1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Настани, вести, занимливости

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 4 Јануари 2018.

 1. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,386
  659
  3 Март 2018
  „Е зашто не удрат по нив?“ - мислиш така ќе ги остават ?
   
 2. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,756
  1,341
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Па само на пазариве колку тутун и од сомнително потекло има и се консумира масовно.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,386
  659
  3 Март 2018
  Од скоро народов се фрли на тој тутун. А тој од пазарите на душман да не го дадеш е, многу лош е, 2-3 цигари в несвес ќе пднеш :) Брат ми фрли цела паковка.
   
 4. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  150
  241
  3 Февруари 2019
  Машко
  Јас од тој DYI Тутун плуќата ја имам оставено,2 години имам виткано со машинката и со празни фишеци.. Но ја знаеш приказната за жабата која ја варат во тенџере пополека,оваа не осека ништо и оп одеднаш сварена. Така и јас после 2 год од тој тутун се осетив сварен. Па пушев стандардни после долги години.. него зошто не ги факаат тие по пазариве што го продаваат,незнам.. највеке на битпазар го има...па видете сами.. али и на тие ке им дојде крај..
   
  На MikickoHC му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,386
  659
  3 Март 2018
  прашај германија колку е една паковка тутун :)
  off тоа со жабата мислам е вистина.
  Досега проверено само малборо грчко, ама го секнаа... инаку брат ми околу 50 еу трошеше месечно за тутун, а за цигари најмалце 4к ден.
   
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  5,951
  10,737
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Малку пропаганда за покажување на пушачи.  Овој нешто политичар бил.

  Упростено кажува и има мали неточности, но тие се ептен споредни и не ја менуваат големата слика.
   
  krema, Chicco69 и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 7. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  399
  733
  15 Март 2016
  Машко
  Со среќа нека е!

  Поскапеа цигарите


   
  На zdrnik и Sharlovski им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  8,515
  8,180
  24 Јуни 2009
  Машко
  Останатите брендови на цигари ќе се покачат во јуни месец.
   

Сподели

Вчитување...