Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

телевизија

 1. Denon DHT-S514 Soundbar

  Denon DHT-S514 Soundbar

  Да ве замолам за по една проценка на саундбарот од наслов, што вредност би имал денес, па да видиме шо да му праиме. Работи супер инаку со години, нема козметички оштетувања, мислам дека сeуште имам сѐ што доаѓа со него, освен кутијата (далечинско, кабли, IR blaster и два пара ногарки)...
 2. Lokvan

  Телекабел телевизија

  Како стојат работите со телевизијата од Телекабел? На пример земаш оптички интернет пакет сакаш и телевизија. Иде преку оптиката, или паралелно мора да влечат и бакар? Мора со нивни ресивери или може да се користат вградените тјунери од телевизорите? Се наплатува месечно за додатни приклучувања...
 3. Турќин

  Phillips TV 42"

  Здраво, имам проблем со телевизорот, на неколку места има посветли точки на дисплејот, нема година дена што е купен. Прашањево ми е од што може да се случи тоа, ајде нема проблем ќе го однесам на сервис, ќе го чуваат како стално по месец дена, али да не биде и коа ќе ми заврши гаранцијата да се...
 4. philldm

  КА Модул

  Здраво на сите. Телевизија не гледам воопшто, па така го преспав целиот процес на дигтализација, па сега кога треба да им поврзам тв дома, сум тотален n00b. Читајќи по нет заклучив дека КА модулот е замена за рисивер и му е потребна антена што ги фаќа дигиталните сигнали, за да може да ги...
 5. B

  Листа на сателити во Македонија

  Дали некој има листа на сателити кои се достапни на територијата на Македонија и колку сателитски антени се потребни за да се превземат сите канали? Поточната локација е Скопје. Однапред благодарам.
На врв Дно