Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

хакатон

  1. ContentBot

    Крипто-експертот Јордан Стојановски со проектот IPDEX освои вредни награди на глобалниот blockchain хакатон: HackMoney 2022

    За кодерскиот татко-ќерка тандем составен од Јордан Стојановски и неговата ќерка Андреа пишувавме во ноември, минатата година кога дуото освои прво место на хакатонот организиран како дел од Bitcoin конференцијата во Ел Салвадор. По овој хакатон, тандемот учествуваше и освои прва награда и на...
На врв Дно