1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Купони, кодови, попусти, промоции ... поволни прилики

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од krema, 1 Април 2018.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ма демоде е тој веќе, за исти или слични парички има посовремени модови.
   
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Hotecig купон UPDATEARMMOD

  35%off, From just now to 8:00am 5th April (HKTime) <- поминато :(
  30%off, From 8:00am 5th April to 8:00am 6th April (HKTime) <- сега важи
  25%off, From 8:00am 6th April to 8:00am 7th April (HKTime)
  20%off, From 8:00am 7th April to 8:00am 8th April (HKTime)

  30% ич не се за фрлање, последните две нарачки од сличниот ваков попуст ми стигнаа, иако бавно, иако неколку работи немаа на лагер па ги откажаа, иако се колебаа да ги вратат парите за нив (но ги вратија)...

  Фаќа и за работи за кои пишува дека не фаќа, можеби е со финтата (ставаш работа за која фаќа, ставаш купон, па ја вадиш), можеби не... Правев многу комбинации и најчесто фаќаше. Викаат дека треба да наполниш над 25$ за да фати, но мене ми фаќаше и без тоа... :annoyed:

  На пример ДНА75 Макро 2 или Леген 2 кои и онака се доста евтини... Особено првиот, ако му се најде добра 20700 батерија ќе биде цар (ДНА трокира со една батерија кога оваа ќе се испразни под половина), или дури и добра 18650 батерија...

  Едит: Нема лага, нема измама...

  Clipboard01.jpg
   
  Последна промена: 6 Април 2019
  krema, gokica и на Chicco69 им се допаѓа ова.
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  на сликата е...
   
 4. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  573
  2,516
  21 Април 2016
  Машко
  Чоколаден викенд во Inawera со 20% (нема директен линк до производите на попуст).
  iw.JPG

  И замислете, да ти имало фалш распродажба во колибата. :D
  health.jpg
   
  Tom Ford, krema, Sharlovski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Фалш sale им е трик вероватно, или па можеби стварно утнале во куцкање. :)
   
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  [​IMG]

  FASTTECH купон BUNNY.

  Работи сега.

  И за нас шипингот веќе не е бесплатен. :(

  Лапајте, мислам дека до Божиќ нема да има 15% (иако зависи од курсот на доларот и на јуанот).

  -----

  EDIT: Направија утка и ќе дадат пак 15% на 21.04, а кој нарачал на 18-ти со -10% може да им бара да му вратат 5%.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 19 Април 2019
  На kosata, Astraion, TATA_MATA и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Денес скокнете со нарачки, утре е -15% на FT :)
  Не биле апаши, си ја признаа грешката па затоа утре 21 април пак ќе има -15%
  Кодот е исти BUNNY :)

  im.jpg

  p.s. Нека биде и со слика потсетувањето. :)
   
  Последна промена: 20 Април 2019
  Tom Ford, Lokvan и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 8. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  470
  903
  15 Март 2016
  Машко
  10% на FT за Ден на трудот

  10%.jpg

  5% на 3F

  LaborDay2019-3FVAPE.jpg
   
  Chicco69, Tom Ford и на krema им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ги покачија цените, го тргнаа фри шипингот над 20 долари и сега нема проблем за купон, ќе имат се` почесто купон бидејќи голем број верни купувачи почнаа да пазаруват и од конкуретните продавници па и од алиекспрес.
  Нека им е честит ден на трудот.
   
  На Tom Ford, bicikle, OldSchoolPvP и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  welfare е купоноот? ми пише инвалид
   
 11. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  470
  903
  15 Март 2016
  Машко
  од 1-3-ти мај е
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Халид инвалид, дигај ручна, можеби од попосле да проработи.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  573
  2,516
  21 Април 2016
  Машко
  На krema и Sharlovski им се допаѓа ова.
 14. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,075
  2,388
  28 Јануари 2017
  Машко
  Исто и од Chefs Flavours "20OFF", сабајлево напрев нарачка и после 1 сат стигна мејл...
   
  На Chicco69 и krema им се допаѓа ова.
 15. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Фастек, 12 мај 2019 (ден на мајките) -10% купон MOM.
   
  TATA_MATA, Tom Ford и на krema им се допаѓа ова.
 16. zdrnik

  zdrnik
  Gaining Experience

  60
  72
  31 oктомври 2016
  Машко
  Ќе има ли за брзо некој попуст на ФТ?
   
 17. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Сменија лого, би требало да има или за Fathers Day (16 јуни) или за 4 јули.

  Или ако има некој друг американски празник во меѓувреме... (затоа што ставија американски знаменца)
   
  На Tom Ford и zdrnik им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Веќе кажано, но ете нека трепка за да не потсетува на подолги стази ова Sitt-Wide 20% OFF (неписмени) :D

  [​IMG]
   
  Sharlovski, Metuzalem, cacko1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  243
  260
  23 Март 2016
  Машко
  Друштво пред некој ден налетав на странава Flavorfy - Thai Flavor Supply - Best Flavor Concentrates WorldWide
  Имаат и 20% попуст со купон:
  "Launch20"
  Направив профил лупнав неколку ароми иначе имаат моментално само the flavor apprentice и wonder flavours, пробав да нарачам и кога нема шипинг до МК и се откажав. Денес ми стигна маил од нив да ја довршам нарачката и ја онака на заебанција им пишав, па немате шипинг до МК. За кратко ми вратија маил дека провериле и тоа било дека го абдејтувале сајтот дека сме го смениле името во северна македонја и ми понудија неколку опции за шипинг и искрено доста е ефтин и најскапиот шипинг, упола од тој со тракинг од кај шефот евеги понудите за шипинг.

  Shipping options/prices:

  Int’l Small Packet Surface 85.00 THB / 148 Macedonian Denar

  Int’l Small Packet Surface (tracking) 155.00 THB / 270 Macedonian Denar

  Int’l Small Packet Air 156.00 THB / 270 Macedonian Denar

  Int’l Small Packet Air (tracking) 226.00 THB / 393 Macedonian Denar

  Сега незнам дали ми ги понудија само мене дека им пишав или и во иднина ќе бидат овие цени незнам.
  А купонот е до крајот на месецов мислам.  Sent from my A7 using Tapatalk
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Викаат дека бил наш човек (вејпер), член на ELR, само што отворил и затоа има малку ароми, како што ќе му одобрува тајландската FDA ќе става повеќе. Добро опремен, со чиста соба (вакуумирана) и пречистувачи и демек многу водел сметка за сите ситници.
   
  На gokica и dim na struja им се допаѓа ова.
 21. gokica

  gokica
  Модератор

  8,461
  10,406
  13 Јуни 2009
  Ха ха од земјата каде електронските цигари се забранети.
   
 22. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,586
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  MAY_SALE.jpg

  Не е премногу, ама дај што ќе дадеш. :)
   
  OldSchoolPvP, Chicco69, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Таман поштарината да си ја покриеш на нарачката. :)
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  573
  2,516
  21 Април 2016
  Машко
  И викенд 15% попуст на ароми во Инавера. :)
  Inawera.jpg
  Кодот е "NOMORE", демек во доследно време нема да има други попусти.


  mail.png
  Има и саглам чистка по смешни цени на 45 ароми во моментов, инаку овој чистка-попуст трае континуирано (го има на првата страна) .
   
  На OldSchoolPvP, Sharlovski, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 25. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,075
  2,388
  28 Јануари 2017
  Машко
  Едино од чистката е Shisha Fresh Mint добра, друго некако... а а.
   

Сподели

Вчитување...