сирена 2 Продадено

  Берзеркер Мини Продадено

  Двата со нивното пакување. Од сирената го изгубив штрафцигерчето. Ќе пробам да го најдам ама тешко.

  Нека биде по 500 денари секој.

  Ве молам не ме терајте по карго да праќам. Ич не го ресвам тоа пакување, па јавување па незнам што.
   
  aalekso0, fis1976, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  614
  345
  9 Февруари 2008
  Подарувам течности (сите се со никотин), не се користени, само отворени за да се мириснат

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ако сте од Велес можам одма да ви ги дадам
  Сите се земени од fasttech
  Кажете ако треба повеќе инфо
   
  Изменето од модератор: 5 Февруари 2019
 7. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  614
  345
  9 Февруари 2008
  Dadeni se
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 8. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,614
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Некој од вас, што се бави со продажба на електронскиве и на течности, а се наоѓа во Тетово?
  Ако има таков, нека ми пише тука или ПП, благодарности.
   
 9. VApeVape

  VApeVape
  Intern

  24
  15
  4 Април 2018
  Машко
 10. maki_bsk_30

  maki_bsk_30
  Intern

  3
  0
  17 Јануари 2019
  Машко
  здраво,
  дали има некој kanthal A1 26 или 28?
   
 11. krema

  krema
  Professor

  10,141
  9,747
  24 Јуни 2009
  Машко
  @maki_bsk_30
  Ајде прво претстави се тука и дај некое инфо на кој левел си моментално. :)
  јбг прв пост ти е :)
   
  Последна промена: 18 Февруари 2019
  На maki_bsk_30 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maki_bsk_30

  maki_bsk_30
  Intern

  3
  0
  17 Јануари 2019
  Машко
  јбг...левел О :)
  прв пост, до сега само читав и се едуцирав :p
   
 13. krema

  krema
  Professor

  10,141
  9,747
  24 Јуни 2009
  Машко
  И ти би одма да моташ?
   
 14. maki_bsk_30

  maki_bsk_30
  Intern

  3
  0
  17 Јануари 2019
  Машко
  Друже...незначи дека ако имам прв пост незнам ништо за Е-цигари.
  Вејпам 1/2година и да...мотам...
  Чекам пратка, а во меѓувреме ми фали жица...
  Немора одма со напад, ако можеш помогни ако не здравје :p
   
 15. krema

  krema
  Professor

  10,141
  9,747
  24 Јуни 2009
  Машко
  Па така кажи, овде се знаеме горе-долу кој со што е, токму заради првиот твој пост а и од безбедносни причини побарав да ни кажеш што користиш!
  Чим веќе моташ а и вејпаш 1/2 година тогаш претпоставувам дека ги знаеш кои се правилата за батерии, оми и снага.
  Ако си од Штип или околина можам да те услужам со кантал 26 или 28.
   
  flashgordon007, Tomica Jovevski и на maki_bsk_30 им се допаѓа ова.
 16. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  614
  345
  9 Февруари 2008
  Имам пак за подарување течности, пола без пола со никотин, повеќето не се користени воопшто. Од Велес сум, ако сте од Велес или ве носи патот наваму можам одма да ви ги дадам, не можам да праќам по карго
  [​IMG]
   
  На bicikle, prichina, kosata и уште 5 други им се допаѓа ова.
 17. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Да си прашам на форумов да не има некој Ammit 22mm сребрен?

  Ако имате а ви собира прашина пишете.
   
 18. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  Prodavam ili zamenuvam 2 mehanicki "cigari" novi se otpakuvani za slikanje samo.
  Ednata e Comp Lyfe Tactical Kit, drugata e Elthunder so Goon RDA. Elthunderot e klon, ne se upotrebeni gi prodavam kolku stos sum gi naracal zosto koristam Bonza Kit,Camo Drip tipot posebno mi e kupen ali gratis ide za da odgovora so elthunderot, dvata me kostaa 50 dolari komplet, moze i zamena za nekoj SS color mod
  20190305_172859-01.jpeg

  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 7 Март 2019
 19. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  Prodavam novi Vtc5a i Vtc6ki baterii, od germanija doneseni, parce 600d, 2 ili poveke po 500den.orginal se jas gi koristam istite na mehanicki mod, ima i bar kod da se proverat. 20190307_155807.jpeg

  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
 20. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Wotofo Serpent Elevate - златен по боја, со целото пакување, намотки, памуци, се е недопрено како што дојде. Вклучен еднаш за проба, веднаш исчистен и вратен во кутија. 1,000 денари продадено

  By-KA v6 - упален еднаш за проба. Целосно пакување. Тесен МТЛ. 600 денари.

  Dvarw - 5ml исто запален еднаш за проба. Доаѓа заедно со два неупотребени редуцири за воздух и челичен танк. 600 денари. продадено

  Напомена: по карго не праќам. Немам време за тоа.

  Два танкови се продадени. Бајката се решив да ја зачувам некое време.

  Огласот е затворен.
   
  На fis1976 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  473
  909
  15 Март 2016
  Машко
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  Prodavam steam crave aromamizer plus rdta. Gun metal boja. ne mnogu koristen. full kako sto si doaga so site gumicki rezervno staklo.
  cena:2500den
  Prodavam i Sigelei Snowwolf 218w so tri baterii gun gold metal boja isto i on e malce koristen mnogu e efikasen so potrosuvacka na baterija, go prodavam cisto radi prakticnost mi treba nesto pomalo. ..
  cena:3000den
  vo komplet za 5000d bi go prodal kupeni se pred 2 meseca novi...
  0-02-05-721645fd1a5a5d792d98c153c5da60a825f351aac98f07b6a50e09d51ae152ae_fd6691af.jpg
  20190309_234105.jpeg

  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 10 Март 2019
 23. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,806
  866
  3 Март 2018
  Може да кажиш steam crave што не ти се бендиса ?
   
 24. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  Vidi atomizerot e super samo e 30mm i ne cesto go koristam, ne tece tecnost ako go namestis pamukot kako sto treba build deckot e mnogu lesen coili da smenis na nego, nekoj zamerki posbno nemam za nego, ne za dzabe e eden od pokoritenite na pazarot,mnogu e dobar najiskreno mislenje,mozes i kako RDA da go koristis driper, ima i klipovi na youtube mnogu sto pravat review na nego pusti gledaj nema greska tankot. ..
  imam deadrabbit intake moonshot pyrov2 . .. sakam na squonk da se prefrlam.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 25. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,806
  866
  3 Март 2018
  Затоа ми дојде чудно што го продаваш дека има доста добри ривјуа... Баш го гледав пред неклј ден и ме интересираше мислење од член.
   
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  898
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  793
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  442
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  207
Вчитување...

Сподели

Вчитување...