1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Настани, вести, занимливости

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 4 Јануари 2018.

 1. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,602
  2,421
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 2. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,031
  2,304
  28 Јануари 2017
  Машко
  Забраната за вејпање може да го запре намалувањето на користење на цигари, ебаго :hay:

  Во коментарите на редит прочитав дека CEOто на Juul дал оставка а го заменил некој од тутунскава индустрија, која комедија.
   
  На MikickoHC и Saso Trpenoski им се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,018
  6,843
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас сум да се регулираат вкусовите и составот (особено тие што пречат на други луѓе), ама не скроз да се забранат.

  Еве вчера напунив еден мод со вкус на милкшејк-шумски јагоди и уште мириса станов на јагоди. Ако некој е алергичен на јагоди ќе се извади од памет :D
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  458
  874
  15 Март 2016
  Машко
  Едно малку постаро видео од професор на универзитетот во Луисвил за "штетноста" на ецигарите  и едно поново видео, сведоштво на еден од 500-те случаи на "болни" од Vaping Lung illness поврзано со последните случувања со THC кертриџите во USA

   
  На ТАТА_МАТА, krema, Chicco69 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  9,489
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  Него денес на вести кажаа дека се спрема нов закон за тутунарите а воедно и за е-цигарите, ќе не стегнат изгледа со акцизи.
   
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,305
  11,421
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Бију Турци, ал бију и Срби :hay: (контра тужба со која се паузира забраната во државата Њујорк).

  Најверојатно нема да смени многу, но можеби ќе создаде правен преседан (ако победат параџиите; судијата наредил тој што забранува да докаже дека аромите ги предизвикале заболувањата/смртните случаи кај ТХЦџиите)... Ќе видиме.
   
  fis1976, ТАТА_МАТА и на Chicco69 им се допаѓа ова.
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,305
  11,421
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Империја узвраЧа ударац (+ поткупени новинари). :angry:
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  458
  874
  15 Март 2016
  Машко
  На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  9,489
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе се снајдат, имат они алтернативи.
   
 10. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  458
  874
  15 Март 2016
  Машко
  Инфо од FastTech

   
  MikickoHC, ТАТА_МАТА и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 11. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  458
  874
  15 Март 2016
  Машко
  Убаво срочено видео, вреди да се погледа

   
  Tomica Jovevski, Metuzalem и на Saso Trpenoski им се допаѓа ова.
 12. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,305
  11,421
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Во Масачусетс според тазе изгласаниот закон, ако те фатат да вејпаш е-цигара за која не си платил данок или е-цигара со некој вкус, можат да ти ја конфискуваат... колата?! :hay:

  Текстот е малце (многу) сензационалистички и веројатно политички обоен, ама теоретски е во право. :)
   
 13. krema

  krema
  Professor

  9,489
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  Само тутунски ароми признаваат.
   
 14. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,305
  11,421
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer


  Тоа уште е и супер, на Филипините почнале да апсат вејпери (без да има судска наредба или закон, само врз основа на усна наредба/желба/став од претседателот). :eek:
   

Сподели

Вчитување...